حسام حاجی عباسی مدیر عامل شرکت بین المللی دارویی و غذایی نواندیش، ایده پرداز، ایده پرداز دارویی و دستیار در تولید واکسن درمان اعتیاد به مورفین :

در ابتدا خواستم توضیحی از اعتیاد برای شما دوستان گرانقدر داشته باشم، همانطور که می دانید اعتیاد یک “بیماری اجتماعی” است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش “بیمار” توجه نشود، درمان جسمی و روانی فقط برای مدتی نتیجه بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار ” مواد اعتیاد آور ” می گردد.

اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی است که عوارض ناشی از آن زمینه ساز سقوط بسیاری از ارزش ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی شده و بدین ترتیب سلامت جامعه را به طور جدی به مخاطره می اندازد.

پدیده شوم قاچاق مواد مخدر بیش از آنکه فعالیتی سوداگرانه، تجاری و اقتصادی در عرصه مافیای اقتصاد بین المللی باشد، ابزاری کارآمد، موثر و راهبردی در گسترش نظام سلطه صاحبان قدرت جهان بر کشورهای توسعه نیافته است.

تحلیلگران مسائل سیاسی و اجتماعی بر این باورند که در تهاجم و نفوذ فرهنگی، پدیده مواد مخدر مهمترین عامل به تباهی کشیدن و انحطاط اخلاقی جوامع به شمار می رود.

متاسفانه گسترش دامنه مصرف مواد مخدر در جامعه امروزی به حدی است که حتی قشر متفکر و تحصیل کرده را نیز به سمت خود کشانده است.

اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی هیچگاه به طور کامل ریشه کن نخواهد شد، اما با تدبیر، اندیشه و تلاشی مخلصانه حداقل می توان آن را به کنترل درآورد.

مراحل اعتیاد

1 . مرحله آشنایی : این مرحله با تشویق دیگران، مخصوصاً دوستان ناباب یا از روی غرور و کنجکاوی خود فرد شروع می شود.

2 . مرحله شک و تردید : در این مرحله فرد به مبارزه با امیال خود می پردازد.

3 . مرحله اعتیاد واقعی : در این مرحله علائم اعتیاد ظاهر گشته ؛ فرد و زندگی وی را احاطه می کند.

انواع مواد مخدر

1 . سستی زا

2 . توهم زا

3 . توان افزا

و اما واکسن درمان اعتیاد به مورفین، اولین واکسن درمانی تضمینی اعتیاد در جهان است که بدون درد و خماری، پس از سال ها تحقیق و بررسی در کشور ثبت اختراع و تولید شده است.

این دارو بر روی حدود 1500 نفر داوطلب ترک اعتیاد مورفین در استان های فارس، کرمان و کرمانشاه با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی هر استان به داوطلبان ترک اعتیاد مورفین در سه نوبت ( صفر، 30 و 60 روز ) تزریق شده است، که 98 درصد معتادان داوطلب به ترک اعتیاد مورفین بازیابی شده است.

در حال حاضر جهت تولید این دارو با توجه به نامگذاری امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی « این داروی درمان اعتیاد که برای اولین بار در جهان در ایران تحقیق و تولید شده است » به مرحله تولید انبوه و بهره برداری رسید.

در صورت تمایل به همکاری؛ علاقمندان، اصحاب شرکت های دارویی، اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با شماره 09120069667 تماس حاصل نمایند.