کلینیک امرو: اهداف و انگیزه های افراد از انجام عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی
عمل جراحی بینی

جست و جوی امکان و شرایط انجام رینوپلاستی برای خودتان یا برای کسی دیگر، قبل از اقدام به این عمل ضروری است. بنابراین مزایا و معایب این عمل را با دقت ارزیابی کنید. سپس در مورد تغییری که می خواهید ایجاد شود، تصمیم روشن بگیرید.
اگر سالم بوده و از شکل بینی خود ناراضی هستید، و تنها هوس عامل انگیزش شما نیست، احتمالا کاندید. خوبی هستید . به این شرط که یک جراح معتبر بینی و مشکل شما را تأیید کند، اگر در مورد یک اشكال جزئی بینی وسواس دارید، از این که جراح عمل جراحی را لازم می داند، یکه نخورید، ممکن است شما چیزی را عيب بدانید که دیگران آن را نمی بینند، حتی یک جراح ممکن است شکل بینی ای را که در فیلم یا یک مجله می بینید، نظر شما را جلب کرده و خواهان آن باشید، ایجاد یک بینی دقیقا شبیه بینی یک فیلم با مجله تقریبا غیر ممکن است، اما به این معنی نیست که جراح مایل به عمل نیست. در هر صورت، بسیاری از جراحان دوست ندارند. بیماری را عمل کنند که انتظارات غیرواقع بینانه داشته باشد.

ممکن است مسائل جسمانی مختلف شما را وادار کند به جراحی زیبایی بینی فکر کنید. بسیاری از این مسائل در سه دسته زیر قرار می گیرند:

مشکلات مادرزادی

اگر مانند بسیاری از بیماران خواهان عمل بینی باشید، احتمالا مشکل بینی خود را از خانواده به ارث برده اید، از طرف دیگر توجه کنید که بسیاری از ویژگی های مثبت را نیز به ارث برده اید.

مشکلات ناشی از آسیب دیدگی اگر بینی شما در گذشته شکسته است، ممکن است دچار قوز بینی شده باشید. یا اگر تیغه و استخوان های بینی شکسته اند، ممکن است بینی شما کج شده باشد.

مسائل قومی نژادی

در یک دنیای کامل، مردم علیرغم اختلاف هایی که با یکدیگر دارند، زندگی می کنند و ارزشمند هستند. اما دنیای ما دنیای کاملی نیست، بنابر این یک بینی مورد پسند در یک کشور ممکن است در کشور دیگری موجب ناراحتی شود.

ناقرینگی نوک بینی

ممکن است یک طرف نوک بینی با طرف دیگر ناهمسان باشد. ممکن است یک طرف بالاتر، پایین تر یا کمی پیچیده قرار گرفته باشد، یا دارای برآمدگی باشد که در طرف دیگر وجود نداشته باشد، به این دلیل که شکل خارجی نوک بینی از شکل غضروف زیر آن پیروی می کند، در صورت اصلاح غضروف با قرینه کردن آن، مشکل نوک بینی نیز بهبود می یابد. احتمالا این یک اشکال مادرزادی است، اما می تواند حاصل ضربه و آسیب دیدگی نیز باشد.

نوک کج شده بینی همیشه به وسیله رینوپلاستی باز بهبود می یابد. ممکن است برای بیشترین اصلاح به پیوند غضروف، پیوند نوک بینی یا حتی ایمپلانت های کوچک نیاز باشد.