کوتاه کردن موی سر این روزها و بخصوص برای تغییر فصل و به بهانه روزهای درپیش روی بهار بسیار طرفدار دارد. اما در حالی که ایده انتخاب مدل موی کوتاه می تواند وسوسه انگیز باشد، نکاتی وجود دارد که قبل از اینکه خود را به دست یک آرایشگر بسپارید، باید آنها را هم با مبلغ دستمزد آرایشگاهها، حساب کنید. پس به دنبال یک سبک مو بروید که هم به صورت و سن شما بیاید و هم آماده کردن موهایتان، با امکاناتی که در خانه دارید آسان باشد.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

1- قبل از اینکه به سالن آرایشگاه بروید.

درست همانطوری که هرکسی لبخندی دارد، هر فرم صورت نیز یک مدل مویی دارد که به آن صورت بیشتر از سایر مدل ها به اصطلاح “می آید”. بنابراین، قبل از رزرو این قرار ملاقات، شناسایی ویژگی های صورت و بیشترین مدل موهایی که به آن ویژگی ها میخورد، میتوان گفت که حتی “حیاتی” است!
با انواع مختلفی ازمدل هایی که در دسترس است، هرگز نترسید، چون گزینه های بی پایانی وجود دارند. اول از همه، مشخص کنید که وقت شما آماده به نظر می رسد یا اینکه باید با کابوس منتظر ماندن در صف طولانی سالن روبرو شوید. عکس های دقیقی از مدل های مشهور و یا برش های آنلاین را پیدا کنید تا بتوانید به راحتی آن را به آرایشگر خود نشان دهید تا برایتان آن مدل را روی صورت شما بازسازی کند. درابتدا با یک مدل موی بلندتر شروع کنید، سپس اگر دوست داشتید میتوانید مرحله به مرحله و بتدریج آن را کوتاه تر کنید.
به یاد داشته باشید که برای کوتاه کردن، هر مویی به طور مشابه با موهای دیگر نمی ماند و یک مدل که برای موهای صاف زیبا بنظر می رسد، ممکن است برای موهای موج دار یا فرفری زیاد جذاب نباشد. به همین دلیل مهم است که بافت موی خود و همچنین فرم صورت خود را درنظر بگیرید؛ البته آرایشگران دوره این کار را دیده اند و می توانند شما را بخوبی راهنمایی کنند.

2- صورت قلبی شکل

اگر شما پیشانی پهن و گونه های استخوانی، استخوان فک باریک و چانه نوک دار دارید، دارای صورت قلبی شکل هستید.

مدل های مویی که باید از آن پرهیز کنید: زیاد کوتاه کردن مو باعث می شود که سر شما بلندتر نشان داده شود. که اساسا بدان معنی است، که در انتها مقداری از موهای شما باید نزدیک به فک شما باقی بماند. این مدل فقط پیشانی کوتاهتر را بیشتر نشان می دهد.

مدل موی دلپذیر: چهره های قلبی شکل، گونه ها و پیشانی گسترده و چانه تیز دارند. برای تعادل منحصر به فرد لبه های صورت، و اجتناب از توجه به یک قسمت چاق، مدلی را در نظر بگیرید که تا سرشانه ها مو کوتاه می شود، که یک مدل موی مناسب برای زنان با صورت قلبی شکل است. یک موی چتری و لایه لایه کمک میکند تا توجه به صورت کمتر شود.
یک مدل از تکه های لایه لایه، یک انتخابی اضافی برای این شکل صورت است. این مدل مو کمی زیر چانه کوتاه می شود و دارای لایه های زیادی است. این مدل مو برای زنان در تمام سنین مناسب است؛ چه جوان و چه مسن. رنگ کردن انتهای مو با رنگهای روشن تر، به ایجاد تارو پود اضافی کمک می کند.

چطور به آن مدل بدهیم: آن را کمی از روی چشم به پایین، موج دار کنید و از یک طرف سر فرق باز کنید و پایین موها را رها و یکطرف موها را به پشت ریخته و طرف دیگر را به روی صورت بیاورید تا اضلاع صورت کمتر نشان داده شود.

3- صورت گلابی شکل

اگر شما پیشانی و گونه های باریک داشته، استخوان فک شما پهن ترین قسمت صورت بوده و دارای چانه ای گرد هستید، فرم صورت شما گلابی شکل است.

مدل مویی که باید از آن اجتناب کنید: مدل موی دم اسبی بسیار کشیده و یا مدل خرگوشی که بالای دو گوش بسته شوند، مدل موی مناسبی نیست، همانطور که مدل موی صاف تا پایین گوش مناسب نیست.

مدل موی دلپذیر: هنگامی که زنان با صورت گلابی شکل فرم می گیرند، خطوط فک آنها وسیع تر از سرحد موهای آنها درسر و پیشانی آنها می شود. اگر چه این یک ساختار دوست داشتنی است، اما درست کردن آن دشوار است. یک مدل سنتی، تعادل را برقرار کرده و توجه چشمی به مرزها را کاهش می دهد.
یک برش فوق العاده کوتاه (احتمالا تا بالای گوش شما!) نیز کمک می کند تا تعادل را برقرار کنید. اضافه کردن چتری موج دار با لایه های کوتاه تر شگفتی می آفریند. زمانی که مو صاف یا نرم باشد، استثنایی به نظر می رسند.

چطور به آن مدل بدهیم: مدل موی فردار یک مدل آسان و زیبا برای فک های گسترده تر است. فرکردن را می توان با روش های مختلفی به دست آورد! شما می توانید از فرهای بدون گرما، پیچیدن با بیگودی، یا مدل فر شلوغ را انتخاب کنید،به هر حال، مدل موی شما شیک و به روز است.