سلنا گومز ، خواننده و بازیگر 26 ساله در روز چهارشنبه پس از اینکه مشخص شد اخیراً به علت درمان در مرکز ویژه ی درمان بیماری های روانی بستری شده بوده، در صدر خبرها قرار گرفت. به گفته منبع موثق مسئله مشکل جسمی سلنا گومز بوده است – در واقع او از بیماری لوپوس رنج می برد و تابستان گذشته تحت عمل پیوند کلیه قرار داشته و نا امیدی از بابت این بیماری او را به سمت دنبال کردن درمان کشانده است. با بخش اخبار داغ دکتر سلام همراه باشید.

سلنا گومز

منبعی دیگر می گوید این ستاره موسیقی در حال بهبود روز به روز است. او در مصاحبه ای اخیراً گفته بود به نظرش جنگ با افسردگی و اضطراب، احتمالا مسئله ای خواهد بود که او باید در ادامه زندگی اش با آن روبرو شود. او در چند سال اخیر چندین مرحله برای درمان اقدام کرده است و بی پرده به هوادارانش گفته است که تمایل دارد سالم باقی بماند.

در ادامه نگاهی انداخته ایم به مصاحبه هایی که سلنا گومز در آن ها از کشمکش های خود برای بهبود صحبت کرده است.

سلنا گومز و مراجعه به مرکز توانبخشی

ستاره فیلم «تعطیلات بهاری» به علت یک سری اتفاقات در زندگی، مدتی را در مرکز توانبخشی در ویکنبورگ، آریزونا در سال 2014 سپری کرد. در مصاحبه با مجله CQ در شماره می 2016 می گوید: «برای من بیماری لوپوس تشخیص داده شده، مادرم سابقه سقط جنین داشته است. بنابراین باید تور 13 روز رقص ستارگان را کنسل می کردم. برای اینکه بهتر شوم به زمان نیاز داشتم.»

تشخیص لوپوس سلنا گومز

سلنا گولز اولین بار در سال 2015 در مصاحبه ای با مجله بیلبورد عنوان کرد که دچار بیماری لوپوس شده است. حدوداً یک سال پس از اینکه برای اولین مرتبه به مرکز توانبخشی مراجعه کرده بود.

او در این مصاحبه گفت: «برای من بیماری لوپوس تشخیص داده شده، و تحت شیمی درمانی هستم. در واقع استراحتم به همین علت بود. من نیاز به مراقبت داشتم.»

گومز گفته است صحبت و اظهار نظر در مورد او و ریکاوری که انجام داده باعث آزار او شده است. اینطور با گریه می گوید: «می خواستم خیلی بد بگم. شما اصلا متوجه نیستید. من شیمی درمانی میشم. چرا متوجه حال من نیستید». در جایی دیگر می گوید: «من تا زمانی که اعتماد به نفس و راحتی خودم رو بدست بیارم از همه دور می مونم.»

سلنا گومز

زندگی با لوپوس

مدت کوتاهی پس از مصاحبه با بیلبورد در سال 2015، گومز به برنامه تلویزیونی الن دجنرس رفت و درباره تشخیص بیماری و اتفاقاتی که پس از متوجه شدن از بیماری برای او افتاده است صحبت کرد.

او گفت: «من فکر می کنم برام خیلی پیچیده بود چونکه نمی فهمیدم و بعد از اون، دوست داشتم این مسئله رو مخفی نگه دارم تا اینکه متوجه شدم همه زندگی من خصوصی و مخفی نیست.» او در ادامه گفت: «بنابراین، اون لحظه مال من بود. من واقعا صادقانه می تونم با مردم ارتباط بگیرم و براشون شرح بدم. اینم نوعی از شرایطه، باید فقط به فکر مراقبت از خودت باشی.»

بازگشت سلنا گومز به مرکز توانبخشی

در آگوست 2016، گومز بقیه برنامه تور RivivalWorld خود را کنسل کرده و به مرکز درمانی در تنسی مراجعه کرد. او علت مراجعه را اضطراب و حملات عصبی و افسردگی در نتیجه بیماری لوپوس عنوان کرده بود.

او در مجله وگ (Vogue) در شماره آوریل گفت: «من در تورها خیلی تنهام. اعتماد به نفسم رو از دست دادم.» . «درست قبل از رفتن بر روی صحنه حملات عصبی به من دست می داد و در برخی از مواقع درست پس از پایین آمدن از استیج دچار این حمملات می شدم. در واقع احساس می کردم به اندازه کافی خوب نبودم و ظرفیتم بالا نبود.»

خواننده ترانه «Bad Liar» رفتن به مرکز توانبخشی را «یکی از سخت ترین امّا بهترین کارهایی که انجام داده عنوان کرد.»

درمان جدی تر

گومز در مصاحبه با وگ اعلام کرد که 5 روز در هفته متخصص خود را برای درمان رفتار دیالکتیکی (DBT) می بیند، نوعی از درمان که به ادعای این مجله برای بیمارانی استفاده می شود که دچار بیماری اختلال شخصیت مرزی هستند و اکنون از این روش برای درمان شرایطی مانند افسردگی نیز بیشتر از گذشته استفاده می شود.»

می گوید: «DBT کاملاً زندگی من رو تغییر داده» . «کاش مردم بیشتری در مورد این نوع درمان صحبت می کردن»

سلنا گومز

پیوند کلیه

خواننده و بازیگر 25 ساله در جولای 2017 اعلام کرد که دوست قدیمی اش فرانسیا رائیسا کلیه اش را به سلنا اهدا کرده است. او در تصویری با دوستش در حالت ریکاوری بعد از عمل در بیمارستان اینطور نوشت. «متوجه شدم که باید به علت بیماری لوپوس پیوند کلیه انجام بدم. این کاری بود که باید برای برگشتن سلامتی ام انجام می دادم.»

بر اساس سازمان ملی پیوند کلیه، لوپوس می تواند باعث التهاب رگ های کوچک –و حتی در برخی از مواقع خود کلیه– بشود که عمل فیلتر مواد سمی در کلیه را بر عهده دارد. در این حالت به کلیه حمله می شود، درست مانند وقتی که بدن با بیماری مبارزه می کند.

در مصاحبه با «صبح بخیر آمریکا» در ژوئن 2018 سلنا گومز در مورد اینکه چطور زندگی اش در اثر این عمل تغییر کرد صحبت می کند. «صادقانه بگم من بعد از این عمل احساس می کنم کمی به عقب برگشتم. دارم از زندگی لذت می برم.»

«درباره هیچ مسئله ای خیلی فکر نمی کنم که باعث استرسم بشه، این خیلی خوبه.» او در ادامه می گوید: «دیگه حتی تو لس آنجلس زندگی نمی کنم. دیگه به این اهمیتی نمی دم که چیکار کنم مردم بیشتر دوستم داشته باشن.»

سلنا گومز

مراقبت پیشگیرانه

گومز سعی کرد بیشتر زندگی شخصی را دنبال کند تا اینکه دوباره در ژانویه 2018 وارد درمان شد. دقیقاً در زمان جدایی از جاستین بیبر. به گفته منابع او به صورت داوطلبانه در برنامه ای دو هفته ای در شمال نیویورک شرکت کرد تا دوباره وضعیتش بهتر شود.

منبع می گوید: «این اقدام گومز در واقع با هدف پیشگیرانه بوده است. او به هیچ وجه به حال گذشته بر نگشته و در شرایط بدی نیست. او برای اطمینان از اینکه در حال سپری کردن مسیری درستی است، در این برنامه شرکت کرده و منتظر اتفاق بد نمانده است.»

او در مصاحبه با Harper Bazaar در مارس می گوید: هر کس منو می شناسه می دونه که برام سلامتی و خوب بودن اولویت داره. من درگیری های زیادی با افسردگی و اضطراب داشتم و درباره اش زیاد صحبت کردم. امّا این مسئله ای نیست که احساس کنم هرگز برنده نخواهم شد.»

بازگشت به درمان

منبعی در روز پنجشنبه اعلام کرد: «سلنا با مسائل افسردگی برای مدت زیادی درگیر بوده است و او و تمام اطرافیانش همیشه سلامتی او را زیر نظر داشتند، این موضوع حتی بعد از عمل پیوند کلیه بیشتر هم شده بود. سلنا حالش خوب نبود و به بیمارستان رفت، دقیقاً مثل دیگر وقتهایی که حالش بد میشه. پس از بررسی های بیشتر تصمیم گرفته شد سلنا ادامه مراحل درمانش را در مرکز درمانی روانی سپری کند.»

بر طبق مجله TMZ، خواننده 26 ساله در دو هفته گذشته دو مرتبه به بیمارستان مراجعه کرده است. اولین بار وقتی رخ داد که سلنا در منزل استودیو سیتی کالیفرنیا بود به علت متوجه شدن از کبود تعداد گلبول های سفیدش دچار افسردگی و شکست روحی شده بود.

سلنا گومز می گوید چند روز پس از آن و مجدداً در هفته گذشته ادامه درمان مشکلات خود را آغاز کرده است. مشکلات نشات گرفته از عمل پیوند کلیه. به گفته TMZ بستری شدن باعث «شکست احساسی» سلنا گومز شده است. زمانیکه هنوز اجازه خروج از مرکز درانی را نداشت، احساس سقوط و ترس کرده بود.

سلنا گومز

منبعی دیگر گفته است سلنا و خانواده اش تصمیم گرفته بودند که بهترین راه برای سلنا، برگشت به مرکز درمانی ذهنی ایست کوست است. مکانی که پیش از این در این سال سلنا در آنجا بستری شده بود. اکنون خواننده ترانه «Wolves» دستورات پزشکان را برای بهتر شدن دنبال می کند. این منبع می گوید: «سلنا یک جنگجو است و هیچوقت به عقب بر نمی گردد. اما اکنون به دستور پزشکانش گوش می دهد و با ورزش و برنامه غذایی صحیح و تحت نظارت بودن توسط مرکز، به دنبال حفظ سلامتی است.