چگونه میتوان با کمک کیبلا به از بین بردن غبغب پرداخت؟ آیا می دانید کیبلا چیست؟ کیبلا یک روش درمانی غیر جراحی برای از بین بردن غبغب است. کیبلا برای استفاده در چانه در سال ۲۰۱۵ توسط FDA مورد تایید قرار گرفت. این درمان از یک شکل مصنوعی اسید دئوکسی کولیک برای کمک به جذب چربی استفاده می ‌کند. اسید دئوکسی کولیک به طور طبیعی توسط بدن تولید می ‌شود. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام به بررسی از بین بردن غبغب با استفاده از این روش خواهیم پرداخت.

عملکرد کیبلا برای از بین بردن غبغب

این درمان به گونه ‌ای طراحی شده ‌است که به کاهش میزان چربی غبغب فرد کمک می کند و در نتیجه باعث از بین بردن غبغب می شود. برای کشتن سلول‌ های چربی زیر چانه تا ۵۰ تزریق انجام می‌ شود. در هفته‌ های بعد از درمان بدن سلول ‌های مرده را متابولیزه می ‌کند و آن ‌ها را به عنوان ضایعات از بدن خارج می کند.

از بین بردن غبغب

بحث های پیرامون کیبلا برای از بین بردن غبغب

به عنوان یک روش غیر جراحی، کیبلا نیازمند استراحت پس از درمان است. این به خاطر تعداد تزریقاتی است که در منطقه مورد نظر انجام می شود. به طور متوسط، بیماران بین ۲۰ تا ۵۰ آمپول برای هر درمان نیاز دارند. در نتیجه، ممکن است که تورم و کبودی رخ دهد و تا یک هفته طول بکشد. این به عنوان اثر گاوغوک آمریکایی (نام یک تیره از غورباقه می باشد) شناخته می ‌شود. در یک مطالعه انجام شده توسط  FDA،

 • ۸۷ درصد بیماران کیبلا دچار تورم شده‌ اند؛
 • ۷۲ درصد هماتوم یا کبودی را تجربه کرده اند؛
 • ۷۰ درصد درد را تجربه کرده اند؛
 • ۶۶ درصد بعد از درمان دچار بی‌ حسی شده اند

به علاوه، کیبلا یک درمان یک باره و فوری برای غبغب نیست. اکثر بیماران برای رسیدن به اصلاح کامل بین 3 تا ۵ مرحله درمانی نیاز دارند. بدون دوز مناسب یا درمان ‌های کافی، بیماران به احتمال زیاد نتایج زیر را تجربه می‌ کنند.

اگرچه برخی از بیماران بعد از مصرف کیبلا احساس می ‌کنند که پوست شان سفت شده ‌است، اما این مورد برای همه بیماران صادق نیست. شل شدن پوست و یا نوارهای برجسته ماهیچه دور گردن نیز ممکن است بعد از کیبلا دیده شود. این مسئله نیاز به درمان‌ های مکمل برای بهبود ظاهر پوست دارد.

از بین بردن غبغب

عوارض جانبی مشترک

بیمارانی که تزریق کیبلا را انجام می ‌دهند ممکن است واکنش محل تزریق را تجربه کنند. این عوارض شامل تورم، کبودی و ناراحتی می ‌شوند.

هم چنین بیماران ممکن است این موارد را تجربه کنند:

 • بی‌ حسی پس از تزریق
 • خارش
 • سردرد
 • تهوع
 • تشکیل گره
 • فشار خون
 • اریتما (قرمزی)
 • دیسفاژی (مشکل بلعیدن)
 • طاسی منطقه ای در محل درمان (که برای بیماران مرد مشکل ‌ساز است)

اغلب عوارض جانبی  بعد از چند روز از بین می رود. با این حال، تورم، مشکل در بلعیدن و بی ‌حسی ممکن است به مدت چند هفته باقی بماند.

از بین بردن غبغب

خطرات از بین بردن غبغب با کیبلا

چندین خطر مشخص در ارتباط با درمان کیبلا وجود دارد.

آسیب عصبی

برای جلوگیری از این خطر، کیبلا باید به مناطق ویژه ای از چانه تزریق شود. اگر چه آسیب عصبی نادر است اما اگر رخ دهد، عوارض ممکن است جدی باشد. آسیب به عصب مندیبل مرزی که کنار دهان را کنترل می ‌کند ممکن است منجر به یک لبخند نابرابر شود.

اثرات ممکن است موقتی یا در برخی موارد دائمی باشند. بیمارانی که تحت درمان کیبلا قرار گرفته ‌اند، باید با مشاهده اولین نشانه ضعف عضلات صورت خود با ارایه‌ دهنده خدمات درمانی تماس بگیرند. با این حال، درمان توسط یک پزشک باتجربه، خطر آسیب عصب را کاهش می دهد.

کاربردهای خارج از قاعده

برخی پزشکان و جراحان از کیبلا برای کاربردهای خارج از قاعده استفاده می‌ کنند. کاربردهای خارج از قاعده  دارو به این معنی است که دارو به شیوه‌ای مورد استفاده قرار می‌ گیرد که توسط FDA یا تولید کننده توصیه نشده است.

برخی از کاربردهای برجسته خارج از قاعده شامل کاهش موارد زیر هستند:

 • لیپوم ها و غده ها
 • چربی مرکزی شکم
 • چربی بالای بازو
 • چربی سینه
 • چربی گونه

در حالی که استفاده از تزریق در مناطق خارج از قاعده در میان افراد حرفه ‌ای رایج است اما این مسئله هنوز تایید نشده است.

تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی تاثیر کیبلا بر روی چربی در مناطق خارج از قاعده، مقدار مناسب و اثرات جانبی بالقوه ای که ممکن است ناشی از استفاده از کیبلا در این بخش ها باشد، مورد نیاز است.

کیبلا برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که می توانند از کیبلا استفاده کنند ویژگی های زیر را دارند.

 • خواهان از بین بردن غبغب ایجاد شده در اثر استعداد ژنتیکی، پیری، یا رژیم غذایی.
 • عدم سابقه قبلی جراحی چهره و یا گردن و یا لیپوساکشن. بافت زخم مانده از درمان ‌های قبلی ممکن است بر نتایج کیبلا اثر بگذارد.
 • وضعیت سلامتی خوبی داشته باشید.
 • درک این که کیبلا با انجام مراحل درمانی متعدد، غبغب را به تدریج کاهش می ‌دهد.
 • وجود پوست محکم بدون عفونت در منطقه درمان.

در طی فرآیند از بین بردن غبغب با کیبلا چه اتفاقی می ‌افتد؟

کیبلا یک روش سریع و ساده است.

 1. قبل از درمان، دکتر برای سی دقیقه منطقه غبغب را با یخ بی حس می کند. کرم بی‌ حسی موضعی نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.
 2. پزشک محل تزریق را در زیر چانه نشانه گذاری می‌ کند و سپس آمپول را تزریق می کند.
 3. تزریق تقریبا بیست دقیقه طول می ‌کشد. اغلب بیماران، بسته به مقدار چربی که باید از بین برود، بین بیست تا ۵۰ تزریق نیاز دارند.
 4. پس از تزریق، مجددا یخ استفاده می شود.
 5. نشانه‌ گذاری ها از روی پوست پاک می شوند.

از بین بردن غبغب

چند درمان کیبلا مورد نیاز است؟

اکثر بیماران بعد از ۱ تا ۳ مرحله درمانی نتایج قابل ‌مشاهده را می ‌بینند. برخی از بیماران ممکن است نیاز به شش مرحله درمان داشته باشند. درمان ‌ها معمولا بین شش تا هشت هفته فاصله دارند تا امکان بازیابی وجود داشته باشد.

برای نتایج بهتر، بیماران باید تحت درمان‌ های توصیه ‌شده توسط پزشک قرار گیرند.

از درمان کیبلا برای از بین بردن غبغب، انتظار چه نتایجی را می توانم داشته باشم؟

کیبلا غبغب را در طول یک دوره چند ماهه کاهش می‌ دهد. درمان نهایی می ‌تواند بین ۱۲ تا ۱۸ هفته پس از اینکه نتایج به طور کامل آشکار شوند، طول بکشد. برخی افراد کشیدگی پوست زیر چانه را همراه با کاهش چربی تجربه می‌ کنند.

بسته به موارد زیر نتایج بین افراد متفاوت است:

 • تعداد مراحل درمانی که فرد تحمل می کند.
 • تعداد تزریقی که در هر مرحله از درمان استفاده می شود.
 • آناتومی منحصر به فرد صورت بیمار.

بیمارانی با چانه شل تر ممکن است از کیفیت نتایجی مشابه با افراد دارای چانه و پوست مستحکم برخوردار نباشند.

در حال حاضر، اطلاعات کمی در مورد تاثیرات دراز مدت درمان وجود دارد. در حالی که به احتمال زیاد کیبلا چندین سال طول می ‌کشد و ممکن است ثابت شود که بیمار دوباره به وزن قبلی خود باز نمی گردد، اما این موارد هنوز به طور قطعی ثابت نشده است.

از بین بردن غبغب

بررسی کیبلا

در یک آزمایش بالینی، ۶۶.۱ درصد از بیمارانی که ۲ میلی‌گرم از کیبلا را دریافت کرده بودند، گزارش داده اند که بعد از چهار مرحله درمانی از ظاهر خود راضی بوده اند. آن ‌ها همچنین مزایای روانشناسی را نیز ثبت کردند: آن‌ ها شادتر بودند، کم ‌تر خود را اذیت کرده اند و در مقایسه با قبل از عمل، احساس بهتری داشتند و احساس می‌ کردند که جوان ‌تر شده اند و کم‌ تر اضافه ‌وزن دارند.

بررسی انجام ‌شده توسط کالیپر نشان داد که پس از تکمیل درمان، کاهش قابل ‌توجهی در غبغب مشاهده شده است.

از بین بردن غبغب با کیبلا چقدر هزینه دارد؟

عوامل متعددی وجود دارند که بر هزینه درمان تاثیر می‌ گذارند، از جمله:

 • تخصص تزریق کننده ای که درمان را انجام می دهد.
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک
 • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز که به ابعاد بخش چربی غبغب و واکنش بدن به کیبلا بستگی دارد.
 • تعداد سرنگ استفاده ‌شده برای هر درمان که به میزان چربی زیر چانه بستگی دارد.

از بین بردن غبغب

گزینه‌ های جانشین برای کیبلا

علاوه بر کیبلا، دو گزینه درمانی جایگزین مناسب برای از بین بردن غبغب وجود دارد:

کول مینی

کول مینی یک روش غیر تهاجمی FDA برای رفع غبغب است. این روش از همان تکنولوژی منجمد کننده چربی استفاده می‌ کند، اما روشی خاص دارد که چربی زیر چانه را هدف قرار می ‌دهد. برای تاثیر بیشتر، چربی زیر چانه باید قابل انعطاف باشد. این امر به غبغب اجازه می ‌دهد که به راحتی به دستگاه وصل شود.

تعداد مراحل درمانی: اغلب بیماران برای نتایج بهینه به ۱ تا ۲ مرحله درمانی نیاز دارند.

از بین بردن غبغب با لیپوساکشن

 لیپوساکشن چانه باعث از بین رفتن غبغب و افزایش سایز فک می ‌شود.کانولا ها از طریق یک پزشک متخصص پوست و یا جراح از طریق شکاف هایی به پوست وارد می ‌شوند و بافت چربی زیر چانه، فک و قسمت بالایی گردن را از بین می ‌برند. لیپوساکشن غبغب به بیهوشی موضعی نیاز دارد.

تعداد مراحل درمان‌: یک

از بین بردن غبغب

نتیجه گیری

کیبلا یک روش درمانی پیشرو با کم‌ ترین میزان تهاجم است که هدف از آن از بین بردن غبغب ، می‌ باشد. کیبلا خطرات و عوارض جانبی ای را به همراه دارد. با این حال، نشان داده شده است که کیبلا یک گزینه موثر برای افرادی است که مایل به از بین بردن غبغب بدون عمل جراحی هستند.

کجا می‌ توانم نزدیک ‌ترین ارائه ‌دهنده کیبلا را پیدا کنم؟

اگر فکر می ‌کنید کیبلا ممکن است برای شما مناسب باشد، مشورت با یک پزشک متخصص می ‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید و به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهد.