نقشه خانه در فنگ شویی باید چگونه طراحی شود؟ شروع فنگ شویی برای خانه کاری آسان است به شرطی که این کار را اصولی شروع کنید و آرام آرام به مراحل پیچیده تر برسید. بعد از تکمیل این هفت مرحله، می توانید وارد مراحل پیچیده تر فنگ شویی شوید. مهم ترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که به آسانی شروع کنید، سرگرم شوید و از این پروسه لذت ببرید. هدف فنگ شویی همین است. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام در مورد نقشه خانه در فنگ شویی و هفت اصل فنگ شویی برای معماری صحبت خواهیم کرد.

۱- نقشه خانه در فنگ شویی – درهم ریختگی را تمیز کنید:

از شر هر چیزی در خانه که به آن علاقه ندارید خلاص شوید. تمیز کردن درهم ریختگی پروسه ای زمان بر و انرژی بر است و مثل درمان عمل می کند. به عبارت دیگر این کار به شما کمک می کند که فشار را جدی نگیرید. این مرحله را رد نکنید زیرا این مرحله برای هماهنگی و نظم خانه و ایجاد انرژی فنگ شویی ضروری است.

نقشه خانه در فنگ شویی

۲- نقشه خانه در فنگ شویی – از کیفیت نور و هوای خانه، اطمینان حاصل کنید:

هوا و نور دو عامل اساسی به منظور افزایش انرژی در نقشه خانه در فنگ شویی هستند (که به این دو chi هم می گویند). پنجره ها را تا حد امکان باز بگذارید، تا هوا به گیاهانتان بتابد. می توانید از هواکش هم استفاده کنید. تا جایی که می توانید نور طبیعی را وارد محیط خانه خود کنید. سعی کنید از لامپ هایی که تمام طیف رنگ ها را دارند استفاده کنید.

نقشه خانه در فنگ شویی

۳- نمودار انرژی خود را مشخص کنید:

نمودار انرژی فنگ شویی یا باگوآ (Bagua) خانه خود را مشخص کنید، این کار را با استفاده از یکی از دو روش فنگ شویی انجام دهید، یکی از این دو راه، گروه کلاسیک باگوآ یا شبکه BBT می باشد. پس از تعریف باگوآ، متوجه می شوید که چه مناطقی از خانه تان به جنبه های خاصی از زندگی تان متصل هستند. برای مثال در فنگ شویی سنتی، فنگ شویی جنوب شرقی خانه به جریان ثروت در زندگی وابسته است.

نقشه خانه در فنگ شویی

۴- نقشه خانه در فنگ شویی – آشنایی با پنج عنصر اساسی در فنگ شویی:

از پنج عنصر فنگ شویی- چوب، آتش، خاک، فلز و آب- برای ایجاد توازن و ارتعاشات انرژی در سرتاسر خانه خود استفاده کنید. برای مثال، اگر قصد شما جذب موفقیت است، می توانید از عناصر فنگ شویی چوب و آب در قسمت جنوب شرقی خانه خود استفاده کنید. اگر قصد شما ارتقاء سلامتی است، می توانید از گیاهان شاداب در خانه استفاده کنید (که نشان دهنده عنصر چوب فنگ شویی است). همچنین می توانید از مبلمانی که قسمتی از آن ها چوبی است در قسمت شرقی خانه خود استفاده کنید.

نقشه خانه در فنگ شویی

۵- عنصر فنگ شویی ماه تولد خود را پیدا کنید:

عنصر فنگ شویی ماه تولدتان را پیدا کنید، این کار به شما کمک می کند که خانه ای بسازید که از انرژی شما حمایت کرده و انرژی شما را بالاتر ببرد. برای مثال اگر عنصر ماه تولد شما آتش است، می تواند از مواردی که سمبل و نشان دهنده آتش هستند استفاده کنید. این سمبل ها شامل این موارد هستند: مثلث، رنگ هایی با تن آتش مثل قرمز، نارنجی، بنفش، ارغوانی، صورتی و زرد. در این صورت به یک سمبل عنصر چوب در خانه خود نیاز دارید زیرا چوب باعث پرورش آتش می شود. در چرخه سازنده پنج عنصر فنگ شویی، چوب باعث تغذیه رسانی به آتش می شود.

نقشه خانه در فنگ شویی

۶- نقشه خانه در فنگ شویی – راه شانس و عدد کوآ (kua number) خود را بیابید:

پیدا کردن این دو مورد باعث پر انرژی شدن شما و پیدا کردن جهت فنگ شویی مناسب می شود. از این مورد به عنوان راهنما استفاده کنید تا جای تخت خواب، میز ، صندلی و میز غذا خوری خود را به درستی تنظیم کنید. برای مثال، اگر عدد کوآ شما یک است بهتر است مبلمان به یکی از جهت های زیر متمایل باشد: جنوب شرقی، شرق، جنوب و شمال.

نقشه خانه در فنگ شویی

7- درباره کیفیت انرژی در خانه تان بیندیشید:

همیشه درباره انرژی موجود در خانه تان و تاثیری که روی خوشی و سلامتی شما می گذارد، بیندیشید. همیشه توجه بسیار زیادی به “اصول سه گانه” فنگ شویی داشته باشید. این سه اصل که شامل تخت خواب، حمام و آشپزخانه شما هستند با سلامتی شما پیوند عمیقی دارند. در دنیای انرژی، هیچ چیزی ثابت نیست، پس دائما به تاثیرات این سه اصل توجه کنید. انرژی صحیح را پذیرفته و ارتقاء ببخشید زیرا این کار باعث می شود که محیط خانه خود را سالم و شاد نگه دارید.

نقشه خانه در فنگ شویی

تشخیص خوب بودن نقشه خانه در فنگ شویی

اگر شما می خواهید فنگ شویی قابلی در نقشه خانه فعلی خود ایجاد کنید یا به دنبال خرید خانه جدیدی با فنگ شویی خوب هستید، راهنمایی های ساده و پایه ای وجود دارند که می توانند در تشخیص انرژی خوب به شما کمک کنند. بیایید به مناطق اصلی که مسئول ایجاد انرژی خوب فنگ شویی در یک خانه هستند، نظری بیفکنیم.

نقشه خانه در فنگ شویی  – ارزیابی محیط بیرونی منزل:

 یک خانه با فنگ شویی خوب، هیچ  انرژی شاچی (مهاجمی) یا سی چی (ضعیفی)، در چشم انداز اطراف خود ندارد. با دقت و با چشمانی باز، محیط خارج از منزل خود را بررسی کنید. آیا شما در یک خانه ای که در کوچه بن بستی واقع شده، زندگی می کنید، یا در بر خیابان (چهار راه) زندگی می کنید؟ آیا محل زندگی تان نزدیک راه آهن است؟ آیا حیاط پشتی شما سراشیب است؟ معمولا خانه هایی با این شرایط، فنگ شویی را به چالش می کشند که باید مدیریت شوند. ایجاد یک باغچه زیبا، صرف نظر از اینکه چقدر کوچک باشد، انرژی مفید فنگ شویی را به خانه شما جلب می کند و می تواند چنین شرایطی را جبران کند.

نقشه خانه در فنگ شویی

جریان انرژی از درب روبرویی:

یک خانه با فنگ شویی خوب، جریان انرژی ملایم، فراوان و با صفایی از درب روبرویی دارد. آیا جریان چی (chi) یا  فنگ شویی در مسیر درب ورودی شما، مسدود شده است؟ آیا یک درخت بزرگ یا هر ویژگی دیگری جریان هوای درب ورودی شما را مسدود کرده است؟ اغلب، بهبود فنگ شویی درب جلویی، آسان است. مسئله، ممکن است صرفا یک رنگ فنگ شویی بهتر یا فلز آلات جدید باشد. آیا مسیر در ورودی خود را با استفاده از سطل های بازیافت زباله، گلدان های قدیمی یا کفش هایی که جلوی درند مسدود کرده اید؟ چنین مسائلی به راحتی جبران پذیرند.

نقشه خانه در فنگ شویی  – جریان انرژی از در ورودی اصلی:

یک خانه با فنگ شویی خوب، دارای در ورودی اصلی است که برای دریافت، تقویت و هدایت انرژی وارد شده فنگ شویی، طراحی شده است. این انرژی، روح کل خانه شما را تغذیه می کند و انرژی خوبی در سراسر خانه ایجاد می کند. اولین چیزی که حین ورود به خانه تان می بینید چیست؟ یا جایی که بلافاصله برای آن انرژی (توجه) می گذارید؟ به راستی آیا نظرتان به حمام نزدیک درب جلویی یا آینه ای که در پشت در قرار دارد جلب نمی شود؟ آیا شما راه پله ای روبروی درب جلویی دارید؟ شاید درب ورودی شما، هم ردیف درب پشتی تان باشد تا بیشترین انرژی بلافاصله وارد فضای خانه تان شود. همه این شرایط پابند فنگ شویی خوب هستند. برای فنگ شویی خوب، انرژی باید وارد خانه گردد، سپس از طریق تمام اتاق ها، به ویژه آشپزخانه و اتاق خواب، هدایت شود.

نقشه خانه در فنگ شویی

قوی ترین فنگ شویی سه گانه:

خوب بودن یک نقشه خانه در فنگ شویی ، به داشتن فنگ شویی خوب در سه مرکز اصلی انرژی خود، یعنی: اتاق خواب، آشپزخانه و حمامش بستگی دارد. اطمینان حاصل کنید که هر سه منطقه دارای پایه قوی فنگ شویی باشند و همیشه از کیفیت انرژی در این سه مرکز آگاهی داشته باشید. خانه ای که اتاق خواب، آشپزخانه و حمام خوبی نداشته باشد، خانه با فنگ شویی خوب تلقی نمی گردد.

نقشه خانه در فنگ شویی  – به دنبال انرژی تازه باشید:

یک خانه با فنگ شویی خوب، خانه ای است که توسط انرژی تازه، پر نشاط، و جریان آزاد باد تغذیه شود و هیچ انرژی راکد، قدیمی یا مسدود شده ای در هیچ جایی از آن خانه وجود نداشته باشد. همه چیز در اطراف ما، در جریان ثابت و در تغییر ثابتی هستند. بنابراین، حتی پس از ایجاد یک پایه قوی فنگ شویی، کار همچنان ادامه دارد. به حفظ طراوت و جریان انرژی عادت داشته باشید، و بسیار مواظب باشید تا مناطقی در منزل تان ایجاد نکنید که در آن انرژی گیر و راکد باشد.

حبس و یا رکود انرژی در منطقه خاصی از خانه تان، دیر یا زود سبب رکود بخشی از زندگی تان می شود. از شر شلوغی ها با پاکسازی صندوق خانه، زیرزمین و گاراژ خانه خود خلاصی یابید و هنگامی که این مناطق تمیز هستند، اجازه ندهید که در هم و برهم شوند. حداقل یکبار در هفته نکات پایه ی پاکسازی محیط را به کار بندید. انرژی تازه فنگ شویی، آیتم های دکوراسیون خود را، در فضای تمیز، هوای تازه، محیط پر نور و پر انرژی و شاد، بهتر نشان می دهد.

نقشه خانه در فنگ شویی

ادامه بررسی ها:

زمانیکه سعی بر بهبودی نقشه خانه در فنگ شویی می کنید، گام به گام پیش بروید، تا غرق اطلاعات نشوید. اول و مهمتر از همه اینکه، به حس خود اعتماد کنید و به شیوه خود گام بردارید. خب بالاخره، این خانه شماست و زمانی که در خانه خود تغییراتی ایجاد می کنید، نیاز به این دارید که احساس کنید، صاحب اختیار و قدرت هستید. روی مفهوم فنگ شویی خوب کار کنید. آیا می خواهید در مورد فنگ شویی در اتاق خواب و فنگ شویی ثروت بیشتر بدانید؟