کلینیک امرو: جدیدترین روش های کاشت مو

پیوند موی فولیکولار در جهان یک روش استاندارد پیوند مو است که توسط بسیاری از جراحان امروزی انجام می شود.

مزایای پیوند موی فولیکولار

– پیوند های کوچکتر با حداقل برش

– تعداد بیشتر تار مو، کاهش طول مدت عمل و افزایش سرعت عمل

– نتایج حاصل از پیوند موی فولیکولار، پیوند موی فولیکولار به نظر می رسد طبیعی است، حتی در معاینه نزدیک.

– در روش پیوند موی فولیکولار، مو به طور طبیعی رشد می کند و نتایجی را ایجاد می کند که طبیعی است

– پس از یک جلسه جراحی، رویه های اضافی  برای افزایش تراکم موهای پیوند مو یا برای پرداختن به مناطق اضافی پریشانی در صورت ریزش مو پیشرفت می کنند

– پیوند های فولیکولار به صورت دقیق حاوی حداقل بافت چربی بیش از حد هستند و ساختارهای کوچک و کوچک هستند. در نتیجه، پیوندها در برش های بسیار کوچک قرار می گیرند که باعث ایجاد ضایعات بسیار زیادی در پوست سر می شود.

– استفاده از پیوند های کوچکتر، با برش کمتر تهاجمی، اجازه می دهد تعداد زیادی پیوند در یک جلسه پیوند شود. علاوه بر این، پیوند های کوچک را می توان با هم نزدیک تر کرد

روش انجام پیوند موی فولیکولار

این متد شامل برداشت یک نوار کامل از پوست پشت سر به عرض 2 سانتیمتر توسط یک جراحی و سپس بخیه دو لبه پوست به یکدیگر می  باشد. جراحی به صورت سرپایی می باشد و با بیحسی موضعی انجام گرفته و بیمار کاملا هوشیار می باشد که به همین دلیل ممکن است از داروهای ضد اضطراب، آرامبخش و یا خواب آور استفاده شود.

نوار برداشته شده سپس توسط تکنیسین ها با استفاده از تیغ بیستوری مرتبا به قطعات کوچکتری تقسیم شده تا نهایتا به واحد های فولیکولار (Follicular Unit) که به آنها گرافت گفته می شود و هریک شامل یک تا چهار تار مو همراه با پیاز موها، مقداری بافت پیوندی ، غدد سباسه ، عضله ارکتور پیلای ، شبکه عروقی-عصبی هستند تقسیم می گردند.

به دلیل اینکه در این روش تمام محتوای پوست مشاهده می شود و امکان آسیب به هر یک از اجزا گرافت ها (که وجود همگی آن ها برای رشد مو الزامی است) وجود ندارد و در واقع کمترین آسیب ممکن به گرافت ها درحین برداشت نوار و قطعه قطعه کردن آن ها وارد میشود لذا گرافت های موی برداشت شده پس از کاشت با درصد بالای 90% رشد می کند، در کلینیک هور برای جلوگیری از آسیب های حین جداسازی گرافت ها به جای بزرگنماهای معمول از میکروسکوپ با قدرت بزرگنمایی بالا استفاده می شود .

پیشرفت ها و پیشرفت های اخیر در پیوند واحد فولیکولی

جراحان پیوند جراحی اخیرا این روش واحد فولیکول را به یک روش بسیار تصحیح شده تبدیل کرده اند که حداقل تهاجم است و باعث می شود که پیوند های فولیکولار بسیار نزدیک به هم قرار گیرند. این روش  جدید، بیماران را قادر می سازد تا در یک جلسه جراحی، در یک منطقه مشخص، چگالی موی خوبی را به دست بیاورند، و بهبودی سریع را تجربه می کنند.

هر واحد فولیکولی با غدد کوچک، عروق خونی، اعصاب و یک کیسه بافت همبند احاطه شده است و این یک واحد منحصر به فرد است.

اگر این واحدهای فولیکولی در حین برداشتن یا جداسازی آسیب ببینند، مو ممکن است ضعیف رشد کند.

بنابراین مهم است که فقط در بافت چسبنده بین واحدهای فولیکولی، هر واحد فولیکولی را بدون آسیب رسانده و از آسیب رساندن آن جلوگیری شود.

در حالی که پیوند موی فولیکولار می تواند نتایج مطلوب را برای بیمار به ارمغان آورد، باید توسط کارکنان با تجربه و ماهر انجام شود.