u9un3a1kbg9s0jv8s57اگر ریش و سبیلتان را دوس دارید بدانید نگه داشتن و سلامت آنها  در گرو رعایت نکاتی است که در این مطلب برایتان آورده ایم

برخی از مردان ریش و سبیل را دوست دارند و برای نگه داشتن و سلامت آن لازم است یکسری نکات را رعایت کنند. در این مطلب به مواردی اشاره می کنیم که در سلامت ریش وسبیل شما موثر است.

1. ريشتان را هر روز در جهت رويش موها شانه بزنيد. بعد به اندازه يک فندق كرم مرطوب‌كننده به دستتان بماليد و زير گونه‌ها و چانه را ماساژ دهيد. سرم مخصوص موهاي خشك يا روغن گياهي نيز مي‌توانيد استفاده كنيد تا موي ريشتان از عمق نرم‌تر و براق‌تر شود.

2. اگر ريش چند روزه را مي‌پسنديد، بهتر است چند روز يکبار، به‌طور مرتب آن را يكدست نگه داريد.

3. اگر دچار ريزش موي سكه‌اي شده‌ايد يا خط بخيه داريد و نقطه‌اي از ريشتان خالي است، بهترين راه پوشاندن آن، استفاده از مداد ابرو است. ابتدا محل‌هايي كه موي كمتري دارد، با مداد هاشور بزنيد، بعد با انگشت خطوط را محو كنيد و در نهايت موي ريشتان را شانه بزنيد.

4. اگر مي‌خواهيد سبيل بگذاريد، براي مرتب كردن آن از ماشين ريش‌تراش استفاده نكنيد. بهتر است از يك قيچي تيز و شانه دم‌باريك كمك بگيريد.

5. هر بار ريش و سبيل را كاملا تراشيديد، صورتتان را با ژل شستشو كاملا پاك كنيد. هفته‌اي يك مرتبه صورتتان را كيسه بکشيد تا سلول‌هاي مرده پاك شوند و از رويش موي زيرپوستي پيشگيري شود.

6. اگر صورت توپري داريد، شايد اين نوع ريش گذاشتن با ترکيب چهره‌تان هماهنگ‌تر باشد اما بايد مرتب شانه و قيچي به دست باشيد و ماشين ريش‌تراشتان را كنار بگذاريد.

7. اگر شما هم مثل ديويد بكام يك روز در ميان صورتتان را ماشين مي‌كنيد، بايد روزانه از مرطوب‌كننده بدون چربي استفاده كنيد و شب‌ها صورتتان را با ژل‌ شستشو پاك كنيد.

8.ريش، برخي صورت‌ها را مردانه‌تر مي‌كند اما اگر ريشتان مثل دي‌کاپريو جاي خالي زياد دارد، بهتر است اجازه ندهيد خيلي بلند شود و مرتب آن را كوتاه نگه داريد.