معمولا افرادی که به نوعی افسردگی را تجربه می کنند دوست دارند تا از هر روشی برای اتمام این حالت ناخوشایند در خود استفاده کنند. آنها قرص فلوکستین را گزینه ی خوبی می دانند.

فلوکستین می تواند تا اندازه ی بسیار زیادی با آرامش ساختن شما به کاهش علائم مربوط به افسردگی نیز منجربه شود اما آیا این کاهش علائم برای بدن ما ضرری هم به همراه دارد؟ حقیقتا هر نوع بیماری از درمان آن خطرناک تر است ، به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که پیش از مصرف این قرص دوست داشت تا خود را بکشد و از این زندگی رها شود ، اما حالا امید به زندگی در او افزایش یافته و دوست دارد تا کمکی را به جامعه انجام دهد. در واقع این اثر از فلوکستین بسیار خوب است اما عوارض جانبی فلوکستین مختلفی نیز در خود دارد.

فلوکستین ؛ قرصی رایج در درمان افسردگی
نه تنها افراد مبتلا به افسردگی بلکه افرادی همانند مبتلایان به بیماری های وسواسی ، مبتلایان به ترس و حملات ناشی از آن ، مبتلایان به مشکلات روانی و دردهای پیش از قاعدگی و . . . می توانند از این قرص آرامشبخش استفاده نمایند. کاری که فلوکستین انجام می دهد افزایش میزان سروتنین می باشد. پس از افزایش این ماده در بدن مغز پاسخ های تعادلی را به احالت های روانی می دهد و فرد با آرامش بیشتری همراه خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر بیماری این دارو مورد استفاده قرار نمی گیرد و باید توسط پزشک معالج شما تجویز گردد.

فلوکستین ؛ قرصی رایج در درمان افسردگی
معمولا دوره درمان فلوکستین همانند آنتی بیوتیک ها به تکمیل دوره بستگی دارد ، بنابراین شما نمی توانید به صورت خودسرانه این دارو را قطع نموده و به بدن خود آسیب برسانید. توجه داشته باشید که معمولا استفاده از این داروها نیاز دارند تا در حدود یک ماه مصرف شوند. پس از یک ماه متوجه تغییرات از نظر مشکلات روانی و رفع اختلالات خود خواهید داشت. ممکن است که پس از مصرف این دارو دچار خواب آلودگی شوید یا خشکی دهان را تجربه کنید ، همچنین ممکن است که عضلات شما دچار گرفتگی شده و ضعف زیادی را در بدن خود احساس کنید. اشتهای شما کم شده و به همان نسبت دچار کاهش وزن خواهید شد.

فلوکستین ؛ قرصی رایج در درمان افسردگی
معمولا پیش از استفاده از داروهای آرام بخش و یا هر نوع داروی دیگری نیاز است تا شما بیماری های موجود در بدن خود را همانند فشار خون و دیابت یا چربی خون و . . . را به پزشک اعلام کنید تا او بتواند مناسب ترین دارو را برای سلامت شما انتخاب کند.