خطر ابتلا به آنفلوآنزا هر روز جدی تر می شود

قطعا در این چند روز نام بیماری آنفلوآنزا زیاد به گوشتان خورده است. آنفلوآنزای حاد پرندگان بیماری است که طی این چند مدت جان هزاران نفر را گرفته و به شدت در حال گسترش است. این بیماری بسیار کشنده و خطر ناک است و از طریق پرندگان به انسان منتقل می شود. در ادامه قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم. با دکتر سلام همراه باشید.

رژیم شوک نوروزی !

فرصت استثنایی کاهش وزن برای نوروز تنظیم رژیم اختصاصی با توجه به علایق غذایی و مزاح شما لاغری تضمینی و اصولی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در برخی کشور‌ها به دلیل وضعیت آب و هوایی بسیارخطرناک است و موج گسترده‌ای از مرگ و میر به دنبال داشته است.
کارشناسان اعلام کرده اند ویروس آنفلوآنزا جان ۶۴ هزار نفر را گرفته است و درماه ژانویه سال جاری مرگ و میر ناشی ازبیماری رشدی ۴۲ درصدی داشته است.

کارشناسان انگلیسی اعلام کرده‌اند ابتلا به آنفلوآنزا سبب مرگ ۶۴ هزار و ۱۵۷ نفر در سرار انگلستان و ولز در ماه ژانویه شده است که رشدی جهشی به نسبت ۴۵ هزار و ۱۴۱ مورد مرگ و میر درماه دسامبر سال گذشته را نشان می‌دهد.

بار قبل درسال ۲۰۰۶ آماربالای مرگ و میر ناشی از آنفلونزا با حدود ۶۰ هزار نفر قربانی ثبت شده است.

انواع مختلفی از ویروس آنفلوآنزا درجهان وجود دارد، اما در زمستان امسال اهالی انگلستان شاهد چهار نوع ویروس H۳N۲، H۱N۱، B / Yamagata و B / Victoria بوده اند.

کارشناسان علت آمار بالای مرگ و میر به دلیل آنفلوآنزا را ناشی از آب و هوای سرد کشور انگلستان می‌دانند واعلام کرده اند خطر بروز این بیماری و ایجاد موج تازه‌ای از آن هنوز برطرف نشده است.

امسال در بسیاری ازکشور‌های جهان افراد به بیماری آنفلوآنزا مبتلا شدند و درکشور انگلستان به دلیل شیوع هر چهار نوع بیماری تعداد زیادی از افراد درگیر شدند.

کارشناسان بیم از آن دارند که موج امسال بیماری آنفلوآنزا مانند موجی که درسال ۱۹۶۸ در هنگ کنگ سبب مرگ بیش از یک میلیون نفر شد، قربانیان بیشتری بگیرد.

محققان موج بعدی شیوع آنفلوآنزا در انگلستان و کشور‌های نیمکره شمالی کره زمین را دراوایل فصل بهار می‌دانند که البته به قدرت ویروس‌های زمستان ۲۰۱۸ نخواهد بود، اما افراد باید مراقب باشند و از تماس محافظت نشده با افراد بیمار خودداری کنند.

گروه‌های پرخطر به ویژه افراد سالمند، کودکان، زنان باردار وشیرده، نوزادان، افراد مبتلا به سرطان و نقص سیستم ایمنی بدن باید واکسن آنفلوآنزا زیر نظر پزشک تزریق کنند و با رژیم غذایی مناسب و پرهیز از تماس با افراد بیمار مراقب سلامت خود باشند.

منبع: باشگاه خبر نگاران