فرم دهی و پیکر تراشی ترکیبی با اولترازد و لیپوست دکتر شهبازی

لیپوست روشی نوین برای فرم دهی و یا پیکرتراشی اندام های بدن با کمترین میزان تهاجم برای حذف چربی‌های مقاوم همانند چربی‌های انباشته شده در اطراف اندام هایی مثل شکم و پهلو و ران و غبغب است.

پیکر تراشی دکتر شهبازی

در واقع لیپوست نام یکی از دستگاه های نوین لاغری و نسل جدید دستگاه های لیپوماتیک می باشد که قدرت بالایی در تخلیه چربی های موضعی و مقاوم بدن دارد. این تکنولوژی مدرن ترین و کارآمدترین روش فرم دهی و پیکرتراشی در سال 2016 میلادی معرفی شده است. به علت قدرتمند تر بودن این دستگاه در تخلیه حجم زیادی از چربی ها ،به عنوان نوین ترین روش درمان چاقی شناخته می شود.

پیکر تراشی دکتر شهبازی

دکتر شهبازی خاطر نشان کرد: ابتدا به این نکته اساسی باید توجه داشته باشید که انواع روش های لیپوساکشن با دستگاه های مختلف هیچکدام برای لاغری نیست و صرفا برای پیکرتراشی و فرم دهی کارایی دارند بنابراین اگر بی ام آی خیلی بالایی دارید نباید انتظار داشته باشید که با یک جراحی از شر تمام چربی های اضافی بدنتان رهایی خواهید یافت.

در روش لیپوست ابتدا ناحیه مورد نظر ضدعفونی می شود و سپس بی حسی موضعی یا بیهوشی با توجه به حجم کار توسط تیم پزشکی و  جراح اعمال می شود. در این روش به جهت این که برش کوچکی در ناحیه مورد نظر برای چربی زدایی ایجاد می‌شود،  بنابراین دوره نقاهت بسیار کمتر است. بسیاری از افراد به دلیل تبلیغات سوء به این نکته توجه نمی کنند که تمام روش های لیپولیز همراه با لیپوساکشن باید تهاجمی و با جراحی انجام بگیرند.

بعد از انجام عمل لیپوست بیمار می تواند بلافاصله نتایج کار را، نظیر کاهش وزن و سفت‌تر شدن پوست را ، مشاهده نماید. ولی نتیجه نهایی و قطعی عمل  پس از گذشتن چندین هفته تا دو ماه بعد قابل رویت می باشد.

در عمل لیپوست به طور معمول می‌توان نهایتا تا 10 لیتر چربی را در یک جلسه تخلیه کرد و اندازه دور ناحیه درمان شده رابه میزان ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر کم کرد. در درمان اولترازد می توان، نتایج موفقیت‌آمیزی را در هر نقطه از بدن که در آن با انباشته شدن چربی های مقاوم مواجه هستیم،به دست آورد.

تفاوت اولترازد و لیپوست در این است که اولترازد ظرافت بیشتری دارد ولی چون از امواج اولتراسونیک برای نابودی کامل چربی ها استفاده میکند بنابراین نمی توان از چربی به دست آمده استفاده کرد ولی در روش لیپوست چربی ها سالم خارج میشوند و بلافاصله هم قابلیت تزریق را دارند بنابراین در صورتی که بیمار به دنبال فرم دهی عالی است اولترازد بهتر است و اگر میخواهد ترانسفر چربی را نیز انجام دهد لیپوست کارایی دارد.

دکتر شهبازی در ادامه افزود: مزیت هایی که روش فرم دهی و پیکر تراشی ترکیبی با اولترازد و لیپوست نسبت به سایر روش ها دارد ،این است که در این روش، از بین بردن چربی ها به صورت زنده صورت می گیرد و  از چربی ها مجددا جهت فرم دهی و حجیم سازی سایر اندام ها استفاده می شود. همین طور در این روش نیازی به استفاده از دستگاه های جانبی مانند کمـپرسور هوا ، پمپ تزریق و ساکشن، وجود ندارد.

لیپولیز با اولترازد یا لیپوست با بی حسی قابل انجام است ولی اگر با بیهوشی این کار انجام شود به علت کنترل فشار خون بیمار و اینکه بیمار ثابت است و امکان تکان خوردن های ناگهانی را ندارد بنابراین نتیجه مناسب تر خواهد بود