beauty-skin-care-services

تا جائیکه می توانید از اشعه مستقیم آفتاب و دستکاری جوش های روی صورتتان دوری کنید زیرا این دو امر باعث مقاوم تر شدن لکه های روی پوستتان و از بین نرفتن آنان می شوند

برخی از افراد که با لکه‌های پوستی ناشی از جای جوش مواجه هستند، از طولانی شدن روند درمان خود و باقی ماندن این لکه‌های پوستی برای مدت طولانی، گله می‌کنند.

دکتر محمدجواد ناظمی، متخصص پوست و مو درباره این لکه‌های مقاوم به درمان گفت: «لکه‌های پوستی در قسمت‌های مختلف صورت، به‌خاطر بروز جوش، ایجاد می‌شوند. گاهی ممکن است بین 3 تا 6 ماه از بروز جوش تا بهبود لکه‌های ناشی از آن، طول بکشد».

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به این نکته هم اشاره کرد که افرادی با پوست‌های سبزه، بیشتر دچار لکه‌های ناشی از جوش می‌شوند و لک‌های صورت آنها در مدت زمان طولانی‌تری هم بهبود کامل پیدا می‌کند.

وی افزود: «تمام افرادی که با جوش‌ها و آکنه‌های مکرر پوستی مواجه هستند، باید برای پی بردن به علت مشکل و درمان صحیح بیماری خود، حتما به متخصص پوست مراجعه کنند تا کرم‌ها، پماد‌ها، لوسیون‌ها، محلول‌های لایه‌بردار موضعی و حتی در مواردی هم داروهای مناسبی برای آنها تجویز شود».

ناظمی به تمام افرادی که لک پوستی دارند یا در حال درمان آن هستند، توصیه کرد که حتما پیش از خروج از خانه از کرم‌های ضد آفتاب کمک بگیرند زیرا اشعه آفتاب می‌تواند باعث تاخیر در بهبود لک‌های پوستی شود.

وی در نهایت خاطرنشان کرد: «دستکاری جوش‌های مختلف، یکی از مهم‌ترین دلایل بروز لک‌های پوستی محسوب می‌شوند. با این حساب، به‌هیچ عنوان جوش‌های خود را، به‌خصوص اگر پوست سبزه‌ای دارید، دستکاری نکنید تا دچار لک‌های مقاوم و ماندگار نشوید».