شما رابطه ی خود را به گرمی شروع کردید و هرگز در رابطه جنسی دچار مشکل نمی شدید. اما بعد از مدتی از شدت آن عشق بازی های نصفه های شب، بدون خود نمایی فکرهای شهوت انگیز و پیام ها و حرف های با نشاط، شروع به از بین رفتن کرد. چه اتفاقی افتاده؟ در حالی که این یک چیز نرمال است که هیجان و شور و اشتیاق اوایل رابطه در طول زمان کم شود، اما اگر شما کمتر از یک بار در ماه رابطه جنسی داشته باشید، به احتمال زیاد عوامل دیگری برای توضیح این موضوع وجود دارد. دلایل اینکه شما این کار را به اندازه ی کافی انجام نمی دهید، ممکن است تعجب آور باشد. این دلایل ممکن است از استرس تا استفاده ی بیش از حد از تکنولوژی باشد. در این مقاله از بخش جنسی دکتر سلام، 7 مانع رایج رابطه جنسی و چگونگی غلبه بر آنها، آورده شده است.

کاهش رابطه جنسی و خستگی زیاد

خستگی فیزیکی می تواند بر روی رابطه ی جنسی و میل شما تاثیر گذار باشد. دکتر فیلیپ روتر که یک روانشناس در فیلادلفیا است می گوید: شما ممکن است به لحاظ جسمی و ذهنی بسیار خسته باشید که ایده ی رابطه ی جنسی برای شما سخت و دشوار باشد. راه حل دکتر روتر این است که زمان رابطه ی جنسی خود را به صبح ها تغییر دهید. او می گوید: مردان به طور معمول صبح ها با نعوظ بیدار می شوند، بنابراین نیمی از کار انجام شده است.

آمیزش/ رابطه جنسی در دوران بارداری

شما در یک روال عادی گیر افتاده اید

دکتر روتر می گوید: این کاملا برای شما و شریک زندگیتان کاملا طبیعی است که در ابتدا شور و هیجان و شهوت زیادی داشته باشید اما کم کم از میزان این جاذبه و کشش کاسته شود. اگر شریک زندگیتان با همان شیوه ی قبلی با شما رابطه جنسی ندارد، ممکن است که در یک عادت جنسی گیر افتاده باشد. در این صورت لازم است که کمی به رابطه ی خود انرژی دهید و در آن تغییرات ایجاد کنید. در نظر گرفتن پرنوگرافی زن و شوهر با هم، نقش بازی کردن، استفاده از اسباب بازی های جنسی و تلاش های ساده برای ایجاد موقعیت های جدید می توانند به شما کمک کنند.

شما در حالت مستی هستید

الکل و رابطه جنسی، رابطه ی پیچیده ای با هم دارند. دکتر روتر می گوید: تعجب آور است که اگرچه یک یا دو نوشیدنی ممکن است شما را در یک حالت روحی مناسب قرار دهد اما بیش از حد نوشیدن می تواند توانایی زن برای رسیدن به ارگاسم را از بین ببرد. همچنین در مردان نیز، زیاد نوشیدن الکل می تواند منجر به اختلال نعوظ شود. نوشیدن بیش از حد مشروبات الکلی حتی می تواند سبب تصمیم گیری های بدی در مورد حفاظت از STD و حاملگی شود. برای تجربه ی بهترین رابطه جنسی، نوشیدن حداکثر دو نوشیدنی کافی است.

دفعات نزديكی برای پسردار شدن

وجود تکنولوژی و وسیله های الکترونیکی در تختخواب

آیا شما به طور مداوم در حال چک کردن تلفن همراه خود، ایمیل زدن، بررسی نمرات ورزشی و یا گشت و گذار در اینترنت هستید؟ اگر تکنولوژی و وسیله های الکترونیکی هر شب با شما در تختخواب باشد، باید به داشتن رابطه جنسی کمتر فکر کنید. این موضوع نه تنها برای شریک جنسی شما سخت است بلکه باعث ناراحتی او می شود. اگر می خواهید در عشق ورزیدن پیشرفت کنید، این نکته را در خاطر داشته باشید که تخت شما باید تنها برای دو هدف استفاده شود: خواب و رابطه ی جنسی.

رابطه جنسی کم و احساس نارضایتی در مورد خود

اخیرا کمتر احساس جذابیت می کنید؟ این می تواند بر زندگی جنسی شما تاثیر گذار باشد. دکتر روتر می گوید: وقتی مردان و زنان در مورد خودشان احساس خوبی نداشته باشند، میل آنها به رابطه جنسی به طور چشم گیری کاهش می یابد. راه حل این مشکل چیست؟ اگر شریک زندگی شما یک احساس خشن دارد، آن چیزی را که در مورد ویژگی جنسی او حس می کنید با او درمیان بگذارید.

شما خیلی مضطرب هستید و یا استرس دارید

این مهم نیست که چه چیزی شما را عصبی و هیجان زده کرده است، زیرا حوادث استرس زا که در خارج از اتاق خواب اتفاق می افتد می تواند خلق و خوی شما در اتاق خواب را تغییر دهد. دکتر روتر می گوید: ما نمی توانیم خود را هم به صورت فیزیکی و هم به صورت احساسی در اختیار شریک جنسی خود قرار دهیم، اگر ذهن ما دچار استرس و اضطراب باشد. قبل از اینکه به تختخواب بروید با شریک زندگی خود صحبت کنید تا این ناراحتی و استرس ها از قلب شما خارج شود. سپس شما توانایی ریلکس شدن را خواهید داشت و به خلق خوی خوب برای رابطه جنسی خواهید رسید.

رابطه جنسی کم و کشمکش و دعوای بین زوجین

حتی جر و بحث های جزیی می توانند احتمال رابطه ی جنسی را از بین ببرند. دکتر روتر می گوید: زوج هایی که بهترین زندگی جنسی را تجربه می کنند، با هم با ملایمت رفتار می کنند. بنابراین مشکلات خود را با ملایمت به شریک جنسی خود بگویید و از جر و بحث دوری کنید.