دکتر محسن حسن زاده: انواع پروتز سینه و تفاوت آن ها

مقایسه انواع پروتز سینه

هر دو ایمپلانت سالین و سیلیکون دارای مزیت هایی هستند و می توانند در جراحی بزرگ کردن پستان نتایج عالی ایجاد کنند.

به علت محدودیت های جاری از طرف سازمان غذا و داروی آمریکابرای زنانی که عمل بزرگ کردن سینه انجام می دهند، ایمپلانتهای سالین تنها گزینه است. ایمپلانت های سیلیکون را تنها برای بازسازی در جریان جراحی بزرگ کردن سینه می توان مورد استفاده قرار داد. اگر قبلا عمل جراحی بازسازی پستان با تغییر شکل ناهنجاری در دیواره قفسه سینه داشته اید، اگر اندازه پستان های شما متفاوت از یکدیگر است، با اگر همزمان به لیفت پستان نیاز داشته باشید، می توانید از این شیوه استفاده کنید.

ایمپلانتهای سالین

ایمپلانتهای سالین قبل از این که در پستان قرار گیرند، شبیه کیسه پلاستیکی ساندویچ است که پر از آب است، این ایمپلانت از چند لایه سیلیکون محكم (پلاستیکی ساخته شده و دارای یک دریچه است، ایمپالانتهای سالین معمولا به وسیله یک لوله قابل تعویض که از کیسه سالین با ایمپلانت داخل حفرة پستان امتداد یافته، تا حداکثر مقدار پر شده اند. هنگامی که لوله بیرون کشیده شود، دریچه به صورت خودکار بسته می شود و یک درپوش کوچک که به ایمپلانت ضمیمه شده است، روی دریچه قرار می گیرد.

ایمپلانت ها در اندازه های مختلف از ۱۵۰ سی سی تا حدود ۷۰۰ سی سی وجود دارند، اندازه های کوچکتر، از ۱۵۰ سی سی تا ۲۰۰ سی سی با افزایش ۲۵ سی سی تا ۳۰ سی سی در دسترس قرار دارند. بالاتر از سایز ۴۰۰ سی سی، مقدار افزایش

اندازه ها ۵۰ سی سی است. برخی نکات درباره ایمپلانتهای سالین هزینه: بهای ایمپلانتهای سالین نصف قیمت ایمپلانتهای ژل سیلیکون است، احساس، ایمپلانتهای سالین کمتر از ایمپلانت های ژل سیلیکون نرم بوده و کمتر احساس طبیعی بودن را ایجاد می کنند. در هر صورت، بهترین نتایج حاصل از ایمپلانتهای سالین با بهترین نتیجه ایمپالانتهای ژل سیلیکون قابل مقایسه است.

حجم: با استفاده از ایمپلانتهای سالین، جراح می تواند با دقت زیاد حجم ایمپلانتها را تنظیم کند. در صورتی که اندازه پستان ها در دو طرف یکسان نباشد، جراح می تواند به صورت میلی متری حجم آنها را تنظیم و اندازه دو طرف را یکسان کند.

چروک خوردن: در بسیاری از پستان های بزرگ شده، می توان ایمپلانت را در قسمت پایین با کنارة تحتانی به صورت چروک کوچک احساس کرد. این حالت طبیعی است.

ایمپلانتهای ژل سیلیکون

ایمپلانت های ژل سیلیکون از چند لایه سیلیکون پلاستیکی ساخته شده اند. در نسل قبلی ایمپلائت های سیلیکون، دیواره پوشش ایمپلانت ضعیف تر بود و خلل و فرج زیاد داشت. سیلیکون داخل آنها روان تر بود و مقدار کمی از دیواره به بیرون نشت می کرد.

سیلیکونی که اکنون در ایمپلانت های ژل مورد استفاده قرار می گیرد، نیمه جامد است (روان نیست و احتمال جاری شدن آن خیلی کم است.) کاهش نشتی سیلیکون احتمالا موجب کاهش میزان تشکیل کپسول شده است.

برخی از نکات مهم در رابطه با ایمپلائتها ژل سیلیکون

هزینه: قیمت این ایمپلانت ها دو برابر ايمپلانتهای سالین است، اگر هزینه جراحی برای شما مهم باشد، این امر مشکل ساز است.

احساس: ایمپلانت های ژل سیلیکون نرم تر هستند و احساسی طبیعی تر از ایمپلانت های سالین ایجاد می کنند.