Drinking-soda-is-depressing
همانطور که توسط دیلی میل منتشر شده است، یک مطالعه اخیر کارشناسان  ایالات متحده نشان داد  اگر میخواهید افسرده نشوید  بجای نوشابه از قهوه استفاده کنید 

در مجموع 265،000 زن و مرد با سن 50-71 سال در این مطالعه شرکت داشته اند. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، محققان دریافتند که پاسخ دهندگانی که بیش از چهار قوطی  نوشابه در روز نوشیدند خطر ابتلا به افسردگی 30 درصد بود.

محققان همچنین گمان می برند که شیرین کننده های مصنوعی، آسپارتام در نوشابه ، علت اصلی افزایش خطر ابتلا به افسردگی در میان پاسخ دهندگان است.

“در واقع،  در یافته های ما مکانیسم های بیولوژیکی  به خوبی درک نشده است. با این حال، شواهد  نشان می دهد که  کسانی که  این نوع نوشیدنی ها را می نوشند چون دارای شیرین کننده های مصنوعی هستند  دارای  جسم روان  ضعیفی هستند، ددکترDr. Honglei Chen    در این کنفرانس از آکادمی نورولوژی آمریکا توضیح داد : قهوه خورها که تمایل به نوشیدن چهار فنجان در روز دارند خطر ابتلا به استرس 10 درصد نسبت به کسانی که قهوه نمی نوشند زیادتر است. دکتر Dr. Honglei Chen    گمان می برند که اثرات کافئین موجود در قهوه باعث تحریک مغز برای جلوگیری از یک افسردگی است

این مطالعه همچنین نشان داد که بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که نوشابه خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، چاقی،  شکنندگی استخوان ها ، و سرطان پانکراس همراه است.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد