مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان دکتر فلاح

ایمپلنت دندان روشی برای اصلاح طرح لبخند شما است. بعد از ایمپلنت دندان بیمار باید مراقبت های خاصی را داشته باشد. مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان به این دلیل است که در ماه های اول، دندان به دلیل اینکه در حال اتصال به استخوان و بافت فک است باید مراقبت های بیشتری را به عمل آورد. توجه داشته باشید که زخم را دستکاری نکنید و از تف کردن و شستشوی دهان در 24 ساعت اول بپرهیزید تا محل جراحی شده آلوده نشود. کلینیک ویژه دندانپزشکی دکتر فلاح با بهره گیری از دندانپزشکان مجرب و متخصص، ارائه کننده کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین کیفیت می باشد.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

بهبودی بعد از ایمپلنت دندان به فاز درمان و اتصال ایمپلنت به استخوان فک بستگی دارد. به همین دلیل این کار را به بهترین متخصص ایمپلنت در کلینیک ویژه دندانپزشکی بسپارید. بعد از این جراحی مراقبت هایی لازم است که در ادامه ذکر می کنیم:

• مصرف آنتی بیوتیک

– گام اول مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان مصرف تمام آنتی بیوتیک های تجویز شده است تا دندان عفونت نکند. دهانشویه را بعد از 24 ساعت دو نوبت در روز مصرف کنید و روزی 4 الی 5 بار دهان را با آب نمک گرم شستشو دهید.

• استفاده از گاز برای جلوگیری از خونریزی

– در روز اول بعد از ایمپلنت در بزاق دهان خون دیده می شود که طبیعی است و برای کنترل و کاهش آن یک تکه گاز را در دندان قرار داده و گاز بزنید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان دکتر فلاح

• مصرف مسکن

– وقتی بی حسی از بین برود درد را احساس خواهید کرد. یکی از مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان این است که مصرف مسکن را برای کنترل درد شروع کنید.

رژیم غذایی پس از ایمپلنت دندان

– رژیم غذایی صحیح یکی از روش های مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان است. سعی کنید در روزهای اول غذاهای نرم مصرف کنید و هر زمان که احساس کردید مشکلی وجود ندارد مصرف غذاهای طبیعی را شروع کنید. در طول این دوره برای مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان، آب و نوشیدنی زیاد مصرف کنید تا آب بدن شما تامین شود.

رعایت بهداشت پس از ایمپلنت دندان

– یکی از مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان این است که برای اینکه محل زخم زودتر خوب شود باید آن را تمیز نگه دارید. به بخیه ایمپلنت دست نزنید و مسواک زدن خود را مرتب انجام دهید. شسشتو با آب نمک و استفاده از آنتی بیوتیک دهان را به خوبی ضدعفونی خواهد کرد. تا دو هفته بعد از ایمپلنت سیگار نکشید چون خطر عفونت را افزایش می دهد. کیسه آب یخ را در 48 ساعت اول به دفعات استفاده کنید و هر بار اجازه دهید 10 دقیقه روی صورت شما بماند. بین هر نوبت استفاده از کیسه یخ 20 دقیقه زمان بدهید. کیسه آب یخ تورم صورت را کاهش می دهد. تا ده روز پس از ایمپلنت از دندان مصنوعی نیمه و یا کامل، ریتینر یا نایت گارد استفاده نکنید.

فازهای بهبودی پس از ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان دکتر فلاح

مراحل بهبودی پس از ایمپلنت دندان برای هر فرد متفاوت است و فازهای زیر را در این دوره می گذراند:

روز اول تا دوم

– این دو روز ناراحت کننده ترین روزهای بعد از ایمپلنت دندان هستند که صورت کمی تورم خواهد داشت. سعی کنید دهان خود را زیاد باز نکنید و زیاد لبخند نزنید تا بافت دهان کشیده نشود. برای جلوگیری از خونریزی به لثه فشار نیاورید.

روز سوم

– در روز سوم راحت تر خواهید بود اگرچه ممکن است کمی ورم داشته باشید، رژیم غذایی سفت تر را می توانید شروع کنید. غذا را با طرفی از دهان که جراحی شده بجوید. اگر مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را به خوبی انجام دهید درد و ناراحتی شما کمتر خواهد شد. در صورت داشتن درد مصرف مسکن را ادامه دهید. در ادامه شما را با دانستنی های بهترین دندانپزشک کودکان آشنا خواهیم کرد.

نشانی:

قیطریه، بلوار اندرزگو، نبش کوچه عبدالهی جنوبی، پلاک 72 (ساختمان پارسیان)، طبقه اول، واحد 6

تلفن های تماس:

22398364

22235406