کلینیک امرو: نکاتی برای گذراندن یک عمل جراحی زیبایی موفق

در روزهای اول پس از جراحی، ممکن است نگران نتیجه عمل باشید؛ اما جراح می گوید از پیشرفت شما شگفت زده شده است. به او اعتماد کنید. آنها بیماران زیادی را دیده اند و تجربه زیادی دارند؛ ارزیابی آنها بر این تجربه متکی است.
اگر عارضه ای دارید یا به نظرتان بهبودی به تأخیر افتاده است، اعتماد به پزشک می تواند نقش مهمی در بهبودی شما داشته باشد. اگر چیزی طبق میل شما پیشرفت نکرد و نگران شدید، احساسات خود را به جراح و نیم او بازتاب دهید. أحساس خشم، تهاجم با ناراحتی خود را آشکار کنید، اما سعی نکنید کسی را سرزنش کنید. می توانید مطمئن باشید که جراح و کارکنان او می خواهند نتیجه خوبی داشته و راضی باشید.

اعتماد به جراح به این معنی نیست که نگرانی خود را ابراز نکنید. با بیان عقاید خود می توانید در مورد این که چه چیزی طبیعی است، دانش کسب کنید، و توصیه های خوبی دریافت کنید که در روند بهبودی به شما کمک کند. اگر نتایج شما رضایت بخش نبود یا نتوانستید وضعیت خود را تحمل کنید، باید با همکاری جراح خود راه حل پیدا کنید.

داشتن انتظارات واقع بینانه

داشتن انتظارات واقع بینانه برای همه مراحل بهبودی صادق است اگر نتیجه جراحی مطابق انتظارات شماست، خیلی خوب است.

اگر نتایج با آنچه در ذهن خود ساخته اید تفاوت دارد، چه کار می خواهید بکنید؟ اول، از خود بپرسید آیا تغییرات حاصل شده در جهت نتیجه نهایی مورد نظر شماست. دوم، به آنچه جراح و نیم او می گویند گوش کنید و فراموش کردن ظاهر قبل از عمل آسان است. اگر ناامید شده اید، از نزدیکان خود بخواهید تصاویر قبل از عمل را به شما نشان دهند؛ احتمالا از تغییرات مثبت
شگفت زده می شوید بسیاری از جراحان در تکنیک خود خبره هستند و نتایج قابل پیش بینی ایجاد می کنند و بسیاری از بیماران از نتیجه عمل خود خوشحالند اما علیرغم بهترین تلاش جراح، عده ای از نتایج ناراضی اند.

شکل دادن به بدن انسان به آسانی تراش چوب با شکل دادن به گل رس نیست. ارزیابی نتایج تا حد زیادی به انتظارات شما بستگی دارد.

شناختن خطرات

قبل از عمل، خطرات عمومی جراحی و خطرات عمل برایتان تشریح می شوند. اگر در شمار اندک افرادی هستید که به عوارض دچار می شوید، باید با جراح خود برای رفع آن همکاری کنید، نه این که او را سرزنش کنید.

این را بدانید که بدن افراد با یکدیگر تفاوت دارند: ممکن است کندتر یا سریع تر از یک فرد متوسط بهبود یابید. اگر بدن شما برای خلاص شدن از تورم و کبودی به زمان بیشتری نیاز دارد، ناامید نشوید، به از دستورات پزشک پیروی کنید: بهترین نتیجه هنگامی به دست می آید که وقت کافی برای بهبودی به بدنتان بدهید. با سلامت خود بازی نکنید.

ژنتیک نقش مهمی برعهده دارد، جراح تنها می تواند ویژگی های شما را تقویت کند. او تلاش می کند تا نتیجه مورد نظر ش ما را ایجاد کند، اما خصوصیات درونی بدن شما او را محدود می کند، خودتان بیشترین تأثیر را در نتیجه نهایی دارید: اگر هنگام جراحی شکل دهی بدن ۵۵ کیلو وزن داشته اید، یک سال بعد نباید به خاطر این که ۶۵ کیلو وزن دارید و نمی توانید لباس های زیبا بپوشید، جراح را سرزنش کنید.

مقابله با ناامیدی

حتی بهترین جراحان با بهترین تکنیک های جراحی نمی توانند به کمال دست یابند می توانید بپذیرید که چراح همه تلاش خود را کرده است تا بهترین نتیجه ممکن را به شما بدهد. گاهی تا ماهها نتیجه نهایی آشکار نمی شود. ممکن است ناپدید شدن تورم به زمانی طولنی نیاز داشته باشد . در مورد لیپوساکشن تا شش ماه و در مورد عمل بینی تا یک سال – بنابراین صبر داشته باشید. در دوران بهبودی تردیدهای خود را به اطلاع جراح برسانید.

خط ارتباطی خود را با جراح باز نگه دارید و در این مورد که اگر پس از بهبودی کامل جراحی نتوانسته باشد مشکلات شما را حل کند، چه گزینه هایی در اختیار دارید. اگر جراح بگوید برای قضاوت درباره نتیجه باید شش ماه صبر کنید، به قضاوت او در مورد زمان اعتماد کنید.