فصل تعطیلات فصل استعداد است. اگر پدر یا مادر هستید، ممکن است بخواهید قبل از خرید اسباب بازی برای بچه های خود یا سایر بچه ها، به دقت فکر کنید. آن بایر، متخصص اطفال از بیمارستان کودکان Galisano، خطرات چهار اسباب بازی که برای فرزندانش نمی خرد را به اشتراک می گذارد.

در زیر لیست چهار مورد مشهور است که والدین باید از خرید آن خودداری کنند.

 

1- اسباب بازی هایی که حاوی باتری های لیتیوم ناامن هستند.

باتری های کوچک و نقره ای درصورت بلعیده شدن، می توانند بسیار خطرناک باشند. او همچنین گفت که هزاران کودک هر ساله به دلیل مواجهه با دکمه باتری به اتاق های اورژانس فرستاده می شوند. علاوه بر اسباب بازی ها، این گونه باتری ها را می توان در کنترل از راه دور، ماشین حساب ها و چراغ های قوه پیدا کرد.

2- چرخ دنده ها

چرخ دنده ها یکی از محبوب ترین اسباب بازی ها در سال 2017 بود. این اسباب بازی به عنوان پادزهری برای اختلال های بیش فعالی کمبود توجه، اضطراب و اوتیسم تبلیغ شده است. با این حال، در مدارس ایالات متحده ممنوع است.

یک چرخ دنده، بلبرینگ اسباب بازی کوچکی است که می تواند بین انگشت های کاربر چرخانده شود. به علت ساختار آن، می تواند بالقوه خطرناک باشد. این اسباب بازی می تواند از هم جدا شود، و اجزای آن می تواند توسط بچه های کوچک بلعیده شود.

نمونه های ارزان آن و یا آن دسته که دارای چراغ های LED هستند دارای خطر بالاتری می باشد. مقامات آلمان به این دلیل 35 تن از قرقره های چرخ دنده را نابود کرده اند.

3- تفنگ های پرتاب فوم

ممکن است فکر کنید که این فقط یک تفنگ اسباب بازی است که روی نوک خود فوم داشته و برای فرزندان شما بازی با آن ایمن باشد. برعکس این نظریه، Brayer گفت که او به طور منظم کودکانی را در اتاق اورژانس خود می بیند که به طور تصادفی توسط یک اسلحه اسباب بازیدچار آسیب شده و اکثر آنها دندانه ی فوم یا فلش را به چشم گرفته اند.

به عنوان یک اقدام ایمنی، او توصیه می کند که والدین، فرزندان خود را در صورت استفاده از این اسباب بازی ها با عینک محافظی محافظت نمایند تا اطمینان حاصل شود که آنها آسیب نمی بینند.

 

4- ترامپولین ها (تشک های مخصوص جست زدن)

ترامپولین اسباب بازی هایی است که هر ساله بیشترین تعداد کودکان را به اتاق اورژانس می فرستد. یک مطالعه نشان داد که بیش از 100000 نفر به علت آسیب های ترامپولین در هر سال در نهایت به اتاق های اورژانس می روند و بیشتر آنها کودکان هستند.

آکادمی آمریکایی طب کودکان (AAP) همچنین از استفاده از ترامپولین در خانه دلسرد شده است. علاوه بر این، مطالعه دیگری نشان داد که حتی با وجود اینکه برخی از ترامپولین ها با شبکه ها و دیگر اقدامات ایمنی مجهز شده اند، اما آنها هیچ گونه حفاظت اضافه ای از آسیب های ترامپولین ارائه نمی دهند.

 

برخی از راهنمایی های کلی را که باید درهنگام خرید اسباب بازی به یاد داشته باشید

 

اسباب بازی بخش مهمی از رشد کودک است. با این حال،به علت آسیب های مربوط به اسباب بازی، کودکان زیادی به بخش اورژانس بیمارستان ها مراجعه می کنند. به هنگام خرید اسباب بازی برای بچه ها، دستورالعمل های دیگری نیز وجود دارد که در اینجا آمده است:

– هنگام خرید اسباب بازی های ساخته شده از پارچه، باید برچسب “مقاوم در برابر شعله” یا “بازدارنده شعله” بر روی آنها وجود داشته باشد.

– اسباب بازی های پر شده باید قابل شستشو باشند.

– رنگ مورد استفاده برای اسباب بازی های رنگی باید بدون سرب باشد.

– مواد و مصالح هنری باید به عنوان غیر سمی برچسب گذاری شوند. (انواع خمیرها و موم ها)

– مواد رنگی مانند مداد رنگی نقاشی و رنگ های نقاشی باید آرم ASTM D-4236 بر روی بسته بندی داشته باشد. این به این معنی است که آنها توسط “انجمن تست و مواد آمریکا” مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

– اطمینان حاصل کنید که یک اسباب بازی برای کودک شما خیلی پر سروصدا نیست زیرا صدای برخی از جغجغه ها، اسباب بازی های جیرجیری و اسباب بازی های موزیکال و یا اسباب بازیهای الكترونیكی می تواند به همان اندازه صدای بوق ماشین پرسروصدا باشد؛ البته اگر كودك آن را مستقیما در گوش خود گذاشته و گوش دهد. این به نوبه خود می تواند باعث آسیب شنوایی شود.