kalori-1
اشخاصی  که دوست دارند  سریع  وزنشان را کم کنند، این سبزی‌های کم‌کالری را از یاد نبرند.رای کسانیکه  که مایلند وزن کم کنند، رژیم پر از پروتئین   توصیه  می‌شود، اما  چنین رژیمی به تنهایی کافی  نیست و باید با میوه و سبزی همراه باشد. سبزیجاتی که کالری کمی دارند عبارتند:

قارچ :
سرشار از ویتامین D‌ و آنتی‌اکسیدان است، سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و سبب کاهش وزن و جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. یک فنجان قارچ، فقط شامل 1.2 گرم کربوهیدرات است.
تربچه :
برای انواع دیابت مفید است و به کاهش وزن کمک می‌کند. در رفع یبوست مۆثر است. این سبزی برای دندان‌ها، دهان، اعصاب، مو و ناخن نیز بسیار مفید است. هر شش تربچه‌ی خام، فقط .5 گرم کربوهیدرات دارد.
فلفل فرنگی :
منبع ویتامین C و ماده‌ای به نام لیکوپن است که برای حفظ سلامت قلب، بسیار مهم است. فلفل همچنین به تصفیه خون کمک می‌کند و برای بیماران کلیوی بسیار مفید است. نصف فنجان فلفل فرنگی خام، فقط حامل 2.3 گرم کربوهیدرات است.
خیار :
سرشار از ویتامین A، B و C، اسیدفولیک و ویتامین D است. این ویتامین‌ها برای حفظ سلامت پوست و کاهش سطح اسیداوریک، بسیار مهم هستند. خیار، یبوست‌های شدید را درمان می‌کند و سبب کاهش وزن می‌شود. نصف فنجان خیار، فقط شامل 1 گرم کربوهیدرات است.
زیتون :

بسیار مغذی است و استفاده از آن، از سلامتی پوست تا سلامتی قلب را به همراه دارد. 5 زیتون سبز یا سیاه، فقط شامل 0.1 تا 0.7 گرم کربوهیدرات است.

منبع : tebyan.net