با روش های بزرگ کردن سینه آشنایی دارید؟ می دانید چه مراقبت هایی پس از آن لازم است که انجام دهید؟ از زمانی که اولین جراحی ایمپلنت سینه در سال ۱۹۶۲ بر روی یک زن خانه ‌دار جوان در تگزاس انجام شد، میلیون ها زن تصمیم گرفتند که اندازه سینه خود را افزایش دهند. عمل جراحی سینه به زنان این امکان را می ‌دهد که اندازه سینه خود را افزایش دهند و در نتیجه از احساس زنانگی و قدرت در بدن خود لذت ببرند. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام به بررسی راه های افزایش سایز سینه می پردازیم.

چیزهایی که باید قبل از بزرگ کردن سینه بدانید

افزایش سایز سینه که به آن مموپلاستی نیز گفته می شود، یک روش جراحی است که می ‌تواند برای اصلاح اندازه، شکل، تقارن و دیگر جنبه‌ های سینه در زنان مورد استفاده قرار گیرد. بنا به گفته انجمن جراحی پلاستیک آمریکا (ASAPS)، این روش جراحی زیبایی در ایالات‌ متحده با حدود 305856 مورد انجام ‌شده در سال ۲۰۱۵، پرطرفدارترین جراحی است.

بزرگ کردن سینه

دلایل مختلفی برای محبوبیت این روش وجود دارد. بزرگ کردن سینه اغلب به منظور دلایل پزشکی مانند میکرومستیا (عدم تکامل سینه ها)، مستکتومی (حذف بافت سینه) و عدم تقارن قابل توجه (در اغلب زنان، یک سینه، بزرگتر از دیگری است.) انجام می شود، اما به طور معمول، این جراحی به دلایل عاطفی یا زیبایی ‌شناختی انجام می پذیرد.

بعد از کاهش وزن و یا بارداری و یا افزایش اعتماد به نفس، ایمپلنت های پستان می ‌توانند جایگزین حجم شوند. برخی از زنان برای بهبود زندگی جنسی خود یا کسب مزیت رقابتی در حرفه خود، به این کار روی می آورند، در حالی که دیگران تنها به منظور داشتن شکافی که لباسشان را خوش حالت تر نشان دهد، این کار را انجام می دهند.

تصمیم ‌گیری برای بزرگ کردن سینه یک تصمیم کاملا شخصی و خصوصی است. زنان نباید به خاطر انجام این جراحی احساس شرمندگی یا سرخوردگی کنند (تمایل به داشتن سینه های بزرگ تر یا متفاوت، بیهوده یا مضحک نیست.)

اما باید اشاره کرد که تصمیم‌ گیری در این مورد نباید سرسری گرفته شود. افزایش سایز سینه، جراحی مهمی است که شامل خطرات، عوارض جانبی و نیاز به بهبود قابل‌ توجه دارد. اگر تصمیم گرفتید که جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهید، یکی از مهم ‌ترین تصمیماتی که باید بگیرید، انتخاب جراح مناسب است.

انتخاب جراح مناسب برای بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه نوعی هنر است که جراح با به کارگیری یک روش پزشکی به وسیله تکنیک‌ های مختلف، گزینه ‌ها و تغییراتی که او برای رسیدن به نتیجه مطلوب انجام می دهد، کامل می شود. روش‌ هایی که هر جراح از آن ‌ها استفاده می‌ کند به انواع مختلفی از عوامل، از جمله بودجه، سن و اهداف زیبایی‌ شناختی بستگی خواهد داشت. انتخاب یک جراح پلاستیک مناسب برای انجام جراحی بزرگ کردن سینه، کاملا مهم است.

بزرگ کردن سینه

۱. یک جراح پلاستیک تایید شده را پیدا کنید

همه جراحان پلاستیک، جراح زیبایی هستند، اما همه جراحان زیبایی، جراح پلاستیک نیستند. اگر به دنبال کسی هستید که جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهد، به دنبال جراح تایید شده توسط هیات جراحی پلاستیک آمریکا باشد، بگردید، یا اگر در کانادا هستید، اطمینان حاصل کنید که جراح شما توسط کالج سلطنتی پزشکان و جراحان کانادا (RCSC) تایید شده است.

۲. مراجعان

بسیاری از بیماران از حرف دیگران برای تحقیق درباره جراح خوب شروع می کنند. اگر شما دوستان یا افرادی در خانواده تان را می ‌شناسید که از نتایج عالی جراحی بزرگ کردن سینه بهره ‌مند شده ‌اند و یک جراح خاص را توصیه می ‌کنند، این می ‌تواند راهی مفید برای ارتباط با پزشک احتمالی باشد. با این حال، از داشتن گواهی معتبر هر جراحی که به مطب او مراجعه می کنید، اطمینان حاصل کنید.

۳. امکانات مکانی که جراح، در آن محل، عمل را انجام می دهد، بررسی کنید

جراحان تایید شده هیئت جراحان پلاستیک برای انجام جراحی ‌های خود از یک ساختمان معتبر با متخصصان پزشکی دارای مجوز و پرستاران تایید شده، استفاده می کنند.

۴. پی ‌گیری مراقبت ‌های بهداشتی

مراقبت پس از جراحی، بخش مهمی از جراحی بزرگ کردن سینه شما است و مهم است که بتوانید برنامه خود را برنامه ‌ریزی کرده و در جلسات پزشکی نظارت بر درمان و مشاهده علائم عفونت و یا اتفاقات ناخوشایند شرکت کنید. به همین دلیل، توصیه می ‌شود که بیماران، پزشکی را در فاصله معقول از محل زندگی خود انتخاب کنند.

۵. ارتباط

به بسیاری از زنان توصیه می ‌شود که صادقانه عمل کنند، اما این توصیه به چه معناست؟ این به معنای راحت بودن و صادق بودن با جراح در مورد تمام جنبه‌ های سلامت و جراحی است.

با برقراری یک ارتباط خوب، بیماران در مطرح کردن نگرانی ‌های سلامتی و متذکر شدن مشکلات بالقوه در طول دوره بهبودی، راحت ‌تر هستند. آن‌ها همچنین تمایل بیشتری به پیروی از توصیه پزشک داشته و به آن ‌ها اعتماد دارند.

بزرگ کردن سینه

اولین جلسه مشاوره: سوالاتی که باید بپرسید

بعد از این که فهرستی از جراحان پلاستیک را پیدا کردید تا برای بزرگ کردن سینه خود با آن ها مشورت کنید، باید یک مشاوره اولیه را برنامه ‌ریزی کنید. مشاوره، فرصتی است برای بیمار تا با جراحی که جراحی را انجام می ‌دهد، ملاقات کند، سوالات پزشکی را بپرسد و نظر حرفه ‌ای او را درباره نوع ایمپلنت، اندازه و تکنیک ‌های جراحی و ارزیابی برقراری رابطه با او، بفهمد.

مشاوره ‌ها در مطب جراح انجام می‌ شوند، اگرچه بسیاری از جراحان مشاوره‌ های آنلاینی را ارائه می ‌دهند که ممکن است برای زمان بندی برنامه روزانه بیمار بهتر باشد. بسیاری از جراحان پلاستیک هزینه مشاوره غیرقابل استرداد را به طور متوسط ۱۰۰ دلار برای یک مشاوره ۳۰ دقیقه‌ای که می توان آن‌ را به هزینه این روش اضافه کرد، در نظر می گیرند. با این حال، برخی از پزشکان این هزینه را دریافت نمی‌کنند و دریافت یا عدم دریافت این هزینه، همیشه شاخص مهارت آن ‌ها نیست.

برای مشاوره اولیه، بسیاری از بیماران سوابق پزشکی و عکس ‌هایی از نتایج سایزهای سینه ایده ‌آل خود را می ‌آورند. مثال‌ هایی از پرسش ‌هایی که اغلب در این زمان، توسط بیماران پرسیده می ‌شود، عبارتند از:

 • آیا شما گواهی نامه معتبر دارید؟
 • از کجا مجوز گرفته اید؟
 • کدام بیمارستان را برای انجام جراحی در نظر دارید؟
 • رایج ترین روش جراحی ای که انجام می ‌دهید، چیست؟
 • چه مدت است که جراحی سایز سینه را انجام می دهید؟
 • تا کنون چه تعداد جراحی بزرگ کردن سینه را انجام داده اید؟
 • امکان مواجهه با چه مشکلاتی در طول جراحی وجود دارد؟
 • اگر در طی جراحی با یک مشکل مواجه شوید، راه حل به چه صورت است؟
 • برای کسب اطمینان از نتایج بهینه در پیش و پس از جراحی چه کاری انجام می دهید؟
 • اگر من از نتیجه عمل جراحی راضی نباشم، چه راه حلی وجود دارد؟

به عنوان بخشی از مشاوره، بیماران باید انتظار داشته باشند که پزشک برای بررسی سلامت فعلی و تحقیق درباره سابقه پزشکی شان یک آزمایش پزشکی کوتاه انجام دهد. جراح می ‌تواند سینه شما را به منظور ارزیابی موارد زیر بررسی کند:

 • اندازه، شکل و تقارن
 • تناسب سینه با بدن
 • مقدار، کیفیت و چگالی بافت پستان
 • محل نوک پستان
 • قابلیت ارتجاعی و ضخامت پوست
 • افتادگی
 • جایگیری بر روی قفسه سینه
 • عرض سینه
 • گزینه ‌های برش

بزرگ کردن سینه

جراح شما ممکن است بخواهد تا در مورد موارد زیر نیز اطلاعاتی کسب کند:

 • شرایط پزشکی فعلی شما
 • سابقه پزشکی شما
 • سابقه و تجربه جراحی‌ های قبلی
 • تاریخچه پزشکی خانواده از جمله سرطان پستان
 • نتایج ماموگرام
 • اهداف زیبایی‌ شناسی شما
 • تمرین های روزانه شما
 • سطح استرس و سلامتی ذهنی تان

شبیه سازهای بزرگ کردن سینه

تکنولوژی، شیوه تحقیق زنان در مورد بزرگ کردن سینه را تغییر داده است. این پیشرفت‌ ها فراتر از پیدا کردن اسامی و آدرس پزشکان است. امروزه تکنولوژی می ‌تواند به زنان برای مشاهده مصاحبه های پیشین جراحان و نقل قول های آن ها کمک کند و کامپیوترها تجسم اندازه و شکل ایمپلنت های پیشنهادی آن ها را آسان ساخته اند.

Illusio

Illusio 3D به بیماران این فرصت را می‌ دهد تا ببینند که بعد از عمل جراحی، ایمپلنت های سینه در بدن آن ها چگونه به نظر می رسند. این شبیه ساز از یک وسیله آی پد مانند و به صورت یک آینه مجازی استفاده می ‌کند که بیمار را قادر می ‌سازد تا ایمپلنت مورد نظر را بر روی بدن خود و از تمام زوایا مورد بررسی قرار دهند.

با اضافه کردن سینه ‌ها بر روی بدنه زن، او می ‌تواند حس بهتری از اندازه متناسب با بدن خود بدست آورد و اطمینان حاصل کند که او و جراح در مورد شکل و اندازه توافق دارند.

Crisalix

بیماران می ‌توانند به ابزارهای تصویربرداری سه‌بعدی مشابه با آن چه که جراحان پلاستیک از آن‌ ها برای نشان دادن نتایج قابل پیش بینی بعد از عمل جراحی به بیماران خود از آن ها استفاده می کنند، دسترسی داشته باشند. این خدمات مبتنی بر هزینه، بیماران را قادر می ‌سازد تا عکسی را به سایت امن Crisalix آپلود کنند و تصویر را تغییر دهند تا ببینند که جراحی های زیبایی، چگونه بر روی صورت و بدن آن ها به نظر می رسند.

انقباض کپسولی بعد از عمل پروتز سینه

واقعیت مجازی

برخی از دفاتر، به وسیله امکانات سخت افزاری، فن ‌آوری ‌هایی نظیر محور ۳ (نشان‌داده ‌شده در زیر) و Vectra 3D را به منظور ساخت یک تجربه واقعیت مجازی به منظور مشاهده سایز سینه جدید، با یکدیگر ترکیب می کنند.

بیماران با استفاده از عینک های واقعیت مجازی مانند ریفت والی، قادر خواهند بود تا اطراف نمونه ۳ بعدی از بدن خود دور بزنند تا بدن خود را پس از افزایش، کاهش یا لیفت سینه، از تمام زاویه‌ ها مشاهده کنند.

انواع ایمپلنت های سینه و تکنیک های ارتقاء یافته

اندازه ایمپلنت، تنها شروع بسیاری از تصمیماتی است که برای انجام عمل جراحی باید اتخاذ کنید.

شما باید در مورد نوع، بافت، شکل، اندازه، محل و برش جراحی ایمپلنت خود تصمیم بگیرید (البته اگر در وهله اول در مورد استفاده از ایمپلنت تصمیم بگیرید. این روزها بسیاری از زنان از چربی بدن خود برای افزایش سایز سینه شان، استفاده می‌ کنند.)

اما اول از همه، باید بدانید که گزینه ‌های ایمپلنت شما کدامند؟ در اینجا اطلاعات مختصری درباره انواع ایمپلنت موجود است که به شما کمک می‌ کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

ایمپلنت های سالین (نمکی)

ایمپلنت ‌های سالین، پوسته های سیلیکونی هستند که با آب‌ نمک (آب شور) پر شده ‌اند. اگر چه آن‌ ها به اندازه ایمپلنت های سیلیکونی مشهور نیستند، اما مزایای زیادی دارند، از جمله این که آن‌ ها را می توان از طریق شکاف جراحی کوچک وارد بدن کرد و حجم زیادی را پر کرد. همچنین ایمپلنت سالین تنها ایمپلنت تائید شده FDA برای بیماران جوان‌ تر از ۲۲ سال است.

با این حال، این ایمپلنت ها بیشتر در معرض ریزش هستند و در زیر پوست قابل‌ رویت هستند (حتی اگر در زیر ماهیچه ها قرار داده شوند) و امکان نشت از آن ها بیشتر بوده که این احتمال نیاز به انجام جراحی بازبینی و تعمیر را بالا می برد. خوشبختانه زمانی که نشتی وجود داشته باشد، فورا متوجه خواهید شد؛ اما از طرفی، زمانی که پارگی اتفاق می افتد (مشکلی که می ‌تواند در ایمپلنت های سیلیکونی نیز رخ دهد) شما باید به سرعت ایمپلنت را تعمیر کنید.

مزیت دیگر این است که آن ‌ها معمولا ارزان ‌تر از ایمپلنت های سیلیکونی هستند، اما ممکن است به اندازه کافی طبیعی به نظر نرسند.

عدم تقارن سینه ها

ایمپلنت های سیلیکونی

ایمپلنت های سیلیکونی اولین بار در سال ۱۹۶۲ مورد استفاده قرار گرفتند و در سال ۱۹۹۶ برای جراحی زیبایی توسط FDA مورد تایید قرار گرفتند. پیش از آن، آن ‌ها تنها برای جراحی‌ های ترمیمی و بازبینی تصویب شده بودند. در سال ۲۰۱۵ از آن ‌ها در ۸۵ درصد از کل جراحی های بزرگ کردن سینه استفاده شده اند.

ایمپلنت های سیلیکونی پر از ژل سیلیکونی ضخیم و چسبناک است. بسیاری از بیماران متوجه شده اند که با ایمپلنت های سیلیکونی نزدیک ‌ترین حس به بافت طبیعی سینه را احساس می‌ کنند. با این حال، قیمت آن‌ ها نسبت به ایمپلنت های سالین گران ‌تر است و بسته به اندازه ‌ای که به آن نیاز دارید، ممکن است گزینه‌ های برش را محدود کند. اگر چه ژل سیلیکونی مایع نیست، اما باز هم امکان نشت، ریزش یا نیاز به جایگزینی وجود دارد.

به طور کلی، ایمپلنت های سیلیکونی تا ۱۰ سال و در بسیاری از موارد حتی زمان بیشتری دوام خواهند آورد و دارای عمر بلندتری نسبت به ایمپلنت های سالین هستند. محدوده وسیعی از گزینه‌ های سیلیکونی، شامل گرد، بیضی ‌شکل، صاف و یا بافت دار وجود دارد.

مطالعات گسترده ای انجام شده ‌است و هیچ مدرکی دال بر این که ایمپلنت های سیلیکونی سینه باعث بروز سرطان می ‌شوند، وجود ندارد. با این حال، وجود ایمپلنت سیلیکونی ممکن است برای تشخیص تومورها در طول ماموگرافی که می ‌تواند تشخیص سرطان را به تاخیر بیاندازد، سخت ‌تر باشد.

ایمپلنت های سیلیکونی چسبنده گرد

این نوع محبوب از ایمپلنت، توسط پزشکان مورد استفاده قرار می ‌گیرد زیرا حجم خوبی را در قسمت بالایی سینه ایجاد می کند، در گستره ‌ای از اندازه‌ ها وجود دارد و می‌ تواند صاف یا بافت دار باشد. زنان گزارش داده اند که ایمپلنت سیلیکونی دارای بیش‌ ترین احساس طبیعی است؛ و اگر آن ‌ها متقارن باشند، در صورتی که درون بدن بچرخند، این مشکل قابل ‌توجه نیست.

لیفت سینه auto-augmentation

ایمپلنت سیلیکونی چسبناک آناتومیک (شکل داده شده)

برای رسیدن به یک شکل خاص در پروفیل سینه، ممکن است جراح، یک ایمپلنت شکل‌ گرفته را توصیه کند. گزینه ‌های ممکن عبارتند از بیضی، پایه عرضی و پروفیل بالا. با این حال، در صورت تغییر یا چرخش، بیشتر قابل ‌توجه هستند و اغلب به یک برش بزرگ ‌تر نیاز دارند.

ایمپلنت های سیلیکونی بسیار چسبناک

پایداری یک ایمپلنت سیلیکونی بسیار چسبنده، محکم‌ تر از ایمپلنت سیلیکونی سنتی است.

این ایمپلنت ها می توانند شبیه به ساختار طبیعی سینه زنان قالب گرفته شوند. مزیت این سبک ایمپلنت این است که آن ها کمترین شانس نشت را دارند و به زنانی که به دلیل مستکتومی مقدار قابل ‌توجهی از بافت سینه خود را از دست داده ‌اند، ساختار طبیعی تری را ارائه می دهد.

با این حال تغییر یا چرخش ایمپلنت های شکل داده شده، بسیار قابل‌ توجه است و نیاز به اصلاح به وسیله جراحی دارد. همچنین ممکن است زنان متوجه شوند که ایمپلانت های شکل داده شده، مانند سینه های طبیعی حرکت نمی‌ کنند (به خصوص وقتی که دراز کشیده باشند) و ممکن است در طول خواب احساس ناراحتی بیشتری داشته باشند.

سطح هموار

ایمپلنت های سنتی سطوح صافی دارند که آن ‌ها را قادر می‌ سازد تا زیر پوست و یا ماهیچه‌ حرکت کنند که ظاهر و احساس طبیعی بیشتری ایجاد می ‌کند. با این حال، این امر می ‌تواند منجر به جابجایی شود که برای تعمیر نیاز به اصلاح سینه دارد.

سطح بافت دار

هدف یک سطح بافت دار این است که چسبیدن ایمپلنت به بدن را راحت ‌تر کند که این امر از تغییر، چرخش و حرکت به اطراف جلوگیری می ‌کند. با این حال، در برخی موارد، زنان ممکن است متوجه شوند که سطح بافت دار باعث می ‌شود که ایمپلنت بیشتر قابل مشاهده باشد.

افزایش سایز سینه

بزرگ کردن سینه به وسیله لیفت سینه

دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است سینه زنان دچار افتادگی شود، دلایلی مانند کاهش وزن، بارداری، ژنتیک و یا سن. برای برخی از زنان، ایمپلنت می ‌تواند لیفت کمی را نیز ایجاد کند، اما برای دیگران، یک جراحی لیفت سینه برای قرارگیری نوک پستان در محل مناسب خود مورد نیاز است.

بزرگ کردن سینه به وسیله لیفت سینه، به وسیله دو روش جراحی انجام می شود و ممکن است هزینه، زخم، زمان ریکاوری و خطرات جراحی، بسته به نوع برش و تکنیکی که جراح برای لیفت سینه از آن استفاده می ‌کند را افزایش دهد. برای مشخص کردن اینکه آیا شما باید علاوه بر ایمپلنت سینه، از لیفت سینه نیز استفاده کنید، یک پزشک مقدار افتادگی را براساس موقعیت نوک پستان و فاصله آن از استخوان ترقوه، بررسی خواهد کرد.

بزرگ کردن سینه به وسیله پیوند چربی

یک راه جایگزین دیگر برای استفاده از ایمپلنت سیلیکونی یا سالین به منظور بزرگ ‌تر کردن اندازه سینه، استفاده از چربی خود بیمار است. بنا به گفته انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، 18135 جراحی پیوند چربی به پستان، در سال ۲۰۱۵ انجام شده است.

«انتقال چربی» یا «پیوند چربی» یک فرآیند دو مرحله ‌ای است. در این روش، جراح، چربی را از دیگر بخش ‌های بدن بیمار بر میدارد (نوعا دسته عشق، کفل، یا ران)، چربی را در محل تصفیه می‌ کند و سپس آن را به سینه زن تزریق می ‌کند تا یک شکل متعادل یا بزرگتر ایجاد کند.

در مورد ایمپلنت ها، این روش مزایا و معایبی دارد. با استفاده از پیوند چربی، هیچ نگرانی ای در مورد پارگی، ترشح و چرخش وجود ندارد و بسیاری از زنان از ایده استفاده از چربی خود به جای یک شیء خارجی در بدن خود استفاده می‌ کنند. با این حال، نکروز چربی یا مرگ بافت چربی، یک اثر جانبی شناخته ‌شده است و پزشکان نمی‌ توانند پیش ‌بینی کنند که چه مقدار چربی در طول این انتقال زنده می ماند.

مطالعات نشان داده ‌اند که تا حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد چربی منتقل‌ شده بعد از بزرگ کردن سینه می ‌میرد. در نتیجه، برخی از زنان ممکن است به سایز سینه ایده آل خود نرسند و ممکن است به لیپوساکشن اضافی و جراحی ‌های اصلاحی برای اصلاح عدم تعادل نیاز داشته باشند.

هم چنین نگرانی دیگری که وجود دارد این است که چربی سفت شود و سبب ایجاد کیست شود. محدودیت این روش این است که به طور معمول پستان می ‌تواند به اندازه تنها یک فنجان بزرگ شود. این به این معنی است که اگر یک زن بخواهد به مقدار بیشتری سایز سینه ‌هایش را افزایش دهد، شاید لازم باشد که از ایمپلنت یا ترکیبی از هردو استفاده کند.

درد سینه در دوران بارداری + مراقبت های لازم

 انتخاب اندازه برای سینه های جدید

انتخاب اندازه سینه ‌ها می ‌تواند یکی از جنبه‌ های جذاب عمل جراحی افزایش سایز باشد، اما این کار دشوار است. برای بسیاری از زنان، انتخاب یک اندازه مطلوب که برای اندازه بدن آن ‌ها مناسب باشد و در عین حال طبیعی به نظر برسد، دشوار است.

هیچ مقیاس تجربی دقیقی برای انتخاب اندازه صحیح وجود ندارد، اما زنان باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرند. عواملی مانند:

 • سن: زنان وقتی جوان هستند تمایل به داشتن پستان بزرگ ‌تر دارند، اما وقتی بزرگ ‌تر می شوند، سایز متوسط را ترجیح می ‌دهند. همه زنان احساس مشابهی ندارند، اما افتادگی سینه ها و تغییر موقعیت کاری، در شکل گیری این ذهنیت نقش دارد.
 • ترجیحات پوشش لباس: لباس زنان به طور معمول برای تناسب با سایز C طراحی شده ‌است. اندازه بزرگ ایمپلنت ها، ممکن است باعث شود که یک زن با لباس زیر و یا بیکینی زیبا به نظر برسد، اما این امر می ‌تواند گزینه‌ های پوشش لباس را نیز محدود کنند.
 • میزان فعالیت آن ‌ها: ایمپلنت های بزرگ پستان ممکن است با برخی فعالیت‌ های ورزشی تداخل پیدا کند و ممکن است در برخی از بیماران، باعث درد کمر شود.
 • بارداری های آینده: ممکن است اندازه پستان با بارداری تغییر کند.
 • ثبات وزن: افزایش و یا کاهش وزن بر اندازه پستان تاثیر خواهد گذاشت.

به طور شگفت ‌انگیزی، اندازه میانگین ایمپلنت های سینه بسته به منطقه جغرافیایی متفاوت است، از ۲۵۰ سی ‌سی تا ۳۵۰ سی‌ سی در شمال شرقی گرفته تا ۳۵۰ سی‌ سی تا ۴۵۰ سی ‌سی در امتداد ساحل غربی. به طور کلی، با توجه به بررسی ۲۲۵ بیمار توسط جامعه جراحان پلاستیک آمریکا، حجم متوسط برابر ۳۹۰ سی‌ سی است.

برای یک زن معمولی که می خواهد به سایز C کامل برسد، بیشتر جراحان از ایمپلنت ۳۰۰ سی ‌سی استفاده می کنند. با این حال، اندازه ایمپلنت مورد استفاده، بستگی به قالب بدن بیمار، عرض سینه، قطر سینه، ارتجاع پوست و شکل ایمپلنت دارد.

بیشتر پزشکان به زنان توصیه می ‌کنند که به خاطر اختلاف بین سبک سینه بند و تولید کنندگان، بر روی اندازه فنجان تمرکز نکنند. علاوه بر این، ساختار ماهیچه ‌ای هر بیمار متفاوت است و بر روی این که یک ایمپلنت چگونه به نظر می ‌رسد، تاثیر خواهد گذاشت.

انجام بزرگ کردن سینه به احتمال زیاد اولین عمل جراحی برای حفظ ایمپلنت ها است. طول عمر متوسط ایمپلنت ۱۰ سال است (اگرچه معمولا عمر بیشتری دارد و لازم است به طور منظم تحت نظارت باشد تا از یکپارچگی و عدم نشت اطمینان حاصل شود). پس این احتمال وجود دارد که نیاز باشد که با گذر زمان، یک یا هر دوی آن ‌ها جایگزین شوند.

کوچک کردن سینه

برش ها و جایگاه ایمپلنت سینه به منظور بزرگ کردن سینه

به منظور جایگذاری ایمپلنت سینه، جراحان از تعدادی برش استفاده می کنند. اندازه ایمپلنت نیز بر نوع برش تاثیر می گذارد.

 • ترنس امبلیکال: برشی در اطراف ناف ایجاد می شود و جراح، ایمپلنت را زیر پوست قرار داده و به محل هدایت می کند. فایده این برش این است که هیچ جای زخمی روی سینه و یا جایی در نزدیکی پستان وجود ندارد، اما انجام این کار برای پزشک دشوار است، زیرا محل قرارگیری مناسب را به چالش می ‌کشد.
 • پریآرئولار: یک برش در اطراف نوک پستان ایجاد می‌ شود و ایمپلنت از نوک سینه وارد می ‌شود. با این حال، به دلیل بریدگی ‌های اطراف نوک پستان، خطر کمی نسبت به آسیب زدن به کانال‌ ها و غدد وجود دارد و ممکن است مانع از توانایی شما برای تغذیه از پستان و یا از دست دادن احساس نوک پستان شوند.
 • ترانس آگزیلاری: برش در زیر بغل ایجاد می شود. این موقعیت جراح را قادر می ‌سازد تا بیشتر انواع ایمپلنت را (اما نه اندازه ‌های بسیار بزرگ) در سینه جای دهد. با این حال، جای زخم کوچکی که عمدتا دیده نمی شود، باقی می ‌ماند. این نوع، اغلب توسط زنانی انتخاب می ‌شود که برای پنهان کردن جای زخم، خط سینه ندارند، اما با این برش، قرارگیری ایمپلنت مقداری دشوارتر است، اما هنوز خطر از دست دادن حس نوک پستان وجود دارد و جای زخم می ‌تواند با پوشیدن برخی از لباس‌ ها و در برخی از موقعیت ‌های دست دیده شود.
 • اینفراممری: برش در زیر سینه و در امتداد خط زیر سینه ایجاد می شود. این تکنیک رایج‌ ترین روش برای قرار دادن ایمپلنت های سینه است. این برش به جراح امکان دسترسی کامل به سینه را می ‌دهد تا بهترین محل ایمپلنت را ایجاد کند. با این حال، ممکن است هنگام دراز کشیدن، یک جای زخم کوچک قابل‌ مشاهده باشد، هر چند برای بسیاری از زنان آن قدر خوب درمان می ‌شود که تقریبا غیرقابل مشاهده می شود. یکی از مزایای این روش این است که در اغلب موارد نه بافت پستان و نه مجاری پستان قطع نمی شوند و خطر از دست رفتن حس نوک پستان کاهش نمی یابد.

واضح است که در هر نوع برشی، مزایا و معایبی وجود دارد. خبر خوب این است که تنها ۱ درصد از بیمارانی که توسط این روش ها مورد درمان قرار گرفته اند، نارضایتی خاصی از برجای ماندن جای زخم ها، گزارش داده اند.

بالا و زیر ماهیچه

تنها دو راه برای قرار دادن ایمپلنت در بدن شما وجود دارد؛ بالای ماهیچه سینه، یا زیر آن.

قرار دادن ایمپلنت بالای ماهیچه سینه انتخاب آسان تری است، درد کمتری دارد و سریع تر بهبود می یابد. با این حال، اگر شما مقدار زیادی بافت پستان دارید تا ایمپلنت را پوشش دهد و یا با قابل مشاهده بودن زخم ها مشکلی ندارید، معمولا قرار گیری در زیر ماهیچه توصیه می شود.

ایمپلنت هایی که زیر ماهیچه قرار می ‌گیرند، طبیعی ‌تر به نظر می رسند و تفسیر ماموگرافی را برای پزشکان آسان ‌تر می کنند. با این حال، به دلیل این که ماهیچه در بالای ایمپلنت قرار دارد، تراکم ناشی از پیچ خوردن ممکن است گاهی شکل سینه را عوض کند. در برخی موارد، قرار دادن ایمپلنت در زیر ماهیچه ممکن است باعث شود که ایمپلنت به سمت پایین حرکت کند.

بزرگ کردن سینه

آخرین تکنیک‌ ها و مطالعات علمی

به عنوان یکی از رایج ‌ترین روش ‌های زیبایی، جراحی بزرگ کردن سینه به طور مداوم توسط جراحان مورد بررسی قرار می ‌گیرد و متخصصان به طور پیوسته به دنبال روش ‌های موثرتری برای انجام این عمل جراحی می ‌باشند. در حالی که امروزه بزرگ کردن سینه نسبت به قبل امن ‌تر شده است و نتایج راضی کننده ای را در پی دارد، اما همیشه جایی برای بهبود بیشتر وجود دارد.

یکی از هیجان ‌انگیزترین پیشرفت‌ های اخیر که در دست بررسی است، مهندسی بافت سینه است. مطالعه ‌ای که در مجله مهندسی بافت در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، گزارش داد که مهندسی بافت سینه یک رویکرد جدید و مبتکرانه به منظور ایجاد یک ماده سالم و طبیعی برای بزرگ کردن سینه ها ارائه می‌ دهد. مواد افزایش دهنده فعلی با محدودیت ‌های ذاتی مواجه هستند: ایمپلنت سیلیکونی گاهی می ‌تواند منجر به مشکلاتی نظیر انقباض کپسولی، نیاز به حذف یا جراحی بازنگری شود و لیپوفیلینگ سینه با استفاده از چربی می‌ تواند منجر به از دست رفتن حجم قابل ‌توجهی شود.

مهندسی بافت سینه براساس فرض ایجاد یک داربست برای افزایش سلول‌ های بنیادی بیمار برای تولید بافت سینه جدید عمل می کند. جراحی سلول بنیادی به طور گسترده به عنوان یکی از پایه های نوین پزشکی و جراحی در قرن بیست و یکم شناخته می ‌شود. این مطالعه همچنین پتانسیل ترکیب مهندسی بافت با لیپوفیلینگ را مورد بحث قرار می‌ دهد؛ اما در حال حاضر، مهندسی بافت سینه هنوز در مراحل اولیه خود به سر می برد.

یکی دیگر از پیشرفت های امیدوار کننده که در واکنش به انقباض کپسولی بوجود آمده ‌است، آزمایش روی سطوح ایمپلنت پوششی به وسیله بافت سینه بیومیمیتیک است. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۷ پتانسیل استفاده از سطوح ایمپلنت های سیلیکونی به همراه مواد بیولوژیک به منظور بهبود عملکرد ایمپلنت جایگذاری شده در بدن را مشخص می کند. این ایمپلنت ها التهاب پس از عمل را کاهش داده و منجر به ادغام موفقیت ‌آمیزتر ایمپلنت در بدن می‌ شوند.

آمار ایمپلنت سینه برای بزرگ کردن سینه

 • متوسط سن بیماران، ۳۴ سال است.
 • 7840 زن در سال ۲۰۱۵ در سنین ۱۳ تا ۱۹ سال این جراحی را انجام داده اند.
 • ۱۵ درصد از زنان، ایمپلنت های سالین و ۸۵ درصد از آن ‌ها ایمپلنت سیلیکونی را انتخاب کرده اند.
 • ۸۸ درصد از ایمپلنت های سیلیکونی مورد استفاده، گرد و ۱۲ درصد از آن ها شکل داده شده، بودند.
 • متوسط حجم ایمپلنت ۳۹۰ سی‌سی است.
 • 18135 زن از چربی خود برای افزایش سینه شان در سال ۲۰۱۵ استفاده کرده اند.
 • ۹۲ درصد از زنان پس از این جراحی از افزایش اعتماد به نفس خود سخن گفته اند.
 • ۶۴ درصد از زنان بهبود کیفیت زندگی را گزارش کرده اند.
 • تقریبا ۴۰ درصد از زنانی که مورد نظرسنجی قرار گرفتند، پس از جراحی، بی‌ حسی موقتی را در نوک پستان تجربه کرده اند.
 • تنها در ۲ درصد موارد بی ‌حسی مداوم گزارش شده ‌بود.