میکرونیدلینگ کلینیک مدیسا

میکرونیدلینگ کلینیک مدیسا

از میکرونیدلینگ به عنوان درمان القایی کلاژن شناخته می شود و شامل استفاده از سوزن های نازک و کوچک برای ایجاد صدها زخم کوچک و نامرئی در پوست است. این درمان حداقل تهاجمی ، تقریبا بدون درد و فوق العاده موثر است و باعث جوانسازی و کاهش چین و چروک صورت و جلوگیری از نشانه های پیری می شود.

آسیب های کوچکی که توسط سوزن های ریز در پوست ایجاد می شود ، باعث افزایش گردش خون سلولی و افزایش تولید کلاژن و الاستین می شود، (این همان کارهایی است که لیزرها انجام می دهند، فقط شما به جای استفاده از گرما یا نور به پوست مکانیکی آسیب می رسانید.)

روش انجام و عملکرد میکرونیدلینگ

– در میکرونیدلینگ از وسیله ای برقی که دارای ۱۲ سوزن است و نوعی ابزار پزشک می باشد برای سوزن زدن و میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

– این وسیله بافت زخم های قدیمی را می شکند و سلول های پوست را تحریک و تکثیر می کند.

– ابتدا یک کرم بی حسی برای پوست بیمار استفاده می شود تا در طی مراحل انجام عمل درد کمتری حس کند.سپس دستگاه سوراخ ای ریزی در سطح پوست ایجاد می کند.

– این فرایند معمولا کمتر از 30 دقیقه طول می کشد و بعد پوست شما می تواند تا حدودی قرمز باشد، مانند آفتاب سوختگی.

– فقط چند روز طول می کشد تا پوست به طور طبیعی ظاهر شود، اما نتایج به تدریج آشکار می شود. رشد کلاژن طبیعی طی هفته ها و ماه ها اتفاق می افتد، بنابراین ثابت نیست که فوری باشد، اما پوست شما در طولانی مدت بهبود خواهد یافت.

– سوزن ها تا حدی در پوست نفوذ می کنند که داخل پوست، خونریزی های ظریفی ایجاد گردد. در این فرآیند به دلیل تخریب نشدن اپیدرم، اپی تلیال در مدت زمان کمتری بازسازی شده و در نهایت  مدت زمان دوران نقاهت کم می شود.

– بعضی از پزشکان می گویند که این روش قوی ترین راه برای جلوگیری از پیری و تشکیل خطوط و چین و چروک های جدید است.

میکرونیدلینگ کلینیک مدیسا

مراقبت های پس از انجام میکرونیدلینگ

– عدم استفاده از لوازم آرایشی تا دو روز

– عدم استحمام تا یک روز

– استفاده از کرم های لایه بردار را به مدت یک هفته متوقف کنید.

– در صورت ظاهر شدن قرمزی، استفاده از کرم ترمیم کننده موثر خواهد بود.

– از آنتی بیوتیک و کرم های موضعی می توانید استفاده کنید.