کلینیک امرو: هدف از انجام جراحی های زیبایی پلاستیک

هدف اول جراحی زیبایی، بهبود شکل ظاهری شماست. در جراحی زیبایی ، یک عضو طبیعی یا نزدیک به طبیعی را تغییر می دهید تا ظاهر بهتری پیدا کند. به عنوان مثال، مرد جوانی که چانه ای کوچک دارد، برای تغییر چهره خود خواهان جراحی زیبایی است. یا زنی ۶۰ ساله با صورتی که برای افراد ۶۰ ساله طبیعی و پذیرفتنی است، تصمیم می گیرد عمل جراحی لیفتینگ صورت را انجام دهد تا ظاهر بهتری داشته باشد.

رایج ترین اعمال جراحی زیبایی عبارتند از:

– لیپوساکشن Liposuction

– جراحی پستان Breast Surgery

– تغییر شکل بینی Nose Reshaping

– لیفت چشم Eye Lift

– جمع کردن شکم Tmmy Tuck

– لیفت صورت Face Lift

سال هاست که میزان انجام اعمال جراحی زیبایی سپري تصاعدی داشته است. طبق آمار انجمن جراحی پلاستیک ایالات متحده، از سال ۱۹۹۷ تا سال ۲۰۰۳ تعداد اعمال جراحی زیبایی و غیر جراحی زیبایی از یک میلیون به ۸/۳ میلیون مورد رسیده است. این آمار همچنان در حال افزایش است، به نحوی که همسایه با همکاری نخواهید دید که عضوی از بدن خود را لیفت، مستحکم، برجسته با پر کرده باشد.

جراحی زیبایی و جراحان زیبایی مترادف یکدیگر نیستند. اگر شما با یکی از افراد نزدیکانتان قصد دارید تحت عمل جراحی زیبایی قرار گیرید، باید اطمینان باید با پزشکی که در این رشته تخصص دارد، مشورت می کنید. برخی از پزشکان، حتی پزشکانی که در رشته خود خیلی خوب هستند، گاهی با مخدوش کردن مرز میان تخصص و تجربه در آگهی تبلیغاتی، خود را جراح زیبایی معرفی می کنند. این کار در بسیاری از کشورها، قانونی است. ممکن است این پزشکان متخصصین عالی پوست با زنان و زایمان باشند، اما در زمینه جراحی زیبایی آموزش ندیده و هرگز دوره عملی آن را سپری نکرده باشند.

بپرسید، بپرسید، باز هم بپرسید تا مطمئن شوید که پزشک انتخابی شما در رشته في جراحی پلاستیک تخصص دارد. یا حتی شخصی را بیابید که در زمینه نیاز شما فوق تخصص داشته باشد.

آشنایی با جراحی ترمیمی

در جریان عمل جراحی ترمیمی، جراح با بخشی از بدن کار می کند که از نظر ظاهری در حد طبیعی است؛ هدف جراحی طبیعی تر کردن آن بخش از بدن است. به طور کلی بیماری، نقص عضو یا بدشکلی آن، یا آسیب دیدگی، بیماران را به انجام عمل جراحی ترمیمی وادار می کند، ترمیم لب شکری یا جراحی ترمیمی پستان ها پس از عمل جراحی تومورها، جراحی های ترمیمی هستند، نه جراحی زیبایی؛ زیرا عضوی که مورد عمل قرار می گیرد، ظاهری در حد طبیعی ندارد؛ بلکه، عمل جراحی برای بازگرداندن ظاهر با عملکرد طبیعی آن – با هر دو مورد به انجام می شود، دیگر اعمال جراحی ترمیمی عبارتند از: ترمیم صورت پس از تصادفات شدید و ترمیم دست برای اصلاح آسیب های ناشی از کار با بیماری های دژنراتیو مانند آرتریت روماتیسم).

درهم آمیختن تکنیک های جراحی زیبایی و ترمیمی

گاهی برای بهبود ظاهر و عملکرد، تکنیک های ترمیمی و زیبایی در یکدیگر آمیخته و به صورت روشی واحد انجام می شوند. یک نمونه، رینوپلاستی است؛ در این شیوه شکل ظاهری بینی تغییر می کند و همزمان، عمل تیغه میانی بینی کار بینی را در تنفس بهبود می بخشد.