دکتر محسن حسن زاده: رینوپلاستی

رینوپلاستی، که با عنوان عمل تغییر شکل بینی توسط بیماران به کار می رود، هماهنگی صورت و نسبت بینی شما را افزایش می دهد. همچنین می تواند موجب رفع انواع اختلالات تنفس ناشی از نقص ساختاری در بینی شود.

در عمل جراحی رینوپلاستی چه مواردی می تواند درمان شود؟

– اندازه بینی در رابطه با تعادل صورت

– عرض بینی در پل یا در اندازه و موقعیت بینی

– مشخصات بینی با تورم قابل مشاهده یا افقی روی پل

– نوک بینی که بزرگ یا پوسیدگی، سقوط، بالا بردن یا قلاب است

– نامتقارن بودن بینی

اگر شما نیاز به بینی متقارن تر دارید، به یاد داشته باشید که چهره هر کس به نوعی نامتقارن است. نتایج رینوپلاستی ممکن است کاملا متقارن نباشد، گرچه هدف این است که تعادل مناسبی بین صورت و بینی شخص ایجاد کنیم

رینوپلاستی برای تصحیح یک دیواره بینی

جراحی بینی که برای بهبود یک راه هوایی فشرده انجام می شود، نیازمند ارزیابی دقیق ساختار بینی است، زیرا به جریان هوا و تنفس مربوط می شود.

اصلاح یک جداره ناهموار، یکی از شایع ترین علل اختلال در تنفس، با تنظیم ساختار بینی توسط عمل رینوپلاستی قابل رفع و درمان اس..

چه کسی کاندید خوبی برای رینوپلاستی است؟

شما ممکن است کاندید خوبی برای رینوپلاستی باشید اگر:

– رشد چهره شما کامل است.

– شما از لحاظ جسمی سالم هستید.

– سیگار نمی کشید.

– شما برای بهبود ظاهر خود، چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای دارید.

بهبودی پس از عمل رینوپلاستی

در طی دوران بهبودی پس از عمل رینوپلاستی، ممکن است در داخل بینی و یک تکه یا باند قرار داده شده و در خارج  بینی به منظور حفظ و نگهداری ساختارهای جدید در طی بهبودی اولیه، باند پیچی قرار گیرد.

در حالی که ابتلا به تورم در عرض چند هفته کاهش می یابد، ممکن است تا یک سال طول بکشد تا خط جدید بینی شما به طور کامل تصحیح شود. در طی این مدت شما ممکن است تغییرات تدریجی در ظاهر بینی خود را مشاهده کنید، زیرا آن را به یک نتیجه دائمی تر تبدیل می کند.

تورم ممکن است در اولین سال پس از عمل جراحی زیبایی بینی شما و یا در صبح روز بعد از جراحی زیبایی بینی شما افزایش یابد که به مرور زمان رفع می شود.

چگونگی مراقبت از ناحیه جراحی شده

پزشک جراح شما داروهایی برای اعمال یا مصرف خوراکی برای کمک به بهبودی و کاهش احتمال ابتلا به عفونت برای شما تجویز می کند.

در مواردی که یک بیمار برای اولین بار از عمل جراحی برای تغییر ساختار بینی‌ اش استفاده می‌کند (رینوپلاستی اولیه) احتمال موفقیت‌آمیز بودن عمل بیشتر است. زمانی می‌توان از یک رینوپلاستی ثانویه استفاده کرد که برای اصلاح ظاهر بینی یا بهبود بیشتر تنفس به یک عمل جراحی اضافی نیاز باشد.