آیا تا به حال از زغال برای لایه برداری پوست خود استفاده کرده اید؟ چه نوع ماسک لایه بردار زغال می شناسید که در این راستا می تواند کمک کننده باشد و به درمان پوست چرب و دارای جوش تان کمک کند؟ در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی مزایای ماسک لایه بردار زغال می پردازیم. با ما همراه باشید.

مزایای ماسک لایه بردار زغال

زغال یک محصول طبیعی است که استفاده از آن بر روی پوست ایمن است. اگرچه هیچ مطالعه بالینی ای در مورد استفاده از زغال در بحث مراقبت از پوست وجود ندارد، اما تحقیقات نشان می دهند که این ماده به طور موثری سموم را از بدن دفع می­کند. با توجه به این شواهد، در اغلب ماسک ها، زغال به کار می رود زیرا دارای خواص زیر است:

ماسک لایه بردار زغال

فواید ماسک لایه بردار زغال برای منافذ پوست

زغال به کثیفی و آلودگی ها می چسبد و آن ها را از منافذ بیرون می آورد. وقتی منافذ تمیز و عاری از آلودگی هستند، کوچک تر به نظر می رسند.

پوست درخشان تر

وجود آلودگی بر روی پوست، ظاهری کدر به پوست می­دهد. ماسک زغال مانند آهنربا عمل می کند و خاک، باکتری ها، چربی و سلول های مرده پوست را جذب می کند. بعد از استفاده از این ماسک، پوست تمیز تر و درخشان تر به نظر می رسد.

آسیب های پوستی کمتر، آکنه کم تر با ماسک لایه بردار زغال

زغال به لایه برداری آرام سلول های پوستی مرده و کاهش چربی و باکتری ها که مسئول ایجاد آکنه هستند، کمک می کند، در نتیجه منجر به ایجاد آسیب های پوستی کمتری می شود.

کاهش درخشش

برای افرادی که پوست شان متمایل به چربی است، استفاده منظم از ماسک های زغال می تواند چربی ناخواسته را جذب کند تا پوست را بدون درخشش نگه دارد.

ماسک لایه بردار زغال

بهترین ماسک لایه بردار زغال برای پوست خشک

ماسک های ذغال برای متعادل کردن پوست های چرب مناسب هستند اما برای پوست های خشک و حساسی که مستعد آسیب هستند نیز به همان اندازه موثر هستند. استفاده منظم از ماسک زغالی که به طور خاص برای پوست خشک ساخته شده است می تواند لکه ها را کاهش داده و درخشش سالم پوست را حفظ کند. این ماسک ها برای افرادی ایده آل هستند که همراه با فراهم کردن آسایش و تغذیه مناسب برای پوست شان به دنبال تجربه پاکسازی زغال نیز هستند.

بهترین ماسک های ذغال برای پوست چرب

چربی پوست زمانی اتفاق می افتد که غده های چربی بزرگ موجود در زیر پوست بیش از حد چربی یا روغن تولید می کنند و باعث می شوند که پوست براق به نظر برسد. ماسک ذغال یک روش طبیعی برای جذب روغن را ارائه می­دهد. این ماسک بدون کاهش رطوبت پوست، به حذف چربی روی پوست کمک می­کند.

 بهترین ماسک های ذغال برای آکنه

بخشی از آکنه ها و جوش های سر سیاه به وسیله باکتری و سلول های مرده پوست که حفره ها و کیسه های ترشحی مو را مسدود می کنند، ایجاد می شوند. موثرترین ماسک های ذغال برای کسانی که دارای جوش بر روی پوست خود هستند، آن هایی هستند که منافذ را پر می­کنند و دارای خاصیت ضدالتهابی و نرم کنندگی هستند.

ماسک لایه بردار زغال

چگونه از ماسک لایه بردار زغال استفاده کنیم

برای لذت بردن از مزایای زغال فعال بر روی پوست خود، استفاده درست از ماسک بسیار مهم است. هم چنین کاربرد دقیق، به حفاظت از پوست شما در برابر التهابات کمک می کند. توجه داشته باشید که اگر هنوز از ماسک زغال استفاده نکرده اید، آزمایش نقطه ای کوچک از ماسک، بر روی پوست تان به منظور بررسی احتمال بروز آلرژی فکر خوبیست.

  1. قبل از اعمال ماسک، پوست خود را تمیز کرده یا با ملایمت بتراشید. این کار هر گونه آرایش و یا آلاینده های موجود بر روی سطح پوست را حذف می­کند تا ماسک تا جایی که ممکن است بتواند به عمق پوست نفوذ کند.
  2. ماسک را به طور یکسان و به صورت لایه ای ضخیم بمالید و از اعمال آن بر روی چشم ها و لب ها پرهیز کنید و آن را در زمان توصیه شده پاک کنید. پاک کردن زود هنگام ماسک ممکن است اثربخشی ماسک را کم کند، و در عین حال ماندن طولانی مدت آن بر روی پوست ممکن است پوست تان را خشک کرده و باعث قرمزی پوست شود.
  3. ماسک را با دقت بشویید یا پاک کنید. تمام آثار کرم را به وسیله آب گرم و یا در صورت لزوم با استفاده از دستمال مرطوب، پاک کنید.
  4. پوست را با مرطوب کننده صورت و یا روغن، هیدراته کنید.

ماسک لایه بردار زغال

چگونه ماسک زغال خودتان را بسازید

شما می توانید با استفاده از ترکیبات زیر، یک ماسک زغال سفارشی در خانه تهیه کنید:

پودر زغال فعال

زغال فعال، جز اصلی فعال این ماسک ها است و بافت متخلخل آن، برای جذب کثیفی ناخواسته، باکتری ها و روغن از روی پوست ایده آل است. برای استفاده در کرم تان یک پودر زغال با کیفیت خریداری کنید. معمولا یک قاشق چای خوری برای یک ماسک کافی است.

بنتونیت خاک رس یا کائولینیت

بنتونیت خاک رس یا کائولینیت، به منظور حذف کامل آلودگی ها، به تمیزی بیشتر کمک می­ کند. به ویژه، از بنتونیت به عنوان یک گل درمانی شفابخش برای پوست استفاده می­ شود. برای ساخت یک ماسک، نیم قاشق چای خوری از آن را اضافه کنید.

عصاره گیاه یا اسانس

عصاره گیاهانی مانند اسطوخودوس، چای سبز و بابونه به منظور کمک به تسکین پوست، می توانند ویژگی های ضد التهابی را ارائه کنند. آن ها هم چنین دارای بوی خوش و مطبوعی هستند. چند قطره از آن ها را به ماسک اضافه کنید.

آب، روغن نارگیل یا شیر بز

اضافه کردن مایع به ساختار ماسک و قبل از استفاده آن بر روی صورت و به منظور رساندن آن به قوام مناسب، مرحله نهایی است. روغن نارگیل خواص ضد عفونی کننده و مرطوب کننده ای را به همراه دارد، در حالی که شیر بز اسیدهای چرب ضروری را در خود جای داده است. اگر از روغن استفاده می کنید، نصف قاشق چای خوری کافی خواهد بود و اگر از آب یا شیر استفاده می کنید، چند قاشق چای خوری بی­افزایید.

ماسک لایه بردار زغال

 نتیجه گیری

افرادی که از ماسک زغال استفاده می کنند، به طور مداوم متوجه این نکته می­شوند که پوست شان تمیزتر و درخشان تر به نظر می رسد و کمتر مستعد آسیب است. در حالی که هنوز هم آزمایشات زیادی در راستای حمایت از تاثیر زغال فعال در پوست انجام نشده است، اما زغال همواره به عنوان یک سم زدای طبیعی شناخته می شود.

ماسک زغال برای همه پوست ها مزایایی را به همراه داد؛ با این حال، پیدا کردن یک ساختار با عناصر سازنده با کیفیت بالا ضروری است. مشورت با یک متخصص پوست می تواند به شما کمک کند که بفهمید که آیا می توانید از ماسک زغال به عنوان بخشی از روند مراقبت از پوست خود استفاده کنید یا خیر.