کلینیک امرو: انواع عمل رینوپلاستی

شناخت گزینه ها و انواع عمل رینوپلاستی

اگر در صدد اصلاح یک آسیب، با بهبود چیزی هستید که طبیعت به شما داده است جراح تکنیک های مختلفی در اختیار دارد که می تواند نتیجه دلخواه شما را ایجاد کند.

قبلی از این که قراری با جراح بینی بگذارید، با دقت به بینی خود نگاه کنید و ان انتظارات واقع بینانه خود را مدون و مرور کنید. ممکن است جراح گزینه هاییبه شما نشان دهد که توجهی به آنها نکرده باشید، اما همیشه با افکاری آماده به مشاوره بروید.
این نقطه شروع برای تصمیم گیری است ممکن است جراحی رینوپلاستی از ۴۵ دقیقه تا چند ساعت طول بکشد، که به پیچیدگی مشکل شما و سرعت جراح شما بستگی دارد.

رینوپلاستی بزرگ کردن بینی

این شیوه برای افزودن اندازه بخشی از بینی شما مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است بخواهید پل بینی بالاتر قرار گیرد، با شکل نوک بینی تان تغییر کند. یا ممكن است بخشی از بینی فرورفته با ناقص باشد. بسته به نوع اصلاح مورد نیاز، جراح می تواند با رینوپلاستی استاندارد با رینوپلاستی باز مشکل را حل کند به عنوان بخشی از یک عمل، غضروف از جای دیگر (تیغه بینی، گوش، با دنده) برداشته و به صورت پیوندی برای بزرگ کردن به کار گرفته می شود.

رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته یعنی این که همه برش های جراحی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند، رینوپلاستی پسته – يا استاندارد – به مدت طولانی روش اصلی جراحان بینی بود، تا این که حدود بیست سال پیش روش باز ابداع شد. اگر نوک بینی از اندازه برآمده، خیلی پهن با تغییر شکل داده باشد، بسیاری از جراحان پیتی از این شیوه استفاده می کنند.

اگر قوز بینی با پهنای زیاد ورودی بینی (بخشی از بینی از بالاتر از نوک بینی قرار دارد) تنها مشکل است رینوپلاستی بسته نتیجه ای عالی دارد و هیچ ردی بر پوست خارجی بینی باقی نمی گذارد. از طریق بروش های داخل بینی، بیشترین بافت در معرض دید قرار می گیرد، جراح می تواند غضروف را ببرد یا تغییر ش کل دهد، استخوان های شکسته بینی را ترمیم کند و بافت نرم اضافی را بردارد برخی جراحان دقیق رینوپلاستی همه کارهای خود را به شیوه بسته انجام می دهند و عالی ترین نتایج را به دست می آورند. در هر صورت، تکنیکی که جراح شما انتخاب می کند، به اندازه نتایج حاصل از آن اهمیت ندارد

رینوپلاستی باز

همان گونه که گفته شد، رینوپلاستی باز شیوه ای نسبتا تازه است. . کمی بیشتر از ۲۰ سال از ابداع این شیوه سپری شده است. – در این شیوه، جراح برش را در قسمت پایین با مبانی کالوملا ایجاد می کند. برش اولیه به دیگر برش های داخل لبه های سوراخ بینی (که دیده نمی شوند) متصل می شوند. بدین ترتیب جراح قادر است همه پوست روی نوک بینی را به طرف بالا لیفت کند، و غضروف – که نوک بینی را تشکیل می دهد.

کاملا در معرض دید قرار می گیرد. در این حالت، جراح می تواند به طور مستقیم استخوان ها، نیغدمپانی و غضروف های فوقانی بینی را مشاهده کند برش روی کالوملا پس از بهبودی کامل عملا غير قابل مشاهده است؛ اما دید کاملی که در این شیوه وجود دارد، شانس بهتری برای اصلاح مشکلات نوک بینی فراهم می کنند..