بلفاروپلاستی کلینیک مدیسا

بلفاروپلاستی چیست؟

یک نوع جراحی است که پوست پلک ها و اطراف چشم را زیبا و جوانسازی  می کند و ممکن است شامل حذف پوست، عضلات و چربی اضافی پوست اطراف پلک باشد.

بلفاروپلاستی کلینیک مدیسا

با گذشت سن، پوست پلک های شما طراوت و زیبایی خود را از دست می دهند  و عضلات پشت آن ها ضعیف می شوند. در نتیجه، چربی بیش از حد ممکن است در بالای و زیر پلک ها جمع شود،که این امر باعث  تضعیف ابروها، چسبیدن به لبه های بالا و تشکیل کیسه های چربی زیر چشم شما می شود.

علاوه بر این کیسه های چربی تشکیل شده بر اثر کهولت سن ، در اطراف چشم می تواند دید شما (دید محیطی)، به خصوص قسمت های فوقانی و بیرونی چشم انداز شما را کاهش دهد.

بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد و چشم شما جوان تر و زیباتر کند.

بلفاروپلاستی در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد:

– پلک های بلند یا کشیده بالا

– پوست بیش از حد پلک های فوقانی  که باعث کاهش دید محیطی می شود.

– پوست اضافه بیش از حد در پلک های پایین تر

– کیسه های چربی زیر چشم

خطرات احتمالی بلفاروپلاستی

– عفونت و خونریزی

– خشکی چشم

– دشواری در باز و  بسته شدن چشم ها و سایر مشکلات در مورد پلک زدن

– آسیب به عضلات چشم

– تغییر رنگ پوست اطراف چشم

– به طور موقت تاری دید یا، به ندرت، از بین رفتن بینایی

– در مورد چگونگی خطرات و مزایای بلفاروپلاستی برای شما با پزشک خود صحبت کنید.در نظر گرفتن مزایا و خطرات بلفاروپلاستی، می تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که آیا این روش یک گزینه خوب است یا خیر.

بلفاروپلاستی کلینیک مدیسا

بلفاروپلاستی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. جراح شما تزریق داروهای آرام بخش  را به پلک های شما اعمال می کند و داروهای وریدی آرام بخش مورد استفاده به شما کمک می کند تا آرام باشید.

– اگر عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک های فوقانی و پایینی داشته باشید، جراح معمولا برای اولین بار در لبه های بالای بالایی عمل می کند. و پوست اضافی، عضله و احتمالا چربی را برمی دارد.

– در بلفاروپلاستی پلک پایین، کار جراح، فقط در زیر چروک های طبیعی در ناحیه اطراف پلک یا چشم قرار دارد. او چربی اضافی، ماهیچه و چروک پوست را از بین می برد یا آن را دوباره ترمیم می کند.