پالت رنگ یک طراحی است که در آن شما می توانید گزینه های غنی رنگی را به صورت ساده دریک تصویر مشاهده کنید. در دکوراسیون منزل، اینکه از ابتدای کار بدانید که از رنگ دیوارها گرفته تا رنگ اقلام دکوری، از چه رنگ هایی باید استفاده کنید یعنی یک پالت رنگ انتخاب کرده و براساس آن کاره را انجام دهید، همه چیز بسیار آسانتر خواهد بود.

7 راهنمایی برای پالت رنگ مناسب دکوراسیون اتاق نشیمن

اگر می خواهید دکوراسیون خانه شما بویژه اتاق نشیمن تان منحصر به فرد و  چالب توجه و تاثیر گذار باشد باید یک پالت رنگ مناسب و خوبی را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد رنگ ها عنصر مهم و تاثیر گذاری در دکوراسیون خانه ها هستند.

منظور از انتخاب رنگ در این مقوله، البته که انتخاب رنگ دیوارها نمی باشد. ما برای شما ایده هایی برای پالت رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن را گردآوری کرده ایم. اگر بخواهید در اتاق نشیمن تا دارای ظاهری با هماهنگی بسیار خوبی داشته باشید، اگر دوست دارید بین مبلمان ها، لوازم موجود در اتاق و دیوارها یک هماهنگی هارمونی رنگی ایجاد کنید، و طراحی مانند طراحان حرفه ای برای دکوراسیون اتاق خود ایجاد کنید، بهتر است با گرفتن الهام از ایده های زیر پالت رنگی مناسبی را مطابق سلیقه شخصی خود ایجاد کرده و در دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنید. اگر بخواهید می توانید از پالت های رنگی زیر نیز استفاده کنید.

درک اثرات رنگ ها بر روی انسانها و روانشناسی آنها کار ساده ای  نیست. و ما در جایگاهی نیستیم که بتوانیم این پدیده را مانند یک روانشناس تفسیر کنیم، بعلاوه چیزی زیادی نیز نیست که بتوانم در رابطه می توانم درباره آنها توضیح دهیم. اما برخی از اطلاعات و ایده های مربوط به اقتباس رنگ ها و هماهنگی بین رنگ های مختلف استفاده شده در دکوراسیون خانه را می توایم بیان کنیم. به این ترتیب، جدا از اثر روانی رنگ ها، بیشتر به دنبال سازگاری آنها با یکدیگرخواهیم بود، مادر این نوشته پالت های رنگی هماهنگ با یکدیگر را برای شما بیان می کنیم. بعلاوه هنگام گردآوری این پالت ها اتاق هایی را در نظر گرفته ایم که دکوراسیون آنها مشابه یکدیگر بود.

در اینجا 7 ایده پالت رنگ مناسب برای دکوراسیون زیبا، مدرن، شیک، راحت اتاق نشیمن، را بیان می کنیم. اما باید یادآوری کوچکی را داشته باشم. اگر می گویید که من هنوز دکوراسیون اتاق خود را انجام نداده ام نمی توانم پالت رنگ را انتخاب کنم باید بگم، انتخاب پالت های رنگ از بسیار جهات مناسبتر خواهد بود. من اگر می گویید منم ابتدا می خواهم دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن را انجام بدهم سپس پالت رنگ را براساس اقلام دکوری انجام میدهم مشکلی نیست.

 

7 پالت رنگ متفاوت برای دکوراسیون اتاق نشیمن

رنگ تعیین کننده ی  رنگ یک اتاق که به عنوان رنگ اصلی آن پذیرفته می شود، رنگ دیوار آن اتاق است. دلیل این که رنگ دیوار رنگ اصلی است این است که رنگ غالب در اتاق و بیشتر از همه دیده می شود. اگر می خواهید یک اتاق نشیمن دکوره شده را از لحاظ پالت رنگ، به شکل هماهنگ تری درآورید، گزینه های ساده و بدون زحمت بسیاری وجود دارد. شما می توانید بوسیله تامین  اقلام دکوری کوچک، می توانید پالت رنگ خود را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر در پالت رنگ شما، سبز وجود دارد، می توانید با قراردادن یک گیاه تزئینی در گوشه ای از اتاق پالت رنگ خود را به اتمام برسانید.

یک پالت رنگ را برای دکوراسیون منزل و دکوراسیون اتاق نشیمن چگونه باید ایجاد کنیم؟.

اگر نمی خواهید رنگ دیوار اتاقتان را تغییر دهید و یا توانایی تغییر آن را ندارید. بر اساس رنگ فعلی پالت رنگ را تهیه کنید.

با تحقیق کوچک در اینترنت می توانید بفهمید که مناسب ترین رنگ اصلی هماهنک با رنگ فعلی شما کدام است

چند گزینه پالت رنگ را می توانید پیدا کنید اما مهم این است که شما بتوانید بین آنها مناسب ترین تن را انتخاب کنید

انتخاب تنهای رنگ بستگی سلیقه شما دارد، اما به عنوان یک راهنمایی کوچک، باید بدانید که انتخاب و استفاده از سایه های رنگ پاستلی همیشه مفید خواهد بود. از هر جهت! (ین رنگ ها را که از ترکیب مقداری سفید با رنگ های شاد و زنده تشکیل شده اند، رنگ های پاستلی می نامیم.)

برای اینکه پالت رنگ ایجادی خود را در اتاق نشیمن خود بکارببرید، چند وسیله بزرگ و کوچک خریداری کرده و یا از لوازم موجود استفاده کنید

پرده ها و پوستر های سه بعدی دومین رنگ غالب در پالت رنگ بعد از دیوارها هستند. مهمترین جزئیاتی که در انتخاب پرده باید دقت شود رنگ پرده هایی است که به عنوان سایبان نیز استفاده می کنید، که با رنگ فعلی دیوارها متفاوت باشد اما باید زمانی که در کنارهم قرار می گیرند هارمونی رنگ را ایجاد کنند.

سومین رنگ غالب و مؤثر در پالت رنگ، رنگ گروه مبلمان ها و اثاثیه یا لوازم داخلی است. اگر بخواهید دید حرفه ای داشته باشید، متوجه خواهید شد که نقطه اشتراک آنها،  ترجیح رنگ های ساده در پارچه مبلمان هاست. اگر دوست دارید در مبل های سه نفره، دونفره و یا تک نفره پارچه های طرح دار ترجیح دهید، بهتر است در مبل های تک نفره از پارچه طرح دار استفاده کنید. اگررنگ پرده ها و میلمان ها با رنگ دیوار هماهنگ باشد به این معنی است که شما نیمه کار را انجام داده اید.

موارد نام برده در بالا بخش اصلی یک پالت رنگ را تشکیل می دهد اما ناقص است. در حالت کلی حداقل دو رنگ دیگر را به عنوان رنگ های کمکی برای تکمیل یک پالت رنگ باید به رنگ های اصلی اضافه شود.

از رنگ های مکمل نیز می توانید درکوسن ها و روبالشی ها استفاده کنید

شما می توانید پالت رنگ خود را با استفاده از چند طرح گل تکمیل کنید.

احتمالا رنگ فلزی پایه های میز عسلی و میز جلو مبلی را نیز در پالت رنگ خود بکارببرید

 

رنگ فرش ها و قالی ها و پوستر دیواری نیز به شدت در تکمیل پالت رنگ شما تاثیرگذار و مهم هستند

تلفن های تماس:
021-28422774
021-28422773