با خواص کورکومین آشنایی دارید؟ آیا می دانید که این ماده دشمن سر سخت سرطان است و با سلول های سرطانی به مبارزه می پردازند. کورکومین به مقدار زیادی در زردچوبه وجود دارد. همه کشور ها از زردچوبه برای رنگ دادن به غذا و گرفتن بوی بد مواد غذایی استفاده می کنند اما شاید ندانند که این ادویه چقدر برای سلامتی آنها مهم است. این مقاله را از بخش اخبار پزشکی دکتر سلام می خوانید.

تاثیر قوی کورکومین بر فعالیت متابولیک سلول در تومورهای سرطانی

كوركومين بر فعاليت متابوليكی سلول در فنوتيپ هاي مختلف سرطان موثر می باشد. تحقیقات جدید نشان می دهند که مقدار زیاد مواد مغذی که در زردچوبه  وجود دارند، توانایی خیلی خوبی در جلوگیری از عود کارسینوما (سرطان ناشی از بافت اپیتلیال) در غده تیروئید دارند. تحقیقات جدید نشان می دهند که کورکومین، یک روش درمان بی خطر و  طبیعی برای سرطان می باشد.

کورکومین

تحقیقات جدید بر روی نقش کورکومین در مبارزه با سرطان

در این تحقیقات، سه نوع عصاره مختلف از ساقه های زیرزمینی ریشه زردچوبه جمع آوری شد. تمام این عصاره های زردچوبه در شرکت بیوسالوس در شهر ناپل، کشور ایتالیا آماده شد.

درصد کورکومینی که از این عصاره ها به دست آمد،  به ترتیب 65، 80 و 87 درصد بود. این عصاره ها در مورد سرطان پاپیلر تیروئید، بر روی یک نمونه انسانی، مورد آزمایش قرار گرفت.

مقايسه ای که در ميان این سه عصاره انجام شد، نشان داد که درصد زیادی از کورکومين، از رشد سرطان، جلوگیری می کند، هرچند که تفاوت زيادی در بين اين سه عصاره وجود نداشت.

تمامی این عصاره ها حتی  48 ساعت پس از درمان، اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قابل توجهی را آشکار کردند.

محققان این موضوع تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که کورکومین، عاملی مهم و قوی در اداره کردن و درمان سرطان می باشد. همچنین بر این باور هستند که می توانند از مواد مغذی موجود در زردچوبه، به درمان اختلالات گوناگون مرتبط با سیستم عصبی مرکزی، مانند آلزایمر و پارکینسون، بپردازند.