دکتر پیمان کریمیها: ایمپلنت های دندانی

 

ایمپلنت های دندانی، پست های فلزی یا فریم هایی هستند که به صورت جراحی در  داخل استخوان فک و لثه قرار می گیرند. هنگامی که آنها در جای خود قرار می گیرند، به دندانپزشک اجازه می دهند دندان های جایگزین را روی آن ها قرار دهند.

برای دریافت ایمپلنت، شما باید لثه های سالم و استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت داشته باشید. شما همچنین باید متعهد شوید که این سازه ها را سالم نگه دارید. مراقبت های دقیق دهان و دندانپزشکی منظم برای موفقیت درازمدت ایمپلنت های دندانی بسیار مهم است.

ایمپلنت ها معمولا گران تر از روش های دیگر جایگزینی دندان هستند، و اکثر بیمه های حقیقی معمولا کمتر از 10 درصد هزینه ها را پوشش می دهند. ایمپلنت، بهترین و موثر ترین راه حل برای جایگزینی دندانهای از دست رفته است و ظاهری کاملا طبیعی دارد.

مزایای ایمپلنت دندانی 

– ایمپلنت دندانی با داشتن ویژگی هایی مانند راحتی و زیبایی مقاومت و طول عمر مناسب امروزه بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد و برتری آن نسبت به بریج دندانی ثابت و یا پروتز  متحرک بسیار بیشتر است.

– استخوان فک توسط ایمپلنت کار گذاشته شده ساپورت می شود و جای خالی آن سبب تحلیل استخوان فک نمی شود .

– فرم صورت و فک بدلیل عدم تقارن و خالی بودن جای دندان از دست رفته تغییر نمی کند.

– قدرت و توانایی جویدن از مزایای خوب و کاربردی ایمپلنت است.

– پایه فلزی ایمپلنت درست مانند ریشه دندان در داخل استخوان فک کاشته می شود و استخوان سازی در اطراف آن باعث محکم شدن ایمپلنت می شود.

– عمر زیاد ایمپلنت در صورت رعایت بهداشت دهان ودندان و امکان جایگزینی مجدد آن از دیگر مزایای ایمپلنت محسوب می شود.

– مراقبت و نگهداری خود بیمار اصلی ترین عامل طول عمر و بقای ایمپلنت دندانی است.