رفتارهای مناسب مردان با شخصیت چگونه است؟ شخصیت خوب و مورد پستد یکی از رازهای موفقیت در زندگی و مسائل کاری است. رفتار شایسه و مناسب می تواند شما را از یک فرد عادی به یک فرد موفق تبدیل کند و زندگی اجتماعی شما را تغییر دهد. ما در این مطلب سعی کرده ایم که شما را با انواع خصوصیات یک مرد با شخصیت آشنا کنیم. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام به بررسی رفتارهای مناسب مردان با شخصیت می پردازیم.

مردان با شخصیت

لبخند بزنید

مردم در سه ثانیه اول هر ملاقات شروع به درک و شناخت شما می کنند، بنابراین ملاقات ها و قرار های خود را با لبخند شروع کنید. این کار علاوه بر اینکه یک حس و تصور خوب راجع به خود را ایجاد می کند، ممکن است سبب بهبود خلق و خوی شما شود، به کاهش استرس و فشار کمک کند، سیستم ایمنی بدن شما را بالا ببرد و فشار خونتان را به طور مختصر پایین آورد.

اهدافتان را با اشتیاق دنبال کنید

اهدافتان را با شور و اشتیاق دنبال کنید و برای رسیدن به آنها دست و پنجه نرم کنید. یک راه برای پیدا کردن احساسات و علاقه ی شما این است که فکر کنید به عنوان یک کودک چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی شما را خوشحال خواهد کرد. این یک سرنخ کلیدی برای پیدا کردن چیزی است که شما را تحریک می کند.

تمرکز بر بخش روشن زندگی

تمرکز بر نقاط قوت و مثبت می تواند بدن شما را تحریک کند. این حتی ممکن است که علائم پیری را کندتر کند و به شما کمک کند که بیماری ها را نیز شکست دهید. روش های کارآمد در زندگیتان را بشناسید و برنامه ای برای بهتر شدن آنها آماده کنید. از آنچه که خوب است و شما را به سمت جلو حرکت می دهد، قدردانی کنید.

به جلو حرکت کنید و ورزش کنید

با این کار شما درخشندگی ذهنی به دست می آورید، بزرگ می شوید و سلامت روحیتان بهتر می شود. هدف 30 دقیقه ورزش در روز به مدت 5 روز در هفته برای کمک به کنترل قند خون، قویتر شدن جسم و کمک به بدن شما از سر تا پایتان می شود.

موقع خوردن غذا باکلاس باشید

موقع سرو غذا چنگال خود را به بهترین شیوه بگذاریددر بشقاب بگذارید. روش های خوب نشستن بر سر میز، نشان دهنده ی رفتار شایسه و باکلاس شما است. بهترین روش های نشستن بر سر میز برای دنبال کردن، عبارتند از: حفظ وضعیت خوب، بستن دهان موقع جویدن غذا، استفاده از دستمال سفره و خودداری از ترک میز بلافاصله پس از خوردن غذا.

توجه به نظافت

دست های خود را 20 ثانیه قبل از شروع به آشپزی و یا میل کردن غذا و همچنین بعد از استفاده از توالت بشویید. شستن دست ها یکی از ساده ترین و ارزانترین روش های پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا در تمام طول سال است. شما می توانید به جای آب و صابون از ضدعفونی کننده های بر پایه ی الکل استفاده کنید.

تمیز و خوشبو باشید

بوی خوب و تمیز می تواند به شما احساس خوبی دهد و اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و شما را در نظر دیگران بهتر کند. لباس های تمیز بپوشید و هر روز بعد از کار، دوش بگیرید. عطرها، شامپوها، صابون و اسپری هایی با رایحه ای که دوست دارید پیدا و استفاده کنید. برای داشتن یک نفس تازه، مسواک و نخ دندان و شوینده های دهان تهیه کنید و توصیه های دندان پزشک را دنبال کنید. در صورت استفاده از مواد خوشبو کننده، مقدار مناسبی از آنها را به کار برید و زیاده روی نکنید.

مردان با شخصیت

لباس های مناسب و خیره کننده بپوشید

برای جلب توجه کردن، لباس هایی با ترکیب رنگ های سیاه، سفید، خاکستری یا آبی بپوشید. جوراب های همرنگ با کراوات به پا کنید و کفش های تیره و واکس شده بپوشید. مو و ناخنهایتان را تمیز و کوتاه کنید و از جواهرات و سایر اکسسوری ها کمتر استفاده کنید.

مهربان و مودب باشید

مهربان بودن با اطرافیانتان نشان دهنده ی این است که برای آنها ارزش قائل هستید. برای مهربان بودن تمرین کنید. در مورد دیگران و کارهایی که می توانید برای آنها انجام دهید، فکر کنید. آنها متوجه این مهربانی شما خواهند شد و تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. تحقیقات نشان می دهد که محبت و مهربانی کردن به دیگران، به شما کمک خواهد کرد که احساس بهتری در مورد خودتان داشته باشید.

وقت شناس باشید

وقت شناس بودن به دیگران ثابت می کند که شما برای آنها احترام قائل هستید. می توانید برای قرار ملاقات های خود از دفترچه های روزانه استفاده کنید و برای یادآوری جلسات و کارهایتان از آلارم های یادآوری بهره ببرید. بهتر است شب قبل از رویدادهای بزرگ و جلسات، برای آنها آماده شوید.

زمان های خاصی را برای خود تنظیم کنید

در لا به لای کارهای روزمره، زمانهایی را برای خود اختصاص دهید. به یاد داشته باشید که با این کار وقت خود را هدر نمی دهید و به عنوان وقت تلف شده به آن نگاه نکنید. با این کار شما انرژِی خود را بازمی یابید، استرس و نگرانی را از خود دور می کنید و به شما امکان لذت بردن و کشف کردن را می دهد.

با صدای بلند و از ته دل بخندید

خنده به بدن شما و به ویژه قلبتان کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد خنده برای رگ های خونی شما مناسب است و می تواند به بهبود بیماری های قلبی کمک کند. همراه با دوستانتان یک فیلم خنده دار و یا یک نمایش کمدی ببینید و از آن لذت ببرید. توجه داشته باشید که خنده و سلامتی با هم در ارتباط هستند.