تزریق چربی کلینیک مدیسا

تزریق چربی کلینیک مدیسا

تزریق چربی روشی است که در آن از چربی طبیعی بدن خود فرد جهت جوانسازی و زیباسازی و حجم دادن به نواحی دلخواه و مستعد در بدن فرد استفاده می شود. روش انتقال چربی یک فرایند سه مرحله ای ساده شامل حذف چربی از یک ناحیه بدن و تصفیه آن است. از آنجا که چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود، تزریق چربی به سه مرحله نیاز دارد.

گام اول شامل لیپوساکشن ملایم برخی از چربی های اضافی (مانند آنهایی است که در ، شکم، ران یا باسن یافت می شوند). گام دوم شامل جداسازی و پاکسازی سلولهای چربی است. مرحله سوم و نهایی شامل تزریق سلول های چربی به مناطق هدف مورد نظر (به عنوان مثال پیوند سلول چربی) است.

نامزدهای تزریق چربی چه کسانی هستند؟

تزریق چربی صورت می تواند خطوط  و پارگی ایجاد شده را که معمولا با سن  و پهلو ها دیده می شودیا اصلاح خطوط لبخند، خطوط خنثی، خطوط ماریونیت (از طرف دو طرف دهان تا چانه)، چروک ها و حفره ها، و توخالی ها چهره (مانند زیر چشم ها یا زیر گونه ها) استفاده شود.

همچنین لب هایی که حجم خودرا از دست داده اند ، ممکن است از طریق انتقال چربی به عنوان درمان زخم ها یا افسردگی در برابر صورت (از جمله آکنه) درمان شوند. افراد دارای یک یا چند مورد از این شرایط ممکن است نامزد خوبی برای تزریق چربی باشند..

به طور کلی، کاندیدا های تزریق چربی بزرگسالان هستند که می خواهند افزایش حجم در بافت مناطقی مانند گونه یا  لب داشته باشند ، کاهش چین و چروک پوست و بهبود کلی پوست، اطلاح خطوط لبخند، از بین رفتن خطوط ماریونیت یا افسردگی را تجربه کنند . تزریق چربی نیز ممکن است برای تقویت بافت لب ها استفاده شود.

انتقال چربی از طریق تزریق نیز اغلب در بیماران مبتلا به لیپوآتروفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، که این بیماری از دست دادن چربی در چهره است که شکل صورت و فک راتخریب و تغییر می دهد. انتقال چربی در این افراد می تواند مناطق خالی را پر کند و زیبایی و طراوت را به چهره بازگرداند.

یک مزیت اصلی روش تزریق چربی این است که تضمین میکند که هیچ گونه واکنش آلرژیک در فرد مورد درمان رخ نمی دهد ، با این حال، در اولین قرار ملاقات با جراح زیبایی، باید مطمئن شوید که تمام سابقه های پزشکی و عادات جاری خود را از قبیل سیگار کشیدن و استفاده از نوشابه های حاوی خون، داروها، قرص های ضد بارداری یا مکمل ها را افشا کنید تا متخصص پوست یا جراح زیبایی بتواند با دقت تعیین کند آیا شما یک نامزد خوب برای انتقال چربی هستید یا نه؟

کدام نقاط از چهره را می توان با تزریق چربی درمان کرد؟

تزریق چربی کلینیک مدیسا

مناطقی از چهره که با تزریق چربی بهبود می یابند، شامل چین و چروک در پیشانی یا بین ابروها و حفره های زیر چشم هستند. تزریق چربی همچنین می تواند در اطراف بینی، ناحیه بین لب بالا و بینی، فک  را تقویت کند. در واقع، انتقال چربی می تواند زخم ها، ناحیه های کم حجم یا توخالی و هر جایی که روی چهره یا گردن است و چربی آن از بین رفته است، بهبود دهد.

تزریق چربی در مقایسه با سایر پرکننده های پوستی

مهمترین تفاوت بین تزریق چربی و دیگر انواع پرکننده های پوستی، این است که تزریق چربی، یک ماده خارجی را به بدن وارد نمی کند. این جنبه و مزیت تزریق چربی، مخصوصا برای افرادی که سابقه واکنش های آلرژیک و یا دارای پوست حساس هستند، بسیار مورد اهمیت است.