راه های سفت کردن پوست گردن چیست؟ آیا شل شدن پوست گردنتان باعث نگرانی شما شده است؟ آیا ناراحت هستید که به سرعت در حال پیر شدن می باشید و این فکر شما را در میان گروه همسالان خجالت زده کرده است؟ شل شدن پوست گردن، مشکلی است که همه ما با آن مواجه خواهیم شد، ولی آیا راهی وجود ندارد که از مشکل شل شدن پوست گردن خلاص شویم بدون آنکه پول زیادی برای درمان های پرهزینه بپردازیم؟ در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام، در مورد 10 روش ساده برای سفت کردن پوست گردن صحبت خواهیم کرد.

راه های سفت کردن پوست گردن چیست؟

سفت کردن پوست گردن باعث می شود که جوان تر از دیگر دوستانتان به نظر برسید. زیرا شل شدن پوست گردن باعث می شود که غبغب دار به نظر رسیده و در زیبایی شما تاثیر معکوس خواهد گذاشت. ما با همراه باشید تا بدانید چگونه می توان با روش های ساده شاهد سفت کردن پوست گردن تان باشید.

سفت کردن پوست گردن

سفت کردن پوست گردن با ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ بر روی پوست شل شده گردن، باعث ترمیم چروک ها و رفع خشکی آن می شود. این کار موجب از بین رفتن شل شدگی و مرطوب شدن گردن می گردد و به آن حالتی نرم و ارتجاعی می دهد. ماساژ داغ همچنین دارای منافعی مثل شکل گیری پروتئین تارسان استخوان می باشد که باعث افزایش تجدید سلول ها و ترمیم آنها می گردد و در نتیجه، پوست گردن از قبل محکم تر می شود.

ورزش

نرمش های کششی باعث تغییر قابل توجهی در سفت شدن پوست گردن می شوند، البته به شرطی که همراه با ورزش های دیگر باشند. این ورزش شامل کشش مداوم گردن و استراحت دادن به بافت های عصب های پایین صورت و عضلات می باشد. این روش باعث می شود که عضلات و سلول های اطراف گردن فعال شوند و در نتیجه، شکل گیری پروتئین تارسان استخوانی در اطراف منطقه گردن انجام می گیرد که منجر به سفت شدن پوست گردن با علائم  پیری کمتر مثل چروک و شل شدگی می شود.

سفت کردن پوست گردن با داشتن وزن متناسب

مدیریت وزن یک درمان پیشگیرانه است چون وزن کمتر باعث کشیدگی پوست می شود و هرچه وزن کمتر شود، شل شدگی پوست کاهش می یابد. لذا مدیریت وزن مطلوب، یک روش عالی برای جلوگیری از شل شدگی پوست گردن بدلیل کاهش وزن می باشد.

 خمیر خیار

خیار دارای منافع ایجاد رطوبت عمیق است و موجب شکل دهی مناسب به سلول های پیر و کهنه می شود. این جریان باعث زنده شدن سلول های چروک شده گردن می شود و آنها را دوباره فربه و چاق می کند. بدین ترتیب پوست بطور خودکارمحکمتر و سفت تر به نظر می رسد. در ادامه یاد بگیرید که چطور این ماسک فوق العاده سفت کننده  پوست گردن را درست کنید:

1: خیار را رنده کنید و آنرا در یک کاسه بریزید.

2: شیر و خامه و روغن بادام را به آن اضافه کنید.

3: مواد را بخوبی با هم ترکیب کنید تا یک خمیر مناسب بدست آید

4: خمیر را روی پوست گردن بگذارید و اجازه دهید بمدت 30 دقیقه در همان حالت بماند تا خشک شود.

5: سپس پوست گردن را با عطر و پنبه پاک کنید.

6: پوست گردن را با یک کرم یا محلول طبی مخصوص شستشو مرطوب کنید.

7: این برنامه را هر روز تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

رفع چین و چروک پوست دکتر فراهانی

بسته محلول فولر

این بسته یک ماسک شگفت انگیز ضد پیری برای صورت است. آیا می دانید که یک تردستی کوچک در ترکیبات آن می تواند خواص آنرا بر روی پوست گردن انتقال دهد و بصورت یک ماسک سفت کننده پوست گردن در آورد؟ در ادامه یاد می گیرید که اینکار چگونه انجام می شود:

1: دو قاشق غذا خوری از محلول فولر را در یک کاسه بریزید.

2: خامه غلیظ و گلاب را با آن مخلوط کنید و خوب به هم بزنید.

3: سفیده تخم مرغ و آب لیمو را به این ترکیب اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

4: موز خرد شده را به مواد اضافه کنید و خوب ترکیب نمایید.

5: خمیر ایجاد شده را بمدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

6: سپس خمیر را از یخچال در آورید و بر روی پوست گردن بگذارید و اجازه دهید به مدت یک ساعت بماند تا خشک شود.

7: وقتی خمیر خشک شد، آنرا با کمی گلاب مرطوب کنید و بمدت 15 دقیقه ماساژ دهید.

8: سپس پوست گردن را با آب ولرم بشویید.

9: بلافاصله به پوست گردن کرم مرطوب کننده بمالید.

10: این کار را هر روز تکرار کنید تا نتیجه مناسب بگیرید.

این ماسک شگفت انگیز سفت کننده پوست گردن خیلی خوب عمل می کند و باعث رطوبت دهی و شکل دهی فوق العاده  به پوست گردن می شود و پوست گردن را از داخل نرم و قابل ارتجاع می کند. محلول فولر و سفیده تخم مرغ و آبلیمو باعث تشکیل و تحریک پروتئین تارسان استخوان گردن و انباشتگی اساسی آن می شود. این روش باعث افزایش قابلیت ارتجاعی سلول ها و عضلات گردن می گردد و بدین ترتیب پوست گردن به وضوح محکم تر و نرم تر و جوان تر و شفاف تر از قبل می شود.

سفت کردن پوست گردن با ماساژ روغن بادام

علاوه بر ماساژ داغ، ماساژ روغن بادام نیز می تواند استحکام پوست گردن را بهبود بخشد. روغن بادام یک منبع غنی ویتامین E است که دارای خواص ضد پیری می باشد. ماساژ روغن بادام باعث ترمیم پوست و به تعویق انداختن پیری می شود و موجب ایجاد قابلیت ارتجاعی در سلول ها و بافت های گردن می گردد. ویتامین E همچنین موجب افزایش گردش خون در اطراف گردن شده و در نتیجه باعث شکل گیری روند تشکیل پروتئین تارسان در استخوان گردن می شود. همچنین مانع شل شدن پوست گردن می گردد. نتایج بدست آمده حاکی از تغییرات قابل توجه در شل بودن پوست گردن است که با استفاده از روغن بادام، سفت تر و محکم تر می شود.

آیا آب گازدار سالم تر از آب معمولی است؟

آب معدنی بنوشید

نوشیدن آب یک درمان موثر برای اکثر مشکلات مربوط به گردن است که انسان در طول زندگی با آن مواجه می شود. ولی موضوعی که فراموش کردیم بگوییم، استفاده از آب معدنی به منظور بدست آوردن فواید و مزایای آن برای پوست و ادامه  مصرف آن در تمام طول عمر است. آب معدنی می تواند تعادل شیمیایی بدن را تامین نماید. گاهی اوقات عدم تعادل شیمیایی و هورمونی منجر به پیری زودرس می شود و باعث بروز چروک ها و شل شدگی ها بر روی پوست گردن می گردد. پس آب معدنی را به مقدار زیاد مصرف کنید تا پوست گردن خود را جوان و زیبا و درخشان نگه دارید.

ماسک پوست موز برای سفت کردن پوست گردن

پوست موز باعث یک درمان انقلابی ضد پیری برای شل شدگی پوست گردن می شود که دارای نوعی آنتی اکسیدان تازه شگفت انگیز و لوتئین است که می تواند سلول های پوست گردن را قابل ارتجاع، فعال و قوی کند.

چگونه ماسک پوست موز را بسازیم

1: قسمت های سفید رنگ پوست موز را با قاشق در آورید.

2: آنرا با خامه و لیمو مخلوط کنید و یک خمیر خوب درست کنید.

3: گلیسیرین و روغن بچه را به این ترکیب اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.

4: چند قطره شیر به ترکیب اضافه کنید و به هم بزنید تا یک خمیر مناسب بسازید.

5: خمیر را بر روی پوست صورت قرار دهید و اجازه دهید به مدت یک ساعت به همان حالت باقی بماند تا خشک شود.

6: وقتی خمیر خشک شد، مقداری آب به پوست گردن بزنید و با دست به آرامی مالش دهید.

7: پس از 15 دقیقه، پوست گردن را با آب بشویید.

8: این کار را هر روز تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

رژیم غذایی متعادل

تمام مشکلات پوستی با یک رژیم غذایی متعادل تمام می شوند و این موضوع راجع به مشکل شل شدگی پوست گردن نیز صدق می کند. مصرف میوه های تازه و سبزیجات دارای برگ های سبز و سالادها را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید. این روش ممکن است یک درمان آهسته باشد ولی مطمئنا یک مداوای قطعی در برابر مشکل شل شدگی پوست گردن است.

موارد فوق الذکر، 10 روش انقلابی مداوای پوست هستند که نیاز به عمل های جراحی لیزری و آرایشی گران قیمت برای سفت کردن پوست شل شده گردن را مرتفع می کنند. آیا شما هرگز از این روش های شگفت انگیز و ارزان برای استحکام پوست شل شده گردن خود استفاده کرده اید؟ کدامیک از آنها روش محبوب درمان خانگی شما هستند؟ آیا شما با کارآمدی این درمان ها برای سفت کردن پوست گردن موافقید؟ نظرات خود را با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

منبع : دکترسلام