چين و چروك پوست به‌خصوص پوست صورت براي اكثر افراد به‌ويژه خانم‌ها خوشايند نيست. اين چروك‌ها با گذشت زمان و در طول حيات انسا‌ن‌ها رخ مي‌دهند و گريزي از آنها نيست. اما باتوجه به پيشرفت‌هايي كه در علم پزشكي رخ داده مي‌توان از اين آسيب ناخوشايند و شايد ناراحت‌كننده پوستي نجات يافت. هیالورونیک اسید را مي‌توان يكي از درمان‌هاي مهم و موثري نام برد كه در اين زمينه بسيار موفق عمل مي‌كند. در ادامه در اين مورد بيشتر توضيح مي‌دهيم.

اسید هیالورونیک یک رطوبت‌ساز طبیعی است كه درواقع ماده‌ای است که آب را جذب می‌کند. اين ماده مولکول روان‌کننده بدن است و به‌صورت طبیعی و فراوان در تمام موجودات وجود دارد.

اين اسيد در واقع مهم‌ترين گليكوز آمينو گليكان (‌يك نوع قند طبيعي‌) در پوست است كه كارش انعطاف‌پذيري، قوام و فرم‌دهی به پوست است. هيالورونيك اسيد همچنين قابلیت بالقوه جذب آب را دارد و وقتي در لایه‌های پوست تزريق مي‌شود باعث حجيم، نرم و هيدراته شدن (آب‌دار شدن) پوست مي‌شود. جدا از اين مزیت‌ها بايد گفت كه هيالورونيك اسيد در رشد سلولي، عملكرد گيرنده‌هاي غشايي و چسبندگي در لایه‌های پوستی هم موثر است.

با بالا رفتن سن پوست هيالورونيك اسيد يا حجم خود را از دست مي‌دهد در نتيجه پوست شل شده و در صورت چين و چروك به وجود مي‌آيد. براي كاهش چین و چروک صورت فیلر هیالورونیک اسید انتخاب موثري است، چون مي‌تواند مواد مغذی ضروری را از رگ‌های خونی به سلول‌های پوستی منتقل کند.

همچنين ژل هیالورونیک اسید كه توسط كارخانه‌هاي دنيا ساخته مي‌شود انواع مختلفی دارد كه مي‌توان گفت معتبرترین آنها عبارتند از: رستیلن، پرلن، گلایتون، تئوسیال وژویدرم.

تزریق  هیالورونیک اسید را مي‌توان راه‌حلي اصولي و مناسب برای ایجاد تغییرات و بهبود ظاهر دانست. اگرچه ممكن است افراد با یک بار تزریق به نتیجه مطلوب نرسند، چون اين تزريق براي افراد مختلف، متفاوت است. يعني بعضي افراد ممكن است حداقل به سه بار تزریق نیاز داشته باشند. اثر تزریق آن بین سه تا پنج ماه باقی می‌ماند. در برخی موارد هم  برای باقی ماندن اثر تزریق سالانه دو تا سه بار تزریق تکرار مي‌شود.

از موارد موثري كه هیالورونیک اسید مي‌تواند به كمك مشكلات مختلف بيايد، مي‌توان به تاثیر آن بر آب مروارید، خشکی چشم، تزریق اسید هیالورونیک به چشم برای درمان رتینای جدا شده یا سایر آسیب‌های چشم نام برد. همچنين برای درمان زخم‌های دهان، برای کاهش و جلوگیری از پیری پوست و خطوط لبخند هم مفيد است. به‌علاوه تاثیر هیالورونیک اسید بر بیماری استئوآرتریت (يا آرتروز) برای سفتی و درد مفصل تزریق می‌شود. استفاده از هیالورونیک اسید برای درمان سوختگی و زخم‌های پوست هم مفید است.

در پايان لازم مي‌دانيم كه يادآور شويم براي تزريق اين ژل حتما بايد نزد متخصصان و جراحان پلاستيك و زيبايي مراجعه كرده تا مشكلي پيش نيايد و تزريقي درست و سلامت انجام شده تا نتيجه‌اي مناسب حاصل شود.

آدرس : تهران ، خیابان ملاصدرا ، بین اتوبان کردستان و شیراز پلاک 57 طبقه اول واحد 2

تلفن: 88214791_021

88063154_021

آدرس سایت: دکتر کاظمی

آدرس تلگرام دکتر کاظمی

آدرس اینستاگرام :

https://www.instagram.com/drkazemi_beautyclinic