دستور تهیه یک نوشیدنی مفید برای پاکسازی کلیه

کلیه ها یکی مهم ترین اندام های بدن به شمار می آیند. کلیه ها وظیفه پاکسازی و دفع مواد زائد را در بدن به عهده دارند. به سبب همین وظیفه لازم است تا هر چند وقت یکبار فکری برای پاکسازی این اندام ها بکنید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با یک معجون طلای برای برای پاکسازی کلیه ها آشنا کنیم در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

روزانه ۲ کلیه ۱۲۰ تا ۱۵۰ لیتر خون را تصفیه و سموم را از طریق ادرار دفع می کنند متاسفانه سبک زندگی ناسالم باعث تجمع سموم و تخریب عملکرد کلیه ها می شود. بنابر این برای حفظ سلامت کلیه ها جلوگیری از بیماری های کلیوی و سنگ کلیه و تجمع سموم در بدن نباید کلیه ها بدون آب و مایعات بمانند.

نوشیدنی مفید کلیه با جعفری و عسل و لیمو

آنچه نیاز دارید:

– برگهای تازه جعفری

– ۸ فنجان اب تصفیه شده

– ۲ قاشق غذاخوری عسل

– آب نصف لیمو تازه را طبق روش زیر استفاده کنید.

نحوه آمادگی

جعفری ها را شسته و درشت خرد کنید و بگذارید آب با حرارت متوسط بجوشد. وقتی شروع به جوشیدنبا جعفری و لیمو نوشیدنی مفید و پاکساز کلیه آماده کنید کرد برگ هارا داخل آن بیاندازید و شعله را کم کنید اجازه دهید ۱۰ دقیقه کم کم بجوشد بعد می توانید لیمو وعسل رابرای مزه دار کردنش هنگام سر وبه آن اضافه کنید. پیشنهاد می شود روزانه یک یا دو فنجان از این را بنوشید این نوشیدنی را می توانید داخل شیشه ای در یخچال به مدت یک هفته نگه دارید.

نکته: اگر ناراحتی کلیه یا هرگونه بیماری دیگری دارید که در حال مصرف کردن این دارو هستید قبل از مصرف چای جعفری با پزشک مشورت کنید. زنان باردار باید از خوردن چای جعفری خودداری کنند چون موجب سقط جنین میشود.

پاکسازی کلیه با مصرف آب زیاد

مهم ترین کار برای سم زدایی منظم و پاکسازی کلیه ها، مصرف هر چه بیشتر آب طبیعی است. نوشیدن ۸ لیوان آب در روز می تواند کار کلیه ها را در پاکسازی سموم بدن آسان کند که در نتیجه، ادراری شفاف و فاقد هرگونه بوی تند و زننده ایجاد می شود.

کافئین و نوشیدنی های گازدار به جای آب

مایعاتی مثل نوشابه های گازدار و یا نوشیدنی های حاوی کافئین هرگز نمی توانند جایگزین های مناسبی برای آب باشند. همچنین، بسیاری بر این باورند که انواع چای و آبمیوه های مختلف می توانند به سم زدایی کلیه ها کمک کنند. اما از لحاظ پزشکی ثابت شده که تنها آب طبیعی به این فرآیند یاری می رساند.

نگاهی به خواص جعفری

ممکن است اشتها را تحریک، گوارش را بهبود و ادرار و جریان قاعدگی را افزایش دهد. همچنین خواص زیر در مورد جعفری به احتمال زیاد وجود دارد.

– دفع سنگ کلیه

– رفع عفونت های دستگاه ادراری

– رفع ترک خوردگی و شکاف های دهان

– کبودی

– رفع نیش حشرات

– رفع مشکلات گوارشی

– قاعده آور

– رفع اختلالات کبدی

– درمان آسم

– درمان سرفه

منبع: تی نیوز