بررسی خواص دارویی فوق العاده گل بابونه

گیاهان یکی از پرکاربرد ترین مواد در زندگی انسان هستند. گیاهان از اولین مواد خوراکی بوده اند که توسط انسان مصرف می شده اند. پس از مدتی انسان توانست تا از گیاهان به عنوان دارو بهره گیرید. امروزه گیاهان از جمله مواد اولیه اصلی در دارو سازی به کار می روند. بابونه یکی از جمله پر کاربرد ترین گیاهان دارویی است که در ادامه قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم. با دکتر سلام همراه باشید.

گیاه بابونه در درمان بی خوابی، اختلالات پوستی، زخم و اضطراب بسیار موثر است.

گل خشک شده بابونه یکی از داروهای گیاهی باستانی است که به لطف آنتی اکسیدان‌های مبارزه کننده با سرطان، مزایای بسیار زیادی برای بدن دارد آنتی اکسیدان‌ های ضروری و حیاتی بابونه در روغن این گیاه نیز پیدا می‌شود و می‌تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد بابونه به عنوان یک داروی جایگزین با عوارض جانبی اندک ، سال‌هاست که به عنوان چای، عصاره و اشکال آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خواص اثبات شده گل بابونه:

گیاه بابونه عضوی از خانواده Asteraceae/Compositae است. دو نوع بابونه وجود دارد که امروزه در پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد: یک فنجان چای بابونه دو کالری، دو میلی گرم سدیم دارد و هیچ کلسترولی در آن دیده نمی‌شود. بابونه عمدتا برای بهبود شرایط مختلفی به کار می‌رود که از جمله آن‌ها می‌توان به شرایط زیر اشاره کرد: مبارزه با اضطراب و افسردگی، مبارزه با آلرژی، دارای خاصیت ضد التهابی است، درمان اسپاسم های عضلانی، درمان طبیعی PMS و سایر اختلالات قاعدگی، درمان بی خوابی، درمان اختلالات پوستی، درمان زخم، درمان طبیعی آرتریت و مسکن روماتیسم، درمان خانگی برای هموروئید

 

منبع: فارس