بوتاکس کلینیک گلدن رویال

صاف کردن چروک ها با بوتاکس

اگر به فیلم ها و نمایش های قدیمی تلویزیونی نگاه کنید، جهان پیش از بوتاکس را ملاحظه می کنید.

 هنگامی که هنرپیشه ها صحبت می کنند، خطوط پیشانی آنها چروک می خورد و اخم آنها بارزتر می شود، به چهره هنرپیشه محبوب خود با چهره گوینده اخبار نگاه کنید، آیا چروکی در آن می بینید؟ آیا اخم آنها آشکار است؟ آیا چیزی روی چشم آنها دیده می شود؟

شما در سرزمین بوتاکس هستید؛ بوتاکس رایج ترین و پر مصرف ترین فرآورده سم بوتولیسم در بازار است، سم بوتولیسم یک پروتئین خارجی است که به انتهای رشته های عصبی در عضلات متصل می شود.

پس از اتصال در صفحه عصبی – عضلانی، از تحریک شدن عضله جلوگیری کرده و به طور موقت عضله را فلج می کند.

 مثلا، هنگامی که عضلات متصل به پوست در جلوگیری از انقباض این عضلات، باعث می شود این خطوط شکل نگیرد.

اما بدن شما به تدریج سم بوتولیسم را خنثی می کند (در بسیاری از موارد ۳ تا ۴ ماه) و دوباره عضلات به صورت طبیعی عمل می کنند.

کلینیک گلدن رویال خاطر نشان کرد: اگر عضلات صورت به وسیله سم بوتولیسم به مدتی طولانی (۸-۱۲ ماه) بی حرکت نگه داشته شوند، این عضلات بسیار ضعیف می شوند.

 اگر اجازه دهید عمل طبیعی عضله برگردد، شاهد کاهش عمق و شادت چین های پوستی می شوید و فاصله میان تزریق بوتاکس طولانی تر می شود.

اگر عضله مجددا نیروی خود را بازیابد، خطوط روی پیشانی افزایش می یابند، مدت دقيق فاصله میان تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است.

بوتاکس به صورتی معمول در پیشانی و میان دو ابرو تزریق می شود، محل تزريق خارج از محدوده چشم هاست، محل های کمتر رایج تزریق لب بالا و پایین و چانه است، همچنین جراح هنگام تزریق بوتاکس می تواند در نواحی ویژه به عضلات دیگر اجازه دهد ابروها را بالا بکشند و در نتیجه لیفت شیمیایی، ابرو را انجام دهد.

در صورتی که بوتاکس به نواحی پایین پیشانی تزریق شود، دارو می تواند به سمت پایین نشت کرده و عضلاتی که ابرو با پلک را بالا می کشند، فلج سازد.

اگر چه خوشایند نیست اما خطری ندارد و معمولا در مدت یک یا دو ماه با دقع بوتاکس، وضعیت به حالت عادی باز می گردد.

بیشترین تأثیر بوتاکس در مدت ۷ روز ظاهر می شود.