در رابطه با سن مناسب برای لیفت صورت باید به این نکته اشاره کنم که عمل موقعی قابل توجیه است که علائم وجود داشته باشد و این علائم می تواند در هر سنی بروز کند. ممکن است فردی در چهل سالگی و فرد دیگری در سن بالاتر مثلا60 سالگی این علائم را داشته باشد. عمل لیفت صورت کاملا بستگی به سن و وجود علائم دارد که عمل را توجیه­پذیر می­ کند.

لیفت با نخ,لیفت صورت با نخ,لیفت با نخ مزایا و معایب

چه علائمی باعث می­شود فرد کاندید مناسبی برای عمل لیفت صورت باشد؟

– از قسمت بالای صورت باید به ابروها اشاره کنم که ابرو باید در موقعیت مناسب باشند و اگر دچار افتادگی باشد علامت مهم آن­ها پوست­های اضافه در ناحیه پلک بالا است که گاهی به اشتباه فرد جراحی پلک بالا را انجام می­دهد که در نتیجه افتادگی ابرو تشدید می­شود و سن فرد را بالاتر نشان می­دهد که به دنبال آن با این پوست اضافه جلوی میدان دید گرفته می­شود که درمان مناسب لیفت ابرو است. ابرو باید در موقعیت مناسب قرار گیرد و باعث جوان شدن صورت فرد شود. زمانی که ابرو به موقعیت مناسب انتقال داده می­شود پوست اضافه هم برطرف می­شود  و چشم ها بازتر و بشاش­تر خواهد شد.

– افتادگی گونه باعث عمق بیشتر خط­های خنده می شود که باز هم افراد به اشتباه تزریق چربی انجام می­دهند، در صورتی که علت عمیق شدن خط­های خنده، خالی شدن خط خنده نیست بلکه افتادگی گونه است.

– گودی زیر چشم به علت پایین آمدن و افتادگی بافت گونه است که این­ موارد باید به روش لیفتینگ بالا کشیده شوند که افراد به اشتباه تزریق چربی گونه انجام می­دهند و با این روش روند افتادگی را تسریع می­کنند.

– از علائم دیگری که باعث می شود فرد کاندید مناسبی برای لیفت صورت باشد می توان به خط فک پایین اشاره کرد که شامل ایجاد غبغب در دو طرف چانه که صورت را از حالت مثلثی خارج و به شکل مربع می­کند که این هم یک علامت مهم پیری و افتادگی محسوب می­شود و درمان آن لیفتینگ است.

– در ناحیه گردن هم پوست دچار افتادگی می­شود و زاویه شارپ که بین چانه و گردن وجود دارد را از بین ببرد. این هم کاندید مناسبی برای جراحی لیفتینگ صورت محسوب می­شود.

مسائلی که باید در مورد لیفت صورت درنظر گرفت:

لیفت صورت جزء مهمی از جوان­سازی صورت است. برخی از بیماران به اشتباه فکر می­کنند که این عمل باعث لیفت ابرو می­شود (علاوه بر صورت و گردن). اگرچه ابرو و پیشانی بخشی از صورت است، تحت تاثیر عمل لیفت صورت قرار نمی­گیرد. لیفت ابرو یک عمل جداگانه است که به صورت جداگانه انجام می­شود.

همچنین پلک­ها نیز تحت تاثیر لیفت صورت قرار نمی­گیرند. این­ها عمل­های مجزایی هستند که نمی­توان همراه با لیفت صورت انجام داد. ترکیب رایج جراحی جوان­سازی صورت از موارد زیر تشکیل می­شود:

1) لیفت صورت 2) لیفت ابروی اندوسکوپیک 3) بلفاروپلاستی بالایی و پایینی.

در زمان مشاوره لیفت صورت، دکتر نداف در مورد روش های مناسب با شما صحبت می­کند.

لیفت صورت معمولا بین 10-7 سال دوام می­آورد؛ اگر قبل از این دوره زمانی تکرار شود، احتمال کمی وجود دارد که باعث بهبود قابل توجه شود. قرارگرفتن در معرض نور خورشید؛ سیگار کشیدن، تغییرات قابل توجه وزن و عوامل ژنتیک می­توانند دوام لیفت را کاهش دهند. بیشتر بیمارانی که عمل لیفت صورت را انجام داده ­اند هرگز برای بار دوم نیاز به عمل مجدد ندارند.

تهران – سعادت آباد – بالاتر از میدان کاج – خیابان نهم – پلاک 1 – ساختمان کاج – طبقه 2 – واحد 10

تلفن : 22134934-021
021-22134997