در مورد جوانسازی واژن چه می دانید؟ برای بسیاری از خانم ها با افزایش سن و گذراندن مراحل خاصی از زندگی، تجربه تغییر در بدن از جمله تغییرات در ناحیه واژن کاملاً طبیعی است. هرچند، بسیاری از خانم ها با تغییر در ظاهر و احساس، احساس خجالت و ناراحتی می کنند. تغییرات در ناحیه واژن ممکن است توسط عوامل بسیاری از جمله بارداری، زایمان، تغییرات وزن و روند پیری طبیعی به ایجاد شود. خانم هایی که با اين تغييرات ناراحت هستند اغلب خواهان جوانسازی واژن هستند. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام به بررسی جوانسازی پوست می پردازیم.

جوانسازی واژن چیست؟

اصطلاح ” جوانسازی واژن” می تواند طیف وسیعی از روش های جراحی و غیر جراحی را پوشش دهد. این نوع روش ها می توانند به تنگ کردن کانال واژن و همچنین تغییر شکل ناحیه بیرونی ولوا کمک کنند.

جوانسازی واژن

روش های معمول جوانسازی واژن عبارتند از:

جراحی

  • لابیاپلاستی: کاهش اندازه لابیا مینور داخلی
  • واژینوپلاستی: ترمیم شلی واژن با برداشت پوست اضافه و بازسازی و سفت کردن دیواره واژن
  • Clitorial Hood Reduction: برداشت پوست اضافه اطراف کلیتوریس
  • لابیا ماژور پلاستی : حذف پوست اضافی در اطراف کلاه گیس کلتورال
  • لابیا ماژور پلاستی: کاهش کاهش اندازه لابیا مینور بیرونی
  • مونس پلاستی: کاهش پوست و چربی اضافی در قسمت جویی ولوا جایی که در آن مو رشد می کند.

جوانسازی واژن

غیر جراحی

  • لیزر جوانسازی واژن: این روش غیر جراحی از لیزر درمانی برای ایجاد ملایم جراحات خیلی کوچک استفاده می کند که باعث تولید کلاژن، بازسازی بافت و دیواره واژن می گردد.
  • جوانسازی واژن با رادیوفرکوویسی: روش های رادیوفرکوویسی، مانند سیستم Geneveve که در دفتر من استفاده می شود، از یک دستگاه استفاده می کند که حرارت حجمی کنترل شده را آزاد می کند که به صورت ایمن به تحریک و جوانسازی بافت و عضلات واژن کمک می کند.

هر دو روش غیر جراحی برای گرم کردن اطراف بافت ها از گرما استفاده می کنند و می توانند در یک محیط اداری انجام شوند و هر دو گزارش شده اند که تنگی واژن و مشکلات ناشی از اختلالات جزئی را بهبود می بخشند.

همانطور که ملاحظه می کنید، گزینه های زیادی برای جوانسازی واژن وجود دارد. بهترین روش برای تصمیم گیری در مورد یک روش یا ترکیبی از روش ها، با برنامه ریزی به دنبال مشاوره با جراح پلاستیک دارای گواهی بورد تخصصی است که در این روش ها تجربه دارد. من پیشنهاد می کنم تحقیقات خود را انجام دهید و لیستی از سوالات را پیش از زمان مراجعه آماده کنید. انجام تحقیقات پیش از وقت، به هر دوی شما و جراح شما، اهدافتان را مشخص کرده و برنامه ای برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن را فراهم می کند. برای شروع، در اینجا پنج سوال مطرح می شود که توصیه می کنم از مشاور جوانسازی واژن خود بپرسید.

جوانسازی واژن

من کاندیدای خوبی هستم؟

این سوال راه را برای بحث در مورد برخی از بزرگترین نگرانی های شما در مورد ناحیه واژن هدایت خواهد کرد. خانم هایی كه نگرانی بيشتری در مورد اندازه و طول ناحيه ولوای خود دارند، ممكن است لابیاپلاستی يا لابیا ماژور پلاستی، گزینه های بهتری باشند، در حالي كه سایرین كه سستی حداقل واژن را تجربه می کنند، ممکن است از يك روش غير جراحي مانند Geneveve سود بیشتری برند. همچنین این یک زمانی برای بحث در مورد رژیم غذایی معمول و شیوه زندگی شما است. داشتن زندگی در یک سبک سالم و فعال کمک خواهد کرد تا روشی که استفاده می کنید، با نتایج بهتری همراه باشد.

زمان ریکاوری و بهبود پس از جوانسازی واژن چقدر است؟

برنامه ریزی پیش رو نقش مهمی در زمان ریکاوری شما خواهد داشت. بعضی از روش ها از سایر روش ها تهاجمی تر بوده، بنابراین دانستن آنچه انتظار می رود و چگونه باید آماده شوید، به کاهش استرس کمک خواهد کرد. هنگامی که شما می دانید که کدام روش برای شما مناسب است، باید برنامه ریزی کنید. شما ممکن است نیاز به برنامه ریزی، طلب کمک از دوستان و خانواده داشته باشید، به شکلی که یک وعده غذایی آماده، به میزان بالایی باعث کاهش استرس شما خواهد شد.

جوانسازی واژن

این روش چگونه انجام خواهد شد؟

انجام هر عمل پزشکی می تواند اضطراب را به همراه داشته باشد، اما بحث در مورد جزئیات این روش می تواند به کاهش هر نگرانی شما کمک کند. جراح شما می تواند شما را گام به گام همراهی کرده و به هرگونه سوال شما پاسخ دهد. روش های غیر جراحی معمولاً 30 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد و نیاز به زمانی برای ریکاوری نیست، در حالیکه یک لابیاپلاستی، می تواند یک تا دو ساعت طول بکشد و همچنین دو تا پنج روز، مدت زمان ریکاوری آن است.

خطرات جوانسازی واژن چیست؟

پیشرفت و ترقی های امروز در جراحی پلاستیک، روش های بسیار ایمن تر و موثرتر بسیاری را فراهم آورده است. با این حال، هر روش پزشکی دارای درجه ای از خطر است. بدیهی است جراحی تهاجمی، خطرات بیشتری نسبت به گزینه های غیر جراحی خواهد داشت. شما باید از این خطرات مطلع باشید و با گزینه های خود، با جراح خود صحبت کنید تا به خوبی اطلاعات کسب کرده و به تصمیم خود اطمینان داشته باشید.

جوانسازی واژن

چه نوع نتایجی باید انتظار داشت؟

مهم این است که واقع بین باشید و چارچوب زمانی که شما که ممکن است نتایج را ببینید و مدت زمانی این نتایج باقی خواهند ماند را در نظر داشته باشید. بسته به روش، نتایج می تواند فوری باشد و یا ممکن است تا سه ماه یا بیشتر طول بکشد تا نتیجه نهایی را ببینیم. نتایج همچنین به ژنتیک فرد، روش خاص انتخاب شده و پایبندی فرد به پیگیری ها بستگی دارد. این مهم است که همه چیز را با جراحتان در میان بگذارید تا انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

به این پنج سوال اکتفا نکنید. قبل از مشاوره، تحقیق کنید و تمام سوالات خود را برای کمک به خود و جراح پلاستیک خود یادداشت کنید تا یک طرح درمانی که بتواند شما را در دستیابی به اهداف شخصی تان کمک کند، داشته باشید.