سایه ابرو ( میکروشیدینگ ) بسیار ظریف تر از سایه ابرو همراه با تیغ (میکروبلیدینگ) بوده و در واقع نوعی تکنیک آرایشی نیمه دائم برای خط ابروهای نازک، بسیار روشن یا ابروهایی که بسیار نازک هستند، می باشد. برخلاف میکروبلیدینگ ، میکروشیدینگ ابروهای بسیار نازک را با استفاده از نقطه های ریز از موهای طبیعی تر پر می ­کند و این روش برای پوست های چرب و حساس مطمئن است. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ می پردازیم.

میکروشیدینگ در مقایسه با میکروبلیدینگ

هر شخصی مدل ابرو خاص خودش را دارد، پس در نتیجه مهم است که برای گرفتن بهترین نتیجه از این کار روشی را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید. اگر شما همیشه تصور داشتن ابروهای عالی در ذهن خود را داشته اید اما به دلیل آسیب های وارده از روش میکروبلیدینگ به پوست های حساس نمی ­توانید از این روش استفاده کنید، ممکن است بخواهید از روش امن تر میکروشیدینگ استفاده کنید.

میکروشیدینگ

با توجه به نوع پوست شما و نوع ابروی مورد نظرتان، متخصص ابرو ممکن است یکی یا تمام روش های زیر را به منظور طراحی هر چه بهتر ابرو برای شما پیشنهاد دهد. در روش میکروبلیدینگ از یک ابزار دست ساز آرایش دائم (معمولا یک دسته از سوزن های متعدد) برای طراحی موهای فوق العاده ای که مانند موهای طبیعی به نظر می ­رسند، استفاده می شود.

میکروپیلینگ روشی است که به نام Feathered Browo ابداع کننده روش Kristie Streicher نام گذاری شده است. در این روش از موهای طبیعی فرد به عنوان پایه کار استفاده شده و ابروی جدید را با ابروی قدیمی و اصلی به منظورجلوه  طبیعی تر کار ترکیب می ­کنند.

میکروشیدینگ روشی است که در آن جراحات ضعیف یا نازک را با استفاده از یک ابزار دستی تیغ مانندی ایجاد می­کند، که نقاط کوچک و پین مانند را در یک الگوی شیبدار  به صورت اثرات پودری نیمه دائمی طراحی می کند.

تمام این روش های ذکر شده تحت مجموعه بزرگ میکرو بلیدینگ ابرو هستند. هر چند تمام این روش ها از نظر ابزار کاربردی (خصوصا برای ایجاد نقطه هایی در پوست با استفاده از ضربه) متفاوت هستند، تمامی آن ها با قرار دادن رنگ دانه هایی در زیر پوست مانند تتو به نظر می ­رسند.

از آنجا که در روش میکروشیدینگ باید از برش های ریزتر و کوچک تر برای قرار دادن رنگ دانه ها استفاده کرد، این روش سبب تحریک کمتر پوست های حساس می ­شود.

در میکروشیدینگ از روش ترسیمی متفاوتی در مقایسه با تیره کردن رنگ دانه های ابرو در روش میکروبلیدینگ استفاده می ­شود. بنا به گفته بوکا راتا متخصص پوست جفری فروموتز ” میکروشیدینگ ابرو هایی سفت تر و متراکم تری را با استفاده از نقطه هایی از رنگدانه به جای خط تیره در ابرو ایجاد می ­کند و نتیجه آن به صورت پودر ابرو است.

نوع پوست تنها فاکتور مهم برای انتخاب روش ایجاد ابروی دائمی نیست. بخش زیبایی شناختی نیز در این زمینه وجود دارد. میکروشیدینگ برای افرادی مناسب است که به دنبال جذابیتی بیش از روش های مرسوم آرایش ابرو هستند.

نقاط کوچک نقطه نقطه در میکروشیدینگ بسیار ظریف بوده و نیازی به تنظیم های دقیق ندارند. به علت داشتن ظاهر شیب دار، به میکروشیدینگ ابروی پر شده با پورد نیز می­گویند.

به گفته دکتر فروموتز” این شیوه برای افرادی مناسب است که به دنبال ظاهری طبیعی و در عین حال خواهان ابرو هایی مرتب شده و واضح هستند که مجبور نباشند هر روز صبح به آرایش مجدد ابروی خود نیاز داشته باشند. “

میکروشیدینگ

ماندگاری روش میکروشیدینگ چقدر است؟

میکروشیدینگ در واقع یک روش اصلاحی نیمه دائم است و با مراقبت های مناسب می­تواند به مدت یک تا سه سال باقی بماند. انجام روتوش کاری و ترمیم هم می ­تواند در ماندگاری طولانی مدت این روش موثر باشد.

از آنجا که در این روش جدید خط هایی از موهای طبیعی از میکروبلیدینگ توسط نقاط کوچکی جایگزین می شوند، ماندگاری آن از میکروبلیدینگ معمولی با میانگین ماندگاری دو سال بیشتر است. توجه داشته باشید که عواملی همچون نوع پوست، مراقبت های بعد از استفاده از این روش و سبک زندگی بر میزان ماندگاری خط ابرو دائمی تاثیر دارند.

قیمت میکروشیدینگ چقدر است؟

چون این روش تقریبا شیوه آرایشی جدیدی محسوب می­شود، محاسبه میانگین هزینه های آن سخت است. اما هزینه های میکروشیدینگ تقریبا نزدیک به هزینه های میکروبلیدینگ است.

چند جلسه برای انجام این کار مورد نیاز است؟

ممکن است تنها در یک جلسه به خط ابرو دلخواه خود با استفاده از میکروشیدینگ برسید، اما ما این توصیه را به شما نمی ­کنیم. معمولا این فرآیند به مشاوره، به جلسات پردازش دو ساعته و طولانی تر و در نهایت بعد از چند هفته به یک جلسه روتوش کاری نیاز دارد.

برخی روش ها نیازی به جلسه نهایی روتوش کاری ندارند، مخصوصا وقتی از میکروشیدینگ روشن استفاده شده باشد. روش انتخابی شما مورد استفاده قرار می ­گیرد و نتایج مورد نظر شما، تعیین کننده میزان هزینه و وقتی است که برای آن مورد نیاز است.

میکروشیدینگ

آیا این روش باعث آسیب هم می ­شود؟

برخی افراد میزان درد احساس شده در روش میکروبلیدینگ را این طور توصیف می­کنند که گویی با یک کاغذ نازک پوست آن ها بریده شده باشد، اما در روش میکروشیدینگ به دلیل استفاده از تکنیک نقطه ای درد بسیار کمتری از سوی افراد گزارش شده است. فقط مقداری درد در زمانی که پوست را کمی چاک می ­دهند احساس می ­شود.

برخی افراد حرفه ای در انجام میکروبلیدینگ از عامل های بی حس کننده، قبل از شروع رسیدگی به خط ابرو استفاده می ­کنند تا هر جلسه فرد احساس راحت تری داشته باشد.

آیا اثرات جانبی در استفاده از روش میکروشیدینگ وجود دارد؟

اثرات جانبی میکروشیدینگ شبیه اثرات جانبی میکرو بلیدینگ است. اگر شما به دنبال داشتن خط ابرو های لطیف، طبیعی با نقاط ریزتر هستید، فرد پردازش کننده باید لایه غشایی پوست را با استفاده از سوزن باز کند و به همین دلیل باعث ایجاد جراحت در شما خواهد شد.  خلاصه این که این روش می تواند باعث بروز عفونت در پوست شما بشود.

اثرات جانبی معمول در این روش شامل خارش، قرمزی، پوف کردن و ورم کردن پوست بعد از انجام رسیدگی به ابرو است. ریسک های خطرناک دیگری مانند عفونت هپاتیت و ایدز برای افرادی که به کارورهای غیر حرفه ای برای انجام این کار اعتماد می ­کنند نیز وجود دارد.

میکروشیدینگ

آیا هر کسی می ­تواند از روش میکروشیدینگ برای ابروهای خود استفاده کند؟

شرایط اندکی وجود دارند که مانع از دستیابی شما به روش میکروشیدینگ می ­شوند. از قبیل:

  • حاملگی یا شیر دادن نوزاد
  • وجود بیش از اندازه محافظ های چربی در پوست (پوست چرب)
  • پوست های بسیار حساس
  • داشتن جوش های شدید پوستی
  • داشتن سابقه کلوئید یا زخم های هیپرتروفیک
  • داشتن آلرژی به بی حسی موضعی یا جوهر خالکوبی
  • داشتن بثورات  جلدی در ناحیه مانند اگزما یا پسوریازیس
  • داشتن خالکوبی محو نشده در آن منطقه از پوست

همیشه قبل از گرفتن نوبت برای انجام عمل میکروشیدینگ با پزشک خود مشورت کنید.

برای دوران ریکاوری چه اقداماتی را باید انجام داد؟

انجام فرآیند های بهبودی برای تضمین موفقیت طولانی مدت این روش بسیار مهم است. فرد اصلاح کننده ابروی شما استفاده از تمیزکننده های مناسب و کرم های بعد از درمان را برای التیام بهتر زخم ها و جلوگیری از بروز عفونت به شما توصیه خواهد کرد.

مراقبت های روزانه از پوست شما ممکن است بعد از انجام میکروشیدینگ تا مدتی تغیر کند. به این شکل که شما نباید تا چند روز پوست خود را بشویید و از وسایل آرایشی استفاده نکنید تا زمانی که زخم های کوچک در پوست شما به خوبی التیام پیدا کنند. مهم است که از لمس کردن یا تحریک کردن ابروی خود تا زمانی که به طور طبیعی بهبود پیدا کند، جلوگیری کنید.

میکروشیدینگ

روش ترکیبی

از آن جا که روش میکروشیدینگ بسیار ظریف است، از این روش به صورت ترکیبی با میکروپیلینگ، میکرو بلیدینگ و دیگر روش های ایجاد خط ابرو دائمی استفاده می ­شود. در حقیقت بیشتر اجرا کنندگان این کار از روش مرسوم میکروبلیدینگ در کنار روش میکروشیدینگ استفاده می ­کنند، مخصوصا در مراجعه کنندگانی که ابروهای نازکی دارند و کسانی که به دنبال ابروهای برجسته تر هستند. همچنین افرادی که پوست خشک و سختی دارند.

یک اجراکننده خوب و آموزش دیده نیز ممکن است از میکروشیدینگ برای پر کردن مناطق خاصی از خط ابرو استفاده کند، در حالی که در بقیه خط ابرو از شیوه های درمانی استاندارد برای رفع خالی شدن ابرو استفاده کند.

میکروشیدینگ

نتیجه گیری نهایی

میکروشیدینگ می ­تواند به عنوان روش های آرایشی، زیبایی شناسی و آرایشی دائمی برای افراد متفاوت اجرا شود. مطمئن شوید که شخص حرفه ای که دارای دانش کافی در زمینه هنر است و دوره های تخصصی میکروشیدینگ را با دریافت مدرک آرایش های دائمی حرفه ای یا کلاس های آرایشگری قابل قبول سپری کرده است.

بعد از پیدا کردن فرد حرفه ای قابل اعتماد برای اجرای این عمل بر روی ابرو خود، مدتی را برای تمرکز کردن بر روش خاص حرفه ای آن فرد صرف کنید. میکروشیدینگ بیشتر شبیه به هنر است تا علم. تکنیک و زیبایی شناختی هر هنرمندی با هنرمند دیگر متفاوت است.

بررسی اینستاگرام، فیس بوک یا وبسایت فرد اجرا کننده این روش می ­تواند به شما در تعیین اینکه آیا رویکرد آنها با نتیجه ایده آل شما منطبق است یا نه، کمک کند.