می دانید اصول فنگ شویی حیاط خانه چیست؟ چگونه می توانید یک فنگ شویی خوب در فضای باز منزلتان داشته باشید؟ امروزه بیشتر افراد در آپارتمان ها زندگی می کنند و حیاطی ندارند تا بتوانند اصول فنگ شویی را در آن برقرار کنند. اما شما به راحتی می توانید بعضی از قوانین و اصول فنگ شویی را در تراس خانه تان پیاده کنید و با این راهکارها انرژی مثبت را روانه خانه خود سازید. حتی افرادی که خانه شان، حیاط دارد با پیاده سازی این قوانین می توانند یک فنگ شویی خوب برقرار کنند. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام به بررسی اعمال قوانین و اصول فنگ شویی در تراس و حیاط خانه می پردازیم.

فنگ شویی در تراس و حیاط خانه

چگونه می توان فنگ شویی در تراس و حیاط خانه اجرا کرد؟ منقل کباب را در قسمت جنوبی خانه قرار دهید، یک دیوار پوشیده از گیاه در شرق خانه داشته باشید یا سمبل های نشان دهنده آب را در شمال خانه داشته باشید، ایده های فنگ شویی کثیری وجود دارند که می توانید به وسیله آن ها زندگی جدیدی به بالکن، تراس، پشت بام خانه خود یا هر قسمت بیرونی خانه خود، ببخشید. این قوانین ساده و قدیمی چینی را دنبال کنید و در تابستان در فضای بیرون خانه خود، حمام آفتاب بگیرید.

فنگ شویی حیاط خانه

مرتب کردن و تمیز کردن در فنگ شویی حیاط خانه

فضای باز زیادی ایجاد کنید، زیرا در این صورت چی (chi) یا انرژی مثبت می تواند در صورت عدم وجود مانع در راهش، آزادانه حرکت کند. هر درهم ریختگی در خانه تان وجود دارد را تمیز کنید. مبلمان رو جوری بچینید که فضای آزاد زیادی وجود داشته باشد. هر چیزی که روی زمین افتاده را بردارید و گل های پژمرده را دور بریزید. به طور خلاصه جوری فضای خانه را تمیز کنید که خانه خوشایند، راحت و پر از انرژی شود. در این صورت خانه شما تبدیل به پناهگاه راحتی برای استراحت، پس از یک روز طولانی می شود.

فنگ شویی حیاط خانه

قرار دادن منقل کباب

منقل کباب را در سمت جنوب خانه قرار دهید، در این صورت ین و یانگ (یگانگی متضاد ها) تمام تلاششان را برای هماهنگی و کار کردن با هم انجام می دهند. هر یک از پنج عنصر _ آتش، خاک، فلز، آب و چوب_ باید در ۹ قسمت فنگ شویی قرار گیرند. منقل کباب، نشان دهنده آتش است پس باید در قسمت جنوبی خانه واقع شود. از آن جایی که آتش نماد شکوفایی است و با تحرک و پویایی در ارتباط است، قرار دادن آن در جای مناسب به شما این اطمینان را می دهد که مهمانی هایی که برگزار می کنید مطابق میل دوستانتان باشند.

فنگ شویی حیاط خانه

قرار دادن عنصر آب در فنگ شویی حیاط خانه

با توجه به اصول فنگ شویی، سمبلی که نشان دهنده عنصر آب است را در قسمت شمالی خانه قرار دهید. می توانید از یک حوض کوچک یا فواره آب کوچک استفاده کنید. ترجیحا از آب جاری استفاده کنید، زیرا آب جاری که در قسمت شمالی خانه قرار دارد شکوفایی و رونق را با خود برای شما به همراه می آورد. صدای آب جاری به آرامش ذهن و تمدد اعصاب کمک می کند.

فنگ شویی حیاط خانه

کاشتن گیاهان برای بهتر شدن فنگ شویی حیاط خانه

پر کردن قسمت جنوب شرقی و شرق تراس خانه با گل و گیاه، حس خوبی را منتقل می کند. گیاه نماد بخشش و سلامتی است. از گیاهان بالا رونده از روی دیوار، گیاه بامبو و مبلمان چوبی و عناصر طبیعی، تا جایی که می توانید در خانه خود استفاده کنید. هنگامی که صحبت از گل و گیاهان رنگی می شود، بوی آن ها باعث تندرستی شده و نیز تراس خانه شما را پر از انرژی مثبت می کنند، این تاثیر وقتی که گیاهان در جای درست قرار گیرند بیشتر هم می شود. تمام گیاهان نارنجی، بنفش و قرمز رنگ از جمله یاس بنفش و شمعدانی را باید در قسمت جنوبی خانه قرار دهید. در حالی که گل های سیاه و آبی همچون اسطوخودوس و گل فراموشم نکن باید در قسمت شمال خانه قرار گیرند. گل و گیاهان سفید رنگ باید در شمال غرب و قسمت های غربی خانه و تراس قرار گیرند. در حالی که گیاهانی با رنگ های صورتی، بژ و گل هایی با تن زرد روشن باید در شمال شرق و جنوب غرب خانه قرار گیرند.

فنگ شویی حیاط خانه

میز و صندلی مناسب در فنگ شویی حیاط خانه

از یک میز گرد و دایره ای شکل استفاده کنید، گلدان های گل دایره ای هم انتخاب مناسبی هستند، زیرا خطوط صاف و دایره ای باعث ایجاد آرامش در فضای اطراف می شوند، این در حالی است که خطوط تیز و دارای زاویه تند، حس عدم اطمینان را به فرد منتقل می کنند.

فنگ شویی حیاط خانه

استفاده از عناصر فلزی

از عناصر فلزی استفاده کنید، این عناصر می توانند در مبلمان، در گلدان یا در زنگوله های بادی قرار داشته باشند. عناصر فلزی باید در قسمت شمال غرب و غرب خانه قرار گیرند. موقعیت این وسایل روی قدرتی که می توانند منتقل کنند تاثیرگذار است و می توانند یک مکان خشک و بی حس را به جایی پر از حس ارتقاء و خلاقیت تبدیل کنند.