چگونگی خنثی کردن اسید در قهوه

اگر به دلیل مصرف قهوه و اسید های موجود در آن، دچار رفلاکس شده و اسید معده شما را آزار می دهد، راه های مختلفی برای تهیه نوشیدنی مورد علاقه تان وجود دارد. محصولات حاوی کلسیم مانند شیر کمک می کند که اسیدها را خنثی کند، اما بهترین راه برای لذت بردن از قهوه به
خنثی کردن اسیدهای موجود بستگی ندارد.
شما می توانید دانه های قهوه ای را انتخاب کنید که به طور طبیعی از نظر دارا بودن اسیدها پایین تر است یا با تغییر در نوع سائیدن، برشته کردن و روش دم کردن آن باعث کاهش اسیدیته نوشیدنی مورد علاقه خود می شوید.

1- اسیدهای موجود در قهوه

حدود 30 نوع اسید در دانه های قهوه شناسایی شده اند. بسیاری از آنها آشنا هستند زیرا معمولا در غذاهای دیگر نیز یافت می شوند، مانند اسید سیتریک در پرتقال، اسید مالیک در سیب و همچنین اسید استیک که در سرکه یافت می شود. فراوان ترین اسید های قهوه متعلق به یک گروه بزرگ به نام اسید کلروژنیک است. طبق بررسی طب جایگزین و مکمل مبتنی بر شواهد در آگوست 2013، این اسید ها آنتی اکسیدان هایی هستند که ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهند.
اسید کلروژنیک همچنین یکی از ترکیبات موجود در دانه های قهوه سبز است که ممکن است از کاهش وزن پشتیبانی کند.

2- کلسیم اسیدیته را خنثی می کند.

کلسیم به عنوان یک عنصر در آنتی اسیدها مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا اسید معده را خنثی می کند. شما می توانید یک اثر مشابه کلسیم را در قهوه با اضافه کردن شیر یا خامه دریافت کنید. شیر کم چربی سالم ترین انتخاب است زیرا 1 قاشق غذاخوری از آن، چربی کمی دارد و هنوز
کمی بیشتر از خامه های سنگین یا نصف – نصف کلسیم مورد نیاز را فراهم می کند.

شما همچنین می توانید انواع محصولات مبتنی بر کلسیم را پیدا کنید که به خنثی کردن اسیدیته کمک می کند. آنها اغلب به نام های مربوط به تعادل pH، تقویت کننده های قلیایی و تسکین اسید فروخته می شوند. بعضی از محصولات پودری بدون طعم برای مخلوط کردن به قهوه طراحی شده است، در حالی که محصولات دیگری مانند قرص هایی نیز وجود دارند که بعد از نوشیدن برای آرامش معده، باید بلعیده شوند.

3- دم کردن سرد باعث کاهش اسید می شود.

یک راه مطمئن برای کاهش اسیدیته در قهوه شما، استفاده از یک فرآیند دم کردن سرد است. شما ممکن است آن را به عنوان قهوه سرد، سبک کیوتو و یا سبک Toddy شنیده باشید. این سبک از قهوه با خیساندن دانه ها به مدت 24 ساعت در آب سرد تهیه می شود. در مقایسه با استفاده از آب گرم، آب سرد کمتر باعث استخراج اسیدهای طبیعی قهوه می شود. درنتیجه، بر اساس اطلاعات تولید کنندگان، قهوه شما نسبت به یک فنجان معمولی از قهوه داغ، حدود 70 درصد کمتر اسیدی است.

چگونگی خنثی کردن اسید در قهوه

4- تفاوت در برشته کردن، سائیدن ودانه ها

دانه های برشته شده و تیره قهوه، اسید کمتری از دانه های روشن تر نگه می دارند. به گفته انجمن شیمی آمریکایی، زمان اضافی برای بودادن، همچنین ترکیباتی را ایجاد می کند که باعث توقف تولید اسید در معده می شود. اندازه سائیدن، معمولا با توجه به نوع قهوه ساز و سرعت جریان آب برای عبور از قهوه تعیین می شود. اگر انتخابی دارید، به سراغ قهوه قهوه ای رنگ خرد شده ای بروید که اسید کمتری از یک قهوه ریز و کامل خرد شده دارد.

از دو دانه ای که عمدتا در قهوه یافت می شود، دانه قهوه عربی بیشتر از دانه قهوه Robusta اسیدی است. دانه های قهوه ای که در برزیل رشد می کنند معمولا اسید کمتری از دانه هایی از سایر مناطق دارند. از طرف دیگر، دانه هایی که در ارتفاع کم رشد می کنند، به اندازه دانه هایی که در ارتفاعات بالا رشد می کنند، اسیدی نیستند، فرقی نمی کند که از کجا سرچشمه گرفته باشند.