دکتر

هفته اول اسفند هر سال به عنوان هفته تندرستی مردان شناخته می شود و همچنین ششم اسفند را به عنوان روز تندرستی مردان نام گذاری کرده اند. در این مقاله از دکتر سلام بیشترین علل مرگ و میر در مردان را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و آن را از دست ندهید. با ما همراه شوید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

وی با بیان اینکه از همین رو هست که هفته اول اسفند هر سال را بنام هفته تندرستی مردان و روز ششم اسفند را به اسم روز تندرستی مردان اسم گذاری کرده اند در مورد علل تفاوت در فوت ومیر مردان با بانوان، گفت: پژوهش ها نشان داده هست فوت و میر در مردان کمی زیادتر از از بانوان بوده هست.

عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس، یکی از علل شیوع زیادتر مریضی های بدخیم در مردان را سرطان پروستات عنوان و اضافه کرد: البته بیشتر از ۵۰ تا۶۰ درصد فوت و میر متاثر از حوادث عروقی قلب و مغز در مردان اتفاق می افتد. ضمن اینکه مردان زیادتر از بانوان در فراروی عارضه های شغلی، اجتماعی، حوادث ترافیکی و سوانح می باشند بر طبق آمار موجود حوادث ترافیکی ۵ برابر و سقوط ۳ برابر زیادتر در مردان اتفاق می افتد.

خاتمی با اشاره به سایر علل فوت و میر مردان، اضافه کرد: اعتیاد به سیگار و وابستگی به مواد در مردان زیادتر هست که البته یکی از علل عمده را هم میتوان توجه نکردن مردان به تندرستی خود دانست.

وی دنبال کرد: از نظر محیطی مردان استرس کاری بیشتری را تحمل کرده و در فراروی ضربات جسمی بیشتری می باشند، عادات غذایی نامناسب تری داشته و در فراروی آلودگی زیادتر و نیز وابستگی بیشتری به مواد دخانی دارند و بنابراین هست که میتوان شیوع زیادتر برخی از اختلالات را به این مورد ها منسوب کرد و بر همین اساس نیز راه های پیشگیری و کاهش خطر را موردنظر داشت.

خاتمی گفت: بایستی پیشگیری و کاهش خطر را لحاظ کنیم و اصل اول و اساس ارتقاء تندرستی مردان بر تعلیم عمومی و تغییر نگرش آنها در توجه به مبانی بهداشت، پیشگیری از بیماریها و مخاطرات و به عبارتی ارتقاء سواد تندرستی استوار هست.

آشنایی با نشانه ها اولیه بروز بیماریهای با اهمیت مردان، غربالگری و پیگیری های دوره ای برای مریضی های شایع و معاینات دوره ای کارگران و کارمندان نیز از اقداماتی هست که توان دارد در کاهش فوت و میر مردان موثر باشد.

منبع: شلمچه نیوز