تزریق پی آر پی مو، صورت و دست کلینیک مدیسا

تزریق پی آر پی مو، صورت و دست کلینیک مدیسا

پی آر پی چیست؟

پی آر پی یک محصول طبیعی است که خون بدن انسان ساخته  می شود. برای ساخت پی آر پی مقدار کمی از خون از شما گرفته و در یک لوله استریل قرار داده می شود. سپس این خون در سانتریفوژ جهت جدا کردن اجزای مختلف خون ، گلبول های قرمز و سفید از پلاکت ها و پلاسما (مایع روشن) قرار می گیرد.

پلاسما به دست آمده دارای مقدار بالاتری از پلاکت های طبیعی است و پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP نامیده می شود.

پلاکت ها سلول های خون هستند که به بافت ها کمک می کنند تا سلول های جدید و زنده تولیدکنند.

پی آر پی تزریق شده به مناطق خاص پوست، به عنوان یک ماتریکس عمل می کند که روند ساختن کلاژن  را تسریع و تحریک می کند و بافت را بازسازی می کند، و به طور طبیعی باعث  صافی  و سفت شدن و نرمی و لطافت پوست می شود. پی آر پی سابقه استفاده  طولانی در پزشکی ارتوپدی، دندانپزشکی و جراحی ترمیمی دارد و در حال حاضر آن برای ، بهبود زخم پوست و جوانسازی و زیبایی بخشدن به صورت استفاده می شود.

در مطب پزشک صورت می گیرند که که شامل گرفتن خون و آماده سازی PRP  فرآیند تزریق آن جهت استخراج و تزریق پی آر پی است. از یک ورید در بازوی بیمار مقداری خون کشیده می شود و در داخل لوله استریل تخلیه می شود. خون با استفاده از یک دستگاه سانتریفوژ پردازش می شود یک پزشک یا تکنسین ، پلاسمای غنی پلاکت را برای تزریق آماده می کند.

تزریق پی آر پی مو، صورت و دست کلینیک مدیسا

منطقه مورد نظر با ضد عفونی کننده مانند الکل تمیز می شود. در صورت استفاده از اولتراسوند، یک ژل مخصوص به ناحیه پوست نزدیک محل تزریق اعمال خواهد شد. یک پروب اولتراسوند بر روی پوست پوشیده از ژل فشرده می شود. یک تصویر زنده ازمحل مورد تزریق، روی صفحه نمایش داده می شود تا پزشک تسلط کافی را داشته باشد جهت کاهش درد ناشی از تزریق یک آرامبخش به بیمار داده می شود.

با استفاده از سرنگ و سوزن بسیار نازک و مرغوب، یک مقدار کوچک (اغلب فقط 3 تا 6 میلی لیتر) پلاسمای غنی از پلاکت به داخل محل مورد نظر در پوست تزریق می شود. و منطقه تزریق پاکسازی و باندینگ می شود. پلاسما غنی از پلاکت معمولا یک سری از پاسخ های بیولوژیکی را تحریک می کند و ممکن است محل تزریق حدود 3 روز متورم و درناک شود.