مژه های بلند و زیبا می توانند با جادوی خودشان صورتتان را زیباتر کنند. برخی از افراد با مژه هایی بلند متولد شده اند و این برای این افراد نعمت بزرگی است. همین باعث شده که هر کسی دوست داشته باشد که مژه های بلندی داشته باشد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که علاقمند به داشتن مژه هایی بلند هستید و تمام تلاشتان را می کنید تا مژه های بلندی داشته باشید؛ این مقاله برای شما نوشته شده است. این مقاله از بخش زیبایی، پوست وموی دکتر سلام را بخوانید تا هر چیزی که درباره اکستنشن مژه نیاز دارید را بدانید.

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه، انتخابی مناسب است که به فرد حجم و طول دلخواه و رویایی ای که دوست دارد را می دهد. این مژه ها انتخاب مناسبی برای افرادی هستند که دوست دارند حتی وقت هایی که از رختخواب بیرون می آیند هم جذاب باشند. در این پروسه رشته های سیاه و ظریفی (که شبیه مژه هستند) را روی مژه های فرد می گذارند. برای چسباندن مژه سر جای خود از چسب های مخصوصی استفاده می کنند. بر خلاف مژه های موقت، اکستنشن مژه نه برای یکی دو روز است و نه کسی خودش قادر به انجام دادن آن است. اکستنشن مژه حدود ۲ ساعت وقت می گیرد. اکستنشن مژه میتواند تا چند هفته روی مژه های شما بماند.

اکستنشن مژه

حتی در مراحل انجام اکستنشن، تاثیر فوق العاده آن را متوجه خواهید شد. از اکستنشن به عنوان پر کننده استفاده می شود (تا مژه های طبیعی را ضخیم تر جلوه دهند) و زیبایی چشم را دو چندان کند. اکستنشن مژه انواع مختلفی دارد که در یک سری فاکتورها که در زیر به آن ها اشاره شده با هم تفاوت دارند.

انواع اکستنشن مژه

اکستنشن مژه مینک:

اکستنشن مژه مینک شهرت زیادی دارد چون خیلی طبیعی و واقعی به نظر می رسد. این مژه ها از موی طبیعی ساخته شده اند و انتخاب مناسبی برای افرادی اند که دنبال ظاهری طبیعی و زیبا هستند. از آن جایی که این مژه ها از موی طبیعی درست شده اند، کاشت آن ها آسان است و جذابیت زیادی به فرد می بخشند. این مژه ها به مژه های واقعی آسیبی نمی زنند و ماندگاری طولانی ای دارند.

اکستنشن مژه مصنوعی مینک:

مژه های مصنوعی مینک شباهت زیادی به مژه های مینک دارند. تنها تفاوتش با آن این است که این مژه ها مصنوعی هستند. از نظر ظاهری شبیه مژه های مینک هستند اما قیمت پایین تری دارند. اگر دوست ندارید از موی واقعی برای اکستنشن مژه استفاده شود، این مژه ها انتخاب مناسبی برای شما هستند. این مژه ها حتی بعد از خیس شدن هم حالت خمیدگی خود را از دست نمی دهند. به نظر راحت می رسند، این طور نیست؟

اکستنشن مژه با موی سمور:

این نوع اکستنشن از تمام انواع اکستنشن نازک تر است. این مژه ها را از موی سمور درست می کنند. این حیوان در خیلی از قسمت های روسیه و سیبری یافت می شود. اگر دنبال مژه های سبک و راحت هستید این نوع اکستنشن انتخاب مناسبی است. این مژه ها ظاهری طبیعی به شما می بخشند.

اکستنشن مژه مینک

اکستنشن مژه ابریشمی:

اگر انتخاب های بالا را نمی پسندید و حساس هستید، یا دنبال انتخاب مقرون به صرفه تری هستید مژه های ابریشمی انتخاب مناسبی برای شما هستند. این مژه ها در ابتدا ضخیم هستند اما بعد از گذر زمان نازک می شوند. پس استفاده از این مژه ها باعث پر نشان دادن مژه هایتان می شود. این مژه ها براق و تیره اند، همین باعث شده که ظاهری جذاب تر به آن ببخشد.

اکستنشن مژه مصنوعی:

این نوع اکستنشن برای هر کسی که دنبال ظاهری جذاب و درخشان است انتخاب مناسبی است. این مژه ها برای زیباتر جلوه دادن چشم انتخاب مناسبی هستند. از آن جایی که با موی واقعی ساخته نشده اند می توانید آن ها را با قیمت کمتری تهیه کنید. در اینجا سوال مهمی مطرح می شود: تا چه مدت اکستنشن مژه دوام دارد؟ جواب این سوال را در قسمت پایین خواهیم داد.

تا چه مدت اکستنشن مژه دوام خواهد داشت؟

اکستنشن مژه تا چرخه رشد کامل مژه های طبیعی تان ماندگار است. این زمان حدودا بین ۶ الی ۸ هفته است. اما از آن جایی که رشد مژه های هر شخص با شخص دیگر متفاوت است، متخصصان ماندگاری مژه های مصنوعی را بین ۳ تا ۴ هفته اعلام کرده اند.

هزینه

این که به جایی معتبر و گران قیمت تر بروید انتخاب عاقلانه تری است نسبت به این که جایی ارزان که تازه باز شده را انتخاب کنید. چون در این موارد خیلی سخت میتوان به کار او و مواد استفاده شده اعتماد کرد. مهم تر از همه، این چشم های شما هستند و اکستنشن مژه پیش کسی که تازه کار است می تواند سبب مشکلات آلرژی و آسیب های کوتاه مدت یا بلند مدت شود. به همین خاطر بهتر است که نزد فردی بروید که با تجربه است. یک سری کارها هستند که می توانید برای گسترش طول دوام مژه ها آن ها را در خانه انجام دهید. در قسمت بعدی درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

راهنمای اکستنشن مژه

نکاتی که باید برای ماندگاری بیشتر اکستنشن مژه آن ها را رعایت کنید

  • حدود ۴۸ ساعت پس از انجام اکستنشن از زدن آب بر روی آن خودداری کنید. از آن جایی که چسب هنوز در حال چسبیدن است، در معرض آب یا بخار قرار گرفتن باعث می شود که مژه ها به راحتی کنده شوند. البته می توانید هنوز دوش بگیرید فقط باید سرتان را زیر دوش قرار ندهید. به هیچ عنوان چشم هایتان را نمالید.
  • هنگام پاک کردن آرایشتان از محصولات بدون چربی استفاده کنید. زیرا چربی میتواند چسب اکستنشن مژه را ضعیف کند.
  • از برس ریمل استفاده کنید تا مژه ها را مرتب و سر جای خود نگه دارید.
  • جوری نخوابید که سرتان با فشار روی بالش قرار داشته باشد. به پشت بخوابید.
  • هر سه الی چهار هفته برای ترمیم بروید. مهم نیست که چقدر خوب از مژه هایتان محافظت می کنید، چون پس از مدتی آن ها را از دست خواهید داد.
  • در اینجا توضیحات کاملی درباره اکستنشن مژه برای شما آوردیم. مژه های بلندتر صورت شما را درخشان تر و جوان تر نشان میدهند. این مژه ها زیبایی شما را تکمیل می کنند!