راه های مقابله با پیری چیست؟ چگونه میتوان روند پیری را به تعویق انداخت؟ آیا تنها راه مقابله با پیری ، جراحی کردن است؟ برای اینکه دوباره جوان به نظر برسید لازم نیست که جراحی کنید. ما از افراد متخصص، پزشکان فعال در زمینه زیبایی در مورد فرآیند های پیشنهادی برای کمک به جوان تر به نظر رسیدن پرسیدیم. با این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام همراه ما باشید.

راه های مقابله با پیری

در ادامه روند پیری را در بخش های مختلف صورت مورد بررسی قرار می دهیم و به شما خواهیم گفت چگونه میتوان بدون جراحی به مقابله با پیری پرداخت.

مقابله با پیری

1- مقابله با پیری با بهترین راه برای برجستگی استخوان های گونه بدون عمل جراحی

به گفته دکتر چیو از منهتن بیچ ،کالیفرنیا؛ عاملی وجود دارد که همه ما با آن مقابله می کنیم؛ جاذبه، که در نهایت باعث شلی پوست ما می شود و همانطورکه سن زیادتر می شود ساختارهای حمایتی روی صورت کوچک می شوند و باعث می شود ظاهر ما خسته به نظر برسد.

به گفته او طبیعی ترین راه برای جوانسازی دوباره آن ناحیه استفاده از فیلر هیالورونیک برپایه اسید است، مثل رستیلن لیفت. هدف این نیست که گونه‌هایی بسازیم که اصلا در ابتدا وجود نداشت بلکه هدف این است که گونه ها را به حالت تناسب و تعادل خود برسانیم و یک برجستگی در صورت ایجاد کنیم.

یک جراح پلاستیک، ولوما را پیشنهاد می کند،” آن بی خطر است و تحت تایید FDA می باشد که بدون جراحی به گونه ها حجم می دهد.”

2- جایگزین های جراحی لیفت چشم چیست؟

جاذبه و زمان، عضلات ابروی ما را به پایین می کشند، بخصوص هنگامی که ما اخم می کنیم یا به ابروهای خود چین می دهیم. خب چه کاری می توانیم  بکنیم ، احساسات خود را خاموش کنیم؟ دکتر دیوید بنک، درماتولوژیست زیبایی از نیویورک، مونت کیسکو، بوتاکس را پیشنهاد می کند که انقباضات اعضلات صورت را ریلکس کرده و ناحیه را به بالا می کشد، و درمان ایده آلی برای صاف کردن چین و چروک پاکلاغی می باشد.

دکتر چیو از آخرین ابزارهای زیبایی برای درمان ناحیه تحت تاثیر استفاده می کند:  ” فرآیندهایی که از رادیوفرکانسی و اولتراسوند برای انقباض فیبرهای کلاژنی استفاده کرده، که باعث می شود پلک افتاده، سفت شود و چشم بدون جراحی باز شود.”

مقابله با پیری

3- مقابله با پیری با مزایای بوتاکس و دیسپورت نورومدولاتور

دکتر چیو طرفدار دیسپورت است که جلوی تشکیل چین و چروک را می گیرد.”دیسپورت عضلاتی که انقباض آنها در نهایت باعث ایجاد چین و چروک می شود را ریلکس می کند، مثل خطوط اخم بین ابرو ها، خطوط پنجه کلاغی، و خطوط افقی روی پیشانی. حتی درماتولوژیست ها می توانند از مهارت دست خود برای بالا بردن خط فک، بهبود لبخند لثه ای، یا چانه ناهموار استفاده کنند. مطالعات اخیر نشان داده که نورومدولاتورها می توانند برای بهبود کشسانی پوستی هم استفاده شوند.”

4- بهترین راه برای اینکه لب ها جوان تر به نظر برسند چیست؟

با افزایش سن خط هایی در اطراف دهان ظاهر می شوند که دلایل آن مختلف است: سیگار کشیدن، نوشیدن با نی، مکیدن سخت آب از بطری های ورزشی یا حتی غنچه کردن لب ها می تواند در نهایت باعث تشکیل چین و چروک شود. دکتر بنک از فیلرها، تزریق های چربی و لایه برداری لیزری برای کاهش بروز چین و چروک ها در ترکیب با کرم های شیمیایی و در کنار آن ابریژن میکرودرم استفاده می کند. دکتر چیو ابریشم رستیلن را برای پر کردن خطوط پر مانند دور لب ها و بالا بردن گوشه های افتاده لب پیشنهاد می کند.

مقابله با پیری

5- بهترین راه برای مقابله با تغییرات ایجاد شده به علت پیری در ساختار استخوانی صورت

شقیقه ها و گونه میانی معمولاً اولین نقاطی در صورت هستند که پری خود را از دست می دهند که عوامل مهمی در در جوان ماندن ظاهر هستند. دکتر چیو، اسکالپترا را برای از دست رفتن زیاد حجم پیشنهاد می کند زیرا “آن بدن شما را برای تولید کلاژن تحریک کرده که جوان کننده صورت بسیار عالی می باشد.”

وی اظهار کرد:” من دوست دارم از ژووادرم استفاده کنم که حاوی لیدوکائین برای کاهش درد است و از چربی خود بیمار برای پر کردن چروک نازولابیال و ناحیه دور پلک پایینی به علاوه هر گونه از دست رفتگی حجم دور سوراخ های بینی استفاده می کند.”

6- تاثیر بازسازی دندان ها در مقابله با پیری

به گفته دکتر چیو:” من همیشه در کنار ارزیابی گزینه های جوانسازی صورت، وضعیت دندانی بیمار را هم معاینه می کنم. اگر بیماری اووربایت باشد، این وضعیت می تواند باعث افتادگی چانه شود، زیرا فک پایین به عقب کشیده می شود و پوست پشتیبانی لازم برای استراحت را ندارد، یا آندربایت که می تواند ظاهر پوست را افتاده نشان دهد. در موارد شدیدتر ما با دندانپزشک زیبایی همکاری می کنیم تا جوانسازی متناسب، متعادل و طبیعی به بیماران بدهیم.

مقابله با پیری

7- چطور می توانیم ظاهر دست ها را جوان تر کنیم؟

مثل صورت دست ها هم به مرور زمان حجم خود را از دست می دهند. رگ ها و تاندون ها ظاهر  می ‌شوند و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت طولانی مدت باعث ایجاد چین و چروک و لکه های قهوه ای می شود. در چنین مواردی دکتر فرارو بیماران خود را با لیزر، رتینوئید موضعی و تزریق چربی درمان می کند.

دکتر چیو از آی پی ال (نور تشدید شده پالسی) برای یکسان کردن رنگ پوست و بهبود کلاژن سازی، و جایگزین کردن حجم از دست رفته با هر کدام از اسکالپترا، رستیلن لیفت، یا رادیز استفاده می کند.

8- تحریک الکتریکی صورت چگونه کار می کند؟

به گفته دکتر چیو: “تحریک الکتریکی از جریان های الکتریکی در حد میکرو برای انقباض و سفت کردن عضلاتی خاص در صورت استفاده می کند.” به گفته دکتر چیو. مشکل این است که عضلات صورت به عنوان یک واحد حرکت می کنند و بعضی مواقع به صورت غیر ارادی عضلانی به کار گرفته می شوند که نمی‌ خواهیم تقویت شوند. او توصیه می‌کند که با ملاحظه از آن استفاده شود.

در یک روش جایگزین، دکتر چیو، ترماژ را پیشنهاد می کند که از انرژی رادیو فرکانسی برای حرارت دادن به لایه های درونی پوست و جوان سازی آن کمک می گیرد.

9-آیا لیفتینگ غیر جراحی نوک بینی می تواند باعث جوان تر شدن شما شود؟

نوک بینی می تواند با افزایش سن خمیده شود. زیرا ساختار استخوانی و پشتیبان اطراف آن ضعیف می شود و همزمان ، ماهیچه های بالای لب قوی تر شده و در نهایت نوک بینی به سمت پایین کشیده می شود. این باعث دراز تر شدن صورت شده و به آن ظاهر خمیده می دهد و می توانند بینی را به شکلی نامتناسب بزرگتر نشان دهد.

دکتر چیو این مشکل را با چند قطره دیسپورت و تزریق آن به عضله بیش فعال درمان می کند و باعث می شود که نوک آن بالا برود.

مقابله با پیری

10- علاوه بر مراقبت های پوستی روزانه چه کار مهمی برای داشتن ظاهری جوان ‌تر می توانید انجام دهید؟

دکتر فرارو طرفدار کیبلا است که درمان مورد تایید FDA برای کاهش چانه دوتایی یا کامل می باشد. “آن دئوکسی کولیک اسید می باشد که آنزیمی در بدن است که سلول های چربی را می شکند. این اسید در زیر چانه تزریق می شود (در سه جلسه درمانی با ۲ ویال در هر جلسه) که در مطب پزشک با بی حسی موضعی انجام می گیرد. آن چربی را ذوب می کند و هیچ عارضه ای ندارد و نتایج آن واقعا فوق العاده است.”

دکتر بنک پیشنهاد می کند که از انجام ورزش های صورت خودداری کنید.” آن حرکات تکراری صورت فشار زیادی روی پوست وارد کرده و آن را می کشد و هنگامی که پوست، کشسانی خود را از دست بدهد چین و چروک ها شروع به تشکیل شدن می کنند.

دکتر چیو روی اصول تاکید می کند.” خیلی مهم است که یک سبک زندگی شاد و سالمی داشته باشید؛ به اندازه کافی بخوابید، خوب و سالم غذا بخورید و از ضدآفتاب ها استفاده کنید تا علاوه بر اینکه جوانتر به نظر برسید، سالم هم بمانید.

خلاصه کلام: اگر خود را در دستان یک درماتولوژیست زیبایی یا جراح پلاستیک بسپارید در زمان خود صرفه جویی کرده و می ‌توانید سال ها جوان تر به نظر برسید.