هر وقت از کسی بخواهید که بوی لوسیون بچه یا پودر بچه را شرح دهد به احتمال خیلی زیاد از “بوی بچه” برای تعریف آن ها استفاده می کند. درست است که هر کدام از این چیزها معنی خاص خودشان را دارند اما توضیح بعضی چیزها با کلمه سخت است. هر وقت که از لوسیون یا پودر بچه روی پوست بچه استفاده می شود بوی دوست داشتنی آن ها به شدت ما را تحت تاثیر قرار می دهد. بوی خالص و ملایم لوسیون بچه گویی روح ما را نوازش می کند! اما برای این که خودمان از این محصولات استفاده کنیم همیشه دنبال یک دلیل هستیم، درست است؟ خب مادرهای عزیز ما با این مقاله از بخش عمومی دکتر سلام، اینجاییم که به شما بگوییم که برای کنار گذاشتن لوازم آرایشی گران و استفاده از محصولات کودکان دلایل کافی وجود دارد.

هفت محصول کودکان که بزرگسالان هم می توانند از آن ها استفاده کنند

محصولات کودک که در قسمت زیر به آن ها اشاره می کنیم برای پوست بزرگسالان هم انتخاب مناسبی هستند. پس بهتر است به قرض گرفتن گاه و بیگاه این محصولات از کودکتان عادت کنید!

7 محصول کودک برای بزرگسال

۱ – لوسیون بچه:

لوسیون بچه که روی پوست کودکان نرم و ملایم است روی پوست بزرگسالان به اندازه کافی سفت و رضایت بخش است و عملکرد متفاوتی دارد. پس اگر بوی خوب لوسیون بچه کافی نبوده تا شما را ترغیب به استفاده از آن کنید، الان دلیل بهتری برای استفاده از آن دارید. پس از حمام می توانید لوسیون بچه را روی پوست خود بمالید. نه تنها پوستتان نرم و لطیف می شود بلکه بوی خوبی به بدن می دهد. مطمئنم که هر بار از لوسیون بچه روی پوست خود استفاده می کنید یاد روزهای خوب دوران کودکی خود می افتید.

۲ – پودر بچه:

پودر بچه استفاده زیادی دارد. به زودی تابستان می آید و گرمای سوزنده را با خود به همراه می آورد. باید برای رها شدن از شر خارش و تعریق دنبال راهی متفاوت و جادویی باشید. پودر بچه را امتحان کنید! پودر بچه نواحی حساس پوست (یا جایی که عرق جمع می شود) را در طول روزهای گرم و مرطوب، خشک نگه می دارد.

با استفاده از پودر بچه بوی خوبی خواهید داد! ساییدگی پوست یک مشکل رایج است که اکثرا در تابستان اتفاق می افتد و هنگامی که پوست با پوست جای دیگر بدن یا لباس برخورد می کند اتفاق می افتد. یکی از راه های پیشگیری از این اتفاق این است که پوست بدن را خشک نگه دارید. اگر از این مشکل رنج میبرید می توانید از پودر بچه روی نواحی حساس استفاده کنید تا پوست را خشک نگه دارید و از بدتر شدن آن پیشگیری کنید.

پودر بچه استفاده های زیاد دیگری هم دارد. میتوان از آن به عنوان شامپوی خشک هم استفاده کرد. وقتی عجله دارید و موهایتان به هم ریخته است کمی پودر بچه روی موهایتان بپاشید این کار باعث می شود که بوی موها خوب شود و کمتر چرب به نظر برسند. اگر همیشه در طول تابستان از بوی بد پا رنج می برید، پودر بچه انتخاب مناسبی برای حل این مشکل است. استفاده از پودر بچه رطوبت اضافی پاها را جذب می کند و از بوی بد پیشگیری می کند. به علاوه می توانید کمی پودر بچه در کفش هایتان بریزید تا از بوی بد پیشگیری کنید. پودر بچه کاربرد خیلی گسترده ای دارد، از سر گرفته تا انگشتان پا!

۳ – روغن بچه:

خیلی از زنان از روغن برای پاک کردن آرایش کمک می گیرند. اگر از روغن برای پاک کردن آرایش خود استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم که از روغنی استفاده کنید که چشمانتان را نسوزاند و باعث التهاب نشود. روغن بچه که هیچ ضرری ندارد را میتوان برای پاک کردن آرایش استفاده کرد. چند قطره روغن بچه را روی پنبه یا پارچه نرم بریزید و با حرکات آرام آرایش خود را با آن پاک کنید. اگر با یکبار آرایشتان پاک نشد می توانید دوباره امتحان کنید. مطمئن شوید که هیچ آرایشی روی صورتتان باقی نمانده است.

کرم بچه برای بزرگسال

۴ – کرم بچه:

اگر کودکتان پوست خشکی دارد، باید از کرم مناسبی برای او استفاده کنید که پوست او را مرطوب و نرم نگه دارد. اما اگر خودتان پوست خشکی دارید می توانید از کرم بچه روی پوستتان استفاده کنید. این کرم های بچه از لوسیون بدن بزرگسالان غلیظ ترند و استفاده از آن در تمام روز پوستتان را نرم و مرطوب نگه میدارد. می توانید از آن روی بازو و پاها هم استفاده کنید.

۵ – دستمال مرطوب پاک کننده بچه:

این دستمال ها استفاده گسترده تری نسبت به این که فقط برای تمیز کردن بچه استفاده شوند، دارند. از دستمال مرطوب بچه استفاده های زیادی می شود. مهم ترین استفاده آن در پاک کردن آرایش است. این دستمال ها نرم هستند و استفاده از آن ها روی پوست به هیچ وجه باعث ایجاد احساس خارش و التهاب نمی شود.

 اگر می خواهید آرایش چشمتان را پاک کنید می توانید به آرامی آن را روی چشم خود بزنید و آرایش چشم را پاک کنید. (این دستمال ها حتی برای پاک کردن ریمل هم مناسبند). می توانید این دستمال ها را همیشه در دسترس نگه دارید تا آرایش خود را با آن ها پاک کنید.

۶ – کرم ضد آفتاب:

مثل کرم بچه و پودر بچه، کرم ضد آفتاب کودکان هم میتواند برای بزرگسالان استفاده شود. این ضد آفتاب ها معمولا هیچ افزاینده خطرناکی ندارند و همین باعث شده که انتخاب مناسبی برای پوست های حساس باشند. ممکن است فکر کنید که میزان SPF موجود در کرم ضد آفتاب کودکان از پوست شما در برابر افتاب محافظت نمی کند.

اما این تصور غلط است چون حقیقت این است که میزان SPF تمامی کرم های ضد آفتاب به سن بستگی ندارد. به علاوه اصلا احتیاج نیست از ضد آفتابی استفاده کنید که  SPF آن بالای ۵۰ باشد چون هیچ شواهدی وجود ندارد که اثبات کند که میزان SPF بالاتر روی مراقبت بهتر از پوست تاثیر گذار است.

می توانید برای استفاده روزانه از هر ضد آفتابی که SPF آن بین ۱۵ تا ۳۰ است استفاده کنید. اگر قصد دارید که به ساحل بروید از ضد آفتاب هایی استفاده کنید که SPF آن ها بالاتر از ۳۰ باشد. کرم های ضد آفتاب کودکان هم میزان متفاوتی از SPF دارند و هیچ گونه افزودنی های خطرناکی ندارند. پس اگر کرم ضد آفتابتان تمام شده یا پوست حساسی دارید می توانید به جای ضد آفتاب خودتان از ضد آفتاب کودکتان استفاده کنید!

لوسیون بچه, پودر بچه, روغن بچه, کرم بچه, دستمال مرطوب پاک کننده بچه, کرم ضد آفتاب, گرایپ واتر, 7 محصول کودک برای بزرگسال

۷ – گرایپ واتر:

گرایپ واتر یک دارو است که در درمان کولیک کودکان نقش موثری دارد. گرایپ واتر سبب رهایی از دل درد می شود به همین خاطر است که مادران این دارو را به عنوان یک هدیه می دانند! اما آیا می دانستید که گرایپ واتر برای شما هم کاربرد دارد؟ گرایپ واتر یک درمان طبیعی است که از زنجبیل و رازیانه درست شده است. هر دوی این گیاهان در رهایی از دل درد موثرند. اگر باد معده، حالت تهوع یا نفخ دارید می توانید از گرایپ واتر استفاده کنید.

محصولات کودکانی که بزرگسالان نباید استفاده کنند

با اینکه تمام موارد بالا را بزرگسالان هم می توانند استفاده کنند، یکی از محصولات کودکان هست که به هیچ عنوان نباید از آن، حداقل روی موها، استفاده کنید. بله درست حدس زدید این محصول شامپو بچه است. درست است که بو و لطافت ایجاد شده توسط شامپو بچه شما را تحریک می کند که از آن استفاده کنید. اما pH شامپو بچه با شامپوی بزرگسال متفاوت است. این شامپو برای موهای شما اصلا انتخاب مناسبی نیست. به علاوه میزان اسیدی بودن شامپوهای بدون مواد سوزاننده چشم می تواند برای موهایتان مضر باشد. پس از استفاده از شامپوی بچه روی موهایتان خودداری کنید.

 اما می توانید از آن برای پاک کردن آرایش استفاده کنید. برخی از محصولات بچه (به جز شامپو) هستند که می توانید آن ها را در بزرگسالی هم استفاده کنید. دفعه بعد که به خرید میروید دوتا از هر کدام از این محصولات بخرید. می توانید حتی از کودکتان این محصولات را قرض بگیرید، کودک دلبندتان متوجه نخواهد شد! اما اگر پوست حساسی دارید بهتر است قبل از مصرف این محصولات با یک پزشک مشورت کنید. اگر بعد از مصرف هر یک از این محصولات علائمی از جمله خارش را مشاهده کردید، فورا مصرف آن را قطع کنید.