کلینیک امرو: نکات مهم قبل از انجام عمل رینوپلاستی

جراحان بزرگ گاهی معجزه می کنند، اما برای این کار چوب جادو در هوا تکان نمی دهند. رینوپلاستی عملی بدون درد، کامل، ورفع سریع مشکل نیست. اگر بدانید که ایجاد اسکار، تورم و درمان درد همه بخشی از رینوپلاستی و بهبودی آن است. بیمار راضی تر و تصمیم گیرنده عاقل تری خواهید بود.

در زندگی هیچ چیزی کامل نیست و اگر نتیجه ای پیچیده را بخواهید، احتمال نا امیدی بیشتر است. باید با جراح خود محدودیت های شیوه های مختلف را مورد بحث قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که آماده اید با اصلاحی که ایجاد می شود – نه با یک نتیجه کامل – زندگی کنید.

اطمینان از مجرب بودن جراح

احتمالا دقت در انتخاب جراح در هیچ عملی به اندازه رینوپلاستی اهمیت ندارد. هر روش رینوپلاستی نه تنها بر ظاهر بینی، بلکه بر طرز عمل آن نیز اثر می گذارد؛ بنابراین مطمئن شوید که با جراحی با تجربه و خبره مشاوره کنید. در میان مطالبی که جراحان پلاستیک با جراحان سر و گردن در دوران رزیدنتی می آموزند، رینوپلاستی مهم ترین و چالش انگیزترین مطلب است به علت دشوار بودن رینوپلاستی، جراحان کمتر به این عمل دست می زنند. باید فرد خبره پیدا کنید؛ یعنی جراحی که به طور مکرر این عمل را انجام داده و نتایج خوبی کسب کرده است و برخی جراحان پلاستیک ابتدا در جراحی سر و گردن (اتولارینگولوژی) آموزش می بینند، نه در جراحی عمومی، و این جراحان پلاستیک دارای دو بورد، احتمالا بهترین جراحان بینی و بهترین انتخاب شما هستند، زیرا هر دو آموزش آنها رینوپلاستی را در بر می گیرد.

رینوپلاستی یک جراحی بزرگ به شمار می آید، بنابراین بهتر است در بیمارستان و یک مرکز جراحی معتبر یا در مجموعه معتبر جراحی در مطب انجام شود.

ارزیابی تصاویر قبل و بعد از عمل

این بهترین فرصت برای دیدن دستاوردهای جراح است. اگر یک جراح نتواند تصاویر قبل و بعد از عمل خود را به شما نشان دهد، به جای دیگری مراجعه کنید. اگر فقط یک با در نتیجه را به شما نشان دهد، احتمالا تعداد عمل هایش کم است.

اگر به شما بگوید که عکس های بیماران خصوصی است و نمی تواند نشان دهد، جای دیگری بروید؛ زیرا آشکارا بهانه می آورد هنگام مشاهده این تصاویر، نقادانه به آنها نگاه کنید. اگر از نتایجی که می بینید خوشتان نیاید، جراح دیگری پیدا کنید. در مورد جراحی بینی، شاید لازم باشد به شهر دیگری بروید و یک متخصص مشهور را ملاقات کنید.

کوچک کردن یک بینی خیلی بزرگ یا باریک کردن بینی کوفته ای اگر غیر ممکن نباشد، کاری دشوار است. آنچه مهم است. بهتر شدن است. آیا تصاویر بعد از عمل بهتر به نظر می رسند؟ برای کمک به تجزیه و تحلیل تصاویر، سؤالات زیر را از خودتان بپرسید آیا بینی پس از عمل واقعا بهتر به نظر می رسد؟ اگر بینی کج بوده، آیا پس از عمل صاف و مستقیم شده است؟

اگر نوک بینی بزرگ با خیلی پهن بوده، آیا حالا کوچک تر یا باریک تر شده است؟

اگر بینی بزرگ بوده، آیا حالت آن کوچک تر شده است؟ ، آیا بینی با صورت بیمار تناسب دارد؟

اگر بیمار یک زن است، آیا بینی او به حد کافی زنانه است؟

اگر بیمار مرد است، آیا هنوز بینی او ظاهری مردانه دارد؟ اگر چه این سؤالات پیش پا افتاده به نظر می رسند، اما بسیاری از بیماران تحت شرايط استرس زای جلسه مشاوره در ذهن خود پاسخی به این سؤالات نمی دهند. اگر از قابلیت ذهنی خود در شرایط استرس اطمینان ندارید، یک دوست را همراه خود ببرید. اگر از هیچ یک از تصاویر راضی نشدید، به جراح دیگری مراجعه کنید. اگر همه بینی ها رضایت بخش هستند، جراح خودتان را یافته اید.