4- صورت مستطیل شکل

اگر صورت شما به شکل قابل توجهی دارای بلندی بیشتر از پهنای آن بوده، دارای پیشانی بلند، چانه کشیده و نوک تیز و ویژگیهای زاویه دار هستید، صورت مستطیل شکل دارید.
مدل مویی که باید از آن اجتناب کنید: با خود صادق باشید، موی بلند و صاف صورت شما را بلندتر از آنچه هست نشان می دهد.
مدل موی دلپذیر: اگر شما دارای ساختار چهره ای مستطیلی بیشتری هستید، یعنی بلندای صورتتان طولانی تر از پهنای آن است و دارای نیمه پایین مردانه است. مدل کوتاهی زیر چانه در کسانی که چهره های کشیده دارند، به نظر می رسد فوق العاده باشد، زیرا یک توهم توالی ایجاد می کند.در صورت عدم اطمینان در مورد کوتاهی تا درازای چانه، گزینه بدون لبه با چتری را انتخاب کنید. این کمک می کند تا پیشانی را پنهان کنید، و نمای چهره کوتاه تری را ایجاد کنید.
چطور به آن مدل بدهیم:از آنجا که این مدل مو بسیار متنوع است، شما می توانید هر روز بافت خود را به طور متفاوتی درست کنید.

5- صورت مربع شکل

اگر صورت شما دارای عرض و طول مساوی بوده، دارای پیشانی گسترده، استخوان فک چاق،و چانه چهارگوش هستید، صورت شما مربع شکل است.

مدل مویی که باید از آن پرهیز کنید:برش های بدون لبه و جعبه مانند سبب می شود که قاب مربعی صورت شما بیش از حد مردانه ظاهر شود. از آنها به طور کامل اجتناب کنید.
مدل موی دلپذیر: نگرانی اصلی با داشتن چهره های مربع، اضافه کردن نرمی است. با یک برش نامتقارن دارای تکه های بلند در جلو که به تدریج در عقب کوتاهتر می شود، باعث می شود تا صورت های مربع شکل، بلندتر و کشیده تر به نظر بیایند.
یک فرق کناری برای نرم تر نشان دادن این مدل مو عالیست، در حالی که اضافه کردن حرکات زیاد به مو، برای نرم نشان دادن زاویه ها، مناسب است. یکی دیگر از ایده های بزرگ برای این شکل صورت، مدل زاویه دار بلند است.
لبه های برش درون شانه ها قرار می گیرند و قسمت شفاف میانه شگفت آورند (بله، قسمت های میانی پشت سر میتواند کوتاهتر باشد).

چطور به آن مدل بدهیم: این مدل از کوتاهی مو، اگر شما آن را صاف و براق کنید، می تواند شگفت آور شوند. بنابراین آن را صاف درست کنید و فراموش نکنید که از یک اسپری مویی استفاده کنید که حاوی سرم باشد تا صاف بودن آن را طی چند ساعت حفظ کند.

6- صورت گرد

طول و عرض صورت به طور منصفانه ای با هم برابرند، گونه های پهن و پر، دارای زاویه بسیار کم و استخوان فک گرد و پر؛ اگر این مشخصات صورت شماست، صورت شما گرد است. مدل مویی که باید از آن اجتناب کنید: برشهایی که درست در بالای چانه یا روی چانه شما قرار دارند. این اشتباه باعث می شود که چهره های کروی حتی بیشتر گرد نشان داده شوند.

مدل موی دلپذیر: مدل موی کمی بلند، با حجم اضافه بهترین انتخاب برای چهره های گرد است. این کمک می کند تا پهنای چهره را در حالی که لاغر نشان داده می شود، پنهان کنید. چتری کامل را ترک کرده و قسمت های مرکزی را به تنهایی نشان ندهید، (بستن کامل مو یا دم اسبی کامل) این مدل مو صورت شما را بسیار گردتر نشان می دهد. مدل های لبه دار نیز به خوبی برای شکل صورت گرد، جواب می دهند.
چطور به آن مدل بدهیم:شما می توانید با مدل موی کمی بلند، که آن را با یک سشوار یا وسایل دیگر صاف کرده اید، یا به وسیله کمی فر شل و یا فر با وسایل برقی که رها و کمی شل باشند به موهای خود حالت دهید.

7- صورت بیضی شکل

اگر شما دارای صورتی با پیشانی کمی پهن تر از استخوان فک، استخوان گونه ها پهن ترین قسمت صورت، چانه گرد و همه قسمتها متقارن و متناسب باشند، دارای صورت بیضی شکل هستید.
مدل مویی که باید از آن اجتناب کنید: از آنجا که این شکل صورت متعادل است، از سبک هایی که موهای بیش از حد بر روی صورت ریخته می شوند، مانند موی پرحجم لبه دار پرهیز کنید.
مدل موی دلپذیر: خوشبختانه، یک صورت بیضی شکل برای بسیاری از مدل های مختلف مو مناسب است. بهترین تصمیم، یک مدل موی پریشان با موج اضافه است که یک چهره بیضی را از چانه تا پیشانی متعادل می کند. این کمک می کند تا پهنای چهره را در حالی که لاغر نشان داده می شود، پنهان کنید. صورت بدون مویی در داخل، مانند دم اسبی سفت یا جمع کردن کامل مو نیز برای این صورت ها بسیار جذاب نشان داده می شود.
چطور به آن مدل بدهیم: مطمئنا، می توانید هر مدل مویی که می خواهید را انتخاب کنید، اما جذاب ترین مدل، مدلی است که یک چهره بیضی شکل را کمی گردتر نشان بدهد.

8- محصولات مفید برای طراحی

به طور صحیح، یک ظاهر مناسب و مد روز نیاز به انتخاب با دقت محصولات دارد. زمان می برد تا وسایل مناسب این کار را بشناسیم، اما خوشبختانه شما میتوانید به ما اعتماد کنید تا محصولات صحیح را به شما ارائه کنیم. اگر اکنون از کوتاه کردن موی خود اطمینان دارید، پس ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید:
کرم های حالت دهنده مو: فرقی نمی کند که آیا موهای کوتاه شما نازک یا فوق العاده ضخیم است، به شما کمک می کند تا فرم موهای خود را حفظ کنید. در حالی که موهای شما هنوز مرطوب است، به سادگی مقدار کم حجمی از آن را در انتهای موهای خود مصرف کنید.
اسپری های مخصوص موج دادن به مو: برای داشتن این ظاهر جذاب و بدون هیچگونه تلاش، اسپری موج دهنده مو، به بافت اضافه و حجم دادن به آن کمک می کند.
شامپوی خشک: زمانی که یک مدل موی بخصوصی دارید، تمیز کردن مو همیشه آسان نیست. برای رسیدگی به موهای شامپو نکرده خود، شامپو خشک را در بین شستشو های خود امتحان کنید.
واکس مو: با استفاده از این محصول، قسمت هایی از مو را به آن آغشته کرده و کمی بپیچانید تا از حالت تیزی دربیاید و کمی حالت بگیرد. اگر از چسبیدن موهایتان به هم ناراحت هستید و یا موهایتان پرواز می کنند، جواب شما واکس مو است.
هنگامی که بهترین مدل کوتاهی مو را برای شکل صورت خود تعیین کردید، با آرایشگرخود که در امر کوتاه کردن موهای سر متخصص است، قرار ملاقات بگذارید. در سالن آرایشگاه معمولا عکس های زیادی برای الهام گرفتن مشتریان درمورد مدل دلخواهشان وجود دارد که شاید بهتر از سبک درخواستی شما برای کوتاه کردن موی شما باشد و به صورتتان نیز بیشتر بیاید.
مدل های مرسوم برای یک نگهداری خوب، هنوز مدل های کلاسیک و ساده هستند. آماده شدن کمی طول می کشد و شما می توانید برای دورشدن از خطا و شکست، پایه ها را کنار هم بگذارید و درست و مناسب تصمیم بگیرید. اگر یک مدل موی مرزی یا شیک می خواهید، باید گفت هنوز هم کوتاه کردن مو بهترین انتخاب برای شما است.