دکتر محسن حسن زاده: ماموپلاستی

علیرغم محبوبیت پستان های بزرگی برخی از خانم هایی که پستان های بزرگی دارند، آن را جالب نمی دانند. به طور کلی، اپستان های بزرگبرای خانم ها مشکلات زیادی دارند . از جمله ناراحتی و درد جسمانی – که آنها را وادار می کند پستان هایشان را کوچک کنند.

کوچک کردن پستان (که ماموپلاستی نامیده می شود) پستان ها را به اندازه دلخواه تغییر داده، اغلب آنها را بیشتر قرینه می سازد و ظاهر بهتری به آنها می دهد. همچنین می تواند آرئولای پهن شده را کوچک تر کند و ظاهری طبیعی تر به آن بدهد.

علاوه بر این، به علت سینه های بزرگ، درد پشت و گردن ناپدید می شود، اثری از عرق سوز شدن چین زیر پستان باقی نمی ماند و این خانم ها می توانند لباس های کوچک تری بپوشند و در آنها ظاهر خوبی داشته باشند. پس از این جراحی، خانمها با شادی و سرور بیشتری – پس از سال ها می توانند به استخر بروند.

آشنایی کامل با آناتومی پستان

معمولا دلیل داشتن پستان های بزرگ و سنگین (هیپرتروفی پستان) ژنتیک است. گاهی پس از زایمان پستان ها بسیار بزرگ می شوند. گاهی پس از افزایش وزن، پستان ها سنگین می شوند و نشانه هایی از درد در گردن، شانه ها و پشت بروز می کند. گاهی پستان آقایان نیز بزرگ می شود که پوشیدن تی شرت با برهنه بودن را برای آنها ناراحت کننده می سازد.

بافت پستان از بافت غددی چربی تشکیل شده است. در نزد برخی بیماران، پستان های بزرگ گرد و سفت می مانند و افتادگی آنها جزئی است. دیگر بیماران، که اقلیت را تشکیل میدهند، بافت همبند محکمی دارند که در اثر افزایش حجم و وزن پستان، کشیده نمی شود. این افراد موارد خوبی برای کاهش اندازه به وسیله لیپوساکشن هستند، که در بخش «کاهش اندازه با لیپوساکشن، در مورد آن بحث خواهم کرد.

بسیاری از خانم ها پستان های کاملا قرینه ندارند. در نزد افرادی که پستان های سنگینی دارند، اغلب این مشکل بزرگنمایی می شود. کوچک کردن پستان یک فرصت واقعی برای یکسان کردن اندازه پستان ها به شمار می رود.

بررسی گزینه های کوچک کردن پستان

صرف نظر از اندازه پستان، شکل با قرینه بودن آن، روش هایی برای کمک به این افراد وجود دارد. در بسیاری از جراحی ها، پستان ها علاوه بر کوچک شدن، ليفت نیز می شوند علیرغم فواید عمل از نظر زیبایی، این اعمال جراحی با اسکار قابل ملاحظه همراه هستند.

اگر جراحی کوچک کردن پستان را در نظر دارید و کاملا سالم هستید، پس فرد خوبی برای عمل هستید، معمولا سن عاملی تعیین کننده نیست. جراحی کوچک کردن پستان از سنین زیر بیست سالگی تا ۷۰ سالگی قابل انجام است

تصاویری را که نشان دهنده پستان های ایده آل شما هستند با خود به جلسه مشاوره با جراح ببرید. به خاطر داشته باشید که این تصاویر از پستان های کامل تهیه شده و این که نتیجه جراحی می تواند چنین اندازه ای به پستان های شما بدهد، اما نه چیزی کاملا دلخواه شما.

به یاد داشته باشید که جراحی کوچک کردن پستان زیاد انجام نمی شود (بر خلاف بزرگ کردن پستان)، از جراح بخواهید تصاویر مربوط به کوچک کردن پستان را که در دوران رزیدنتی و پس از آن انجام داده، به شما نشان دهد.

کوچک کردن استاندارد پستان

در یک جراحی استاندارد کوچک کردن پستان (که رایج ترین روش است)، جراح دور لبه آرئولا برش ایجاد می کند؛ برش دوم تا چین زیر پستان کشیده می شود؛ و برش سوم به صورت عرضی در چین زیر پستان ایجاد می شود.