آیا با روش های دفع انرژی منفی از خانه خود آگاهی دارید؟ آیا می دانید دفع این انرژِ منفی تا چه اندازه می تواند بر موفقیت های شما تاثیر گذار باشد؟ یکی از عناصر اساسی که ما از آن غافل هستیم، بلوکه کردن انرژی و ایجاد انرژی منفی در فضای زندگی مان است. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به بررسی راه های دفع انرژی منفی از خانه می پردازیم. با کمک این راهکارها به راحتی می تواند انرژی مثبت را به سمت خانه خود روانه کنید و شاهد تغییر و تحول در خود و اطرافیانتان باشید.

رسیدن انرژی منفی و مثبت از موجودات اطراف ما

به نظر برسد که این یک واقعیت اثبات شده ای است که هر موجودی با ایجاد ارتعاشات خاصی، باعث ایجاد حسی می شود، اما این حواس با محیط اطرافشان در ارتباط هستند و در فرآیند این تعاملات، موج هایی در محیط اطراف احساس می شوند. ارتعاشات مثبت از موجودی به موجود دیگر منتقل می شوند و به واقعیت عینی، ما را به سمت جوی آرام سوق می دهند.

روش های دفع انرژی منفی از خانه

به همین دلیل است که محیط های مذهبی متمایل اند که اثرات آرامش بخشی در ذهن ما داشته باشند. علت اصلی این ارتعاشات افکار ماست. هر اندیشه دارای فرکانس وابسته به آن است، زیرا هر اندیشه ای که در ذهن ما بوجود می آید حاصل انرژی است.

فرکانس های بالا و مثبت باعث ارتعاشات مثبت و …. می شوند. در این زمینه، قانون جاذبه، که جهان را اداره می کند، معرفی می شود. انرژی که شما ساتع می کنید، به همان نسبت دریافت می کنید. بنابراین، برای جذب پیشرفت، رفاه و شادی به محیط خانه و خانواده خود، فضای زندگی شما باید همان نوع از ارتعاشات را ساتع کند.

چگونه می توان به حضور انرژی منفی در محیط خانه پی برد؟

تشخیص انباشت انرژی منفی در خانه و یا حتی این واقعیت که انرژی در محیط زندگی تان جریان ندارد، کار خیلی دشواری نیست. فاکتورهای کلیدی وجود دارند که شما می توانید نشانه های حضور انرژی منفی در خانه تان را متوجه شوید.

این موارد به شرح زیر است:

  1. شما شاهد رکود در زندگی تجاری، پیشرفت، روابط، آموزش و … خود باشید. شما می توانید فرصت هایی که به ندرت برایتان پیش می آیند و موقتی هستند را بشناسید و از این فرصت ها استفاده کنید.
  2. به نظر می رسد، پچ پچ و پرحرفی دائمی و ناخوشایند در فضای زندگی و محیط اطرافتان، درگیری با افراد، انتقاد، شکایت و یا حتی ضجه و زاری و تاسف، علائم معمول بدبختی و محدوده تقریبی آن باشد.
  3. شما و عزیزانتان اغلب احساس خفگی در منزل کنید. این امر می تواند به دلیل نامرتب بودن و گرد و غبار موجود در قسمت های خاصی از منزل و از همه مهمتر به دلیل شیب نامنظم انرژی در محیط زندگی تان باشد. مانند بیماران مبتلا به آسم که به مکان هایی که هوای گرفته ای دارند حساس هستند و اغلب واکنش فوری نشان می دهند. گرد و غبار فراوان فورا باعث بروز آلرژی می شود.

روش های دفع انرژی منفی از خانه

چگونه از انرژی های منفی خانه خود خلاصی یابیم؟

حذف انرژی منفی از محیط خانه، روش ملموس و بغرنجی است و این مهم، وظیفه روزمره شما محسوب می شود، نه زمانی که متوجه نشانه های خطرناک انرژی منفی در سلامتی و خوشبختی افراد خانواده تان شدید. تطبیق با این مراحل ساده درقالب برنامه ای منظم یا حتی، هر از چند گاهی، عمل به آن، نه تنها مانع از انباشت این انرژی های منفی در محیط خانه می شود، بلکه کودکان و عزیزانتان را نسبت به یک زندگی جامع و کامل مشتاق می کند.

در ادامه چند راه جذاب و ساده برای رهایی از انرژی منفی خانه تان  آورده شده است:

دفع انرژی منفی از خانه با محیط منظم:

اگر شما مدتهاست که ساکن خانه ای هستید و قسمت هایی در خانه وجود دارند که به ندرت به آن ها سر می زنید، مناطقی که ممكن است پر از گرد و غبار و اسباب و اثاثیه های بِلا استفاده باشد، زمان آن فرا رسیده است که آن اشیا را جمع آوری کرده و غبار را از آن محل بزدایید. فضاهای راکد با انرژی منفی ارتباط مستقیمی دارند.

بدون وجود فضایی برای حرکت و تنفس، انرژی مثبت از فضای زندگی تان خارج می شود. بنابراین برخیزید و اسباب و اثاثیه های بِلا استفاده را بیرون بریزید و با دسته جارویی، تمیز کاری کنید و دیوار ها را رنگ بزنید. در صورتی که بازسازی منزل در نظرتان پر هزینه باشد، خودتان، محیط خانه را با اشتیاق تمیز کنید و اسباب و اثاثیه های بلا استفاده یا به ندرت مورد استفاده را دور بریزید، سپس چراغ های رنگارنگ روشن کنید و رنگ های جدیدی به دیوار بزنید. این خانه تکانی، به شدت بر محیط منزل تان تاثیر می گذارد. 

روش های دفع انرژی منفی از خانه

برپایی مراسم پالایش (روح و روان) مذهبی:

سعی کنید روش های عرفانی را در مورد مسائل تان استفاده کنید. هنگامی که شما خطاکار و آشفته اید، مراسم مذهبی اجرا کنید. اگر این مهم، فراتر از دسترس شما است، هر مراسمی که مربوط به اعتقاد و ایمان شماست، اجرا کنید، چرا که به طور کلی بر ذهنیت اعضای خانواده تان تاثیر می گذارند. با یاد خدا آرامش می یابید.

قرار دادن کاسه ای آب در اتاق:

اگر خانه جدیدی دارید که اخیرا به آن نقل مکان کرده اید یا قصد نقل مکان دارید، یک کاسه بزرگ و شیشه ای را با آب پر کنید و در اتاق خود قرار دهید. آب، تصفیه کننده طبیعی است. این کار به طرز شگفت انگیزی، تمام انرژی و حالت ذهنی موجود در ساکنین پیشین را جذب می کند. آب، دقیقا مانند زغال چوب، هر فضایی را که در آن قرار دارد، تصفیه می کند. چرا که به معنای واقعی کلمه شما قرار است در مکانی جدید، بدون تعصب و انرژی گذشته زندگی کنید.

روش های دفع انرژی منفی از خانه

دفع انرژی منفی از خانه با قرار دادن نمک در مناطق مورد نظر:

آیا می خواهید انرژی منفی را از یک شی یا اتاق خاصی دور کنید؟ استفاده از برخی نمک ها- دریایی و یا حتی معمولی-  کمک شایانی برایتان می کند. نمک را در محل یا وسایل مد نظر خود بپاشید تا بلافاصله انرژی منفی افراد و اشیا را به خود جذب کند. آیا شما چیزی در مورد نمک شستشو شنیده اید؟ و آیا شما تصور می کردید که این یک استراتژی تجاری است؟!

استفاده از چوب نشان آلود ساج:

اگر شما نیاز دارید که سریعا از انرژی فضای اتاق خود دور شوید، فورا چوب نشان آلود ساج سفید را تهیه کنید و در خانه بسوزانید تا حستان را به طرز شگفتی تعالی بخشد.

بخور دادن:

در خانه های هندی، این عادت، معمول است که پس از انجام مراسمی که آن را Puja (پوجا) می نامند، چوب بخور بسوزانند. پوجا، یادآوری و توجه به خدایان/ الهه های هندی، برای رسیدن به سلامتی، خوشبختی و هارمونی است. این کار، به طور کلی با سوزاندن چوب و بخور دادن در اطراف خانه عملی می شود. تکه چوب های خوش بو، نه تنها موجب احساس خوشایند در ذهن می شوند، بلکه باعث می شوند که هر گوشه خانه با ارتعاش های مثبت وسیع آن، روشن شود.

روش های دفع انرژی منفی از خانه

دفع انرژی منفی از خانه  با پرورش گیاهان:

گیاهان سبز هرگز آسیبی به روح نرسانیده اند. طبیعت، ارمغانی برای زندگی ماست، بنابراین، پرورش گیاهان- به سبب آرامش و رضایت بخشی آن ها- برای بالا بردن ارتعاشات خانه تان امری ضروری است. باغچه ای کوچک و یا حتی تعدادی گیاه در بالکن خود قرار دهید و سحر و جادوی آن را تماشا کنید زیرا گیاهان با خروج اکسیژن، هوا را تصفیه می کنند.

نمایش کلمات مقدس:

برخی از کلمات و حروف های یک منشا خاص، دارای ارتعاشات قوی، تعالی بخش و گاهی اوقات دگرگون کننده زندگی هستند. این کلمات اگر به طور سیستماتیک در خانه تان شنیده شوند، یا نوشته شوند یا رسم گردند، ارتعاشات قدرتمندی از خودشان ایجاد می کنند که نه تنها باعث حذف نوسانات منفی موجود می شوند، بلکه باعث ایجاد نوسانات مثبت نیز می گردند. این کلمات مانند “ام” و چند نماد چینی مقدس و نمادهایی از فنگ شویی هستند.

خانه خود را با Vastu تطبیق دهید:

قرار دادن اسباب و اثاثیه های منزل خود در جای مناسب نیز، به جذب نوسانات بزرگ به سمت خانه تان کمک می کند. برخی از کتاب های عالی آنلاین وجود دارند که می توانید به آن ها مراجعه کنید یا با متخصص Vastu تماس بگیرید تا در محل زندگی تان حاضر شوند.

روش های دفع انرژی منفی از خانه

دفع انرژی منفی از خانه با موسیقی تسکین دهنده یا آواز خواندن:

پخش موسیقی ملایم و آواز خواندن با ارتعاش بالا، به طرز شگفت آوری می تواند حال و هوای محیط را دگرگون سازد.

استفاده کردن از روغن های حقیقی:

آیا می دانید که روغن های واقعی دارای توان برطرف کردن تمامی درد و رنج هایتان هستند و روحیه مثبتی در شما ایجاد می کنند؟ تهیه اسپری خانگی با روغن های ضروری مثل اسطوخودوس می تواند فواید و مزایای زیادی داشته باشد و آن را می توان برای افراد دیگری نیز اسپری کرد تا هماهنگی دلپذیری را برایشان به ارمغان آورد.

اجازه دهید باد ملایمی در اتاقتان بوزد:

قوانین عمومی و اساسی نشاط، همواره، باقی اند. اجازه دهید گاها نسیم دلپذیر و تابش آفتاب از در و پنجره اتاقتان وارد شود. تهویه بسیار مهم است.

روش های دفع انرژی منفی از خانه

استفاده از کریستال های باطل کننده طلسم انرژی منفی:

تورمالین سیاه، کریستال مفیدی برای محافظت از خانه و نابودی انرژی های منفی آن است. این کریستال را در فضاهای اطراف خانه خود قرار دهید و آن را  مرکز مقدسی برای کامیابی خود تعیین کنید.

دفع انرژی منفی از خانه  با آب و نمک:

قرار دادن یک سطل آب و نمک در ورودی خانه خود، از ورود ارتعاشات و انرژی های نامناسب جلوگیری می کند. اینها تنها چند راه حل از میان هزاران راه حلی هستند که برای مقابله با انرژی منفی خانه وجود دارد. این راهکار ها موثر، ضروری اما در عین حال اساسی هستند. سادگی اغلب می تواند غرور آمیز باشد.

آیا تا به حال از این راهکارها برای دفع انرژی منفی از محیط اطرافتان استفاده کرده بودید؟ آیا نتیجه ای دیده اید؟ نظرات و تجربیات خود را با کاربران دکتر سلام به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید راه های جذب انرژی مثبت در خانه را نیز مطالعه کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید.